Pietendebat gaat stilletjes aan leverancier voorbij €150," voor uw oude matras molenaar^ Journalist mag bron verzwijgen in strafzaak 6 BINNENLAND m X OUD MATRAS COMFORTMATRAS Bel gratis 0800 - 27 40 400 voor de uitgebreide brochure 'Minder lichamelijke klachten' 5 Ja j stuur mij de gratis brochure over gezond Slaapadvies bij u thuis Waar sommige speelgoedprodu centen, supermarkten en winkel ketens een duidelijk standpunt in namen over de toekomst van het mogelijk racistische uiterlijk van Zwarte Piet, ging het debat voor alsnog aan de leveranciers stille tjes voorbij. „Deze discussie is absoluut niet interessant voor ons", zegt Gerrit Egbertzen van Pietenshop.nl. In zijn online winkel verkoopt hij onder andere schmink, pruiken, baretten, kragen, handschoenen, jutezakken en complete kos tuums. Ook is hij de leverancier van de kleding van Sinterklaas en de tweehonderd pietenpakken voor de intocht in Hengelo. „Ook dit jaar krijgen we grote be stellingen binnen. We verwach ten net zo veel omzet te maken als andere jaren", zegt Egbertzen. Inspelen op de trends is de gou den regel. „Als volgend jaar groe ne pieten helemaal in zijn, gaan we daar in mee. Dat moeten we ook wel." Al maanden van tevoren wordt het inpakpapier voor het heerlijk avondje ontworpen, gedrukt en geleverd aan winkels. Bijvoor beeld bij Biri Publications, groot handel in onder andere inpakpa pier en feestartikelen voor de re tailer en consument. De zwarte pieten zoals we ze kennen met zwart, krullend haar, gouden oor bellen en een veer op hun baret, prijken dit jaar gewoon op het in pakpapier. „Tot dusver hebben we geen klachten ontvangen van verkopers of consumenten die an der papier willen", aldus een me dewerkster. „Voor volgend jaar verwachten we die ook niet." Elsemieke Beekwilder verzorgt etalages en decoratie voor grote supermarkten en winkelketens. Zij heeft wel al ingespeeld op de discussie. „We hebben een disco pietje ontworpen met een gou den glittergezicht. Voor de men sen die wel Sinterklaas willen vie ren, maar neutraal willen blij ven", zegt Beekwilder. Verder wil ze zich absoluut niet in de discus sie mengen. „Verandert het uiter lijk van Zwarte Piet, dan zijn er genoeg alternatieven. Uiteindelijk passen we ons assortiment aan de wensen van onze klant en de con sument aan." Bij wenskaartenproducent Paper- clip Cards wordt wel degelijk ge discussieerd over de sinterklaas collectie van volgend jaar. „In het assortiment van 2015 zal Sinterklaas meer benadrukt worden dan Zwarte Piet", zegt commercieel directeur Léon Corstens. tk-ef<xpeu£Ï£ck. wkmJüCcx^ sJoof een, ^ezovude Ruil uw oude matras op tijd in De ideale matras voor ouderen De rechter bepaalt uiteindelijk of het beroep op bronbescherming terecht was. Dat blijkt uit een wetsvoorstel dat minister Ivo Op stelten (Justitie, WD) gisteren naar de Tweede Kamer stuurde. In de praktijk komt het erop neer dat journalisten in een strafzaak geen vragen hoeven te beantwoor den over de identiteit van hun bron. Getuigen zijn normaal ge sproken verplicht te antwoorden. Maar het maatschappelijk belang dat iemand zonder vrees voor ver volging informatie moet kunnen geven aan journalisten, moet in het algemeen zwaarder wegen. Bronbescherming geldt straks niet alleen voor mensen die zich beroepsmatig met nieuwsgaring bezighouden, maar ook voor pu blicisten die schrijven over actue le onderwerpen. Ook komen er striktere regels voor het gebruik van dwangmid delen tegen journalisten en publi cisten. Huiszoekingen en inbeslag name van voorwerpen mogen al leen na toestemming van en in aanwezigheid van een rech- ter-commissaris, niet meer op ge zag van een officier van justitie. door Kim Jacobs UTRECHT - Leveranciers van snoep goed, inpakpapier en verkleedspul- len hebben niets gemerkt van de (nog altijd voortdurende) discussie over Zwarte Piet. De productie ging de afgelopen maanden ge woon door en de winkeliers vroe gen niet om aanpassingen. Dit jaar zal in de meeste winkels Zwarte Piet nog 'ouderwets' zwart zijn. foto's Eric Brinkhorst A Veel slaapproblemen worden veroorzaakt door het te lang gebruiken van een matras of een matras die niet op de juiste manier ondersteunt. Dit veroorzaakt kramp in de kuiten en benen, stramme ledematen en vermoeidheid bij 's morgens opstaan. Kies voor een matras die bij uw lichaam past. De matrassen van Molenaar zijn ontwikkeld in samenwerking metfysio- en ergotherapeuten en worden ook veel gebruikt in zorginstellingen. Zo haalt u meer uit uw nachtrust. Dat is wat Molenaar u wil bieden. 'Als specialist spreek ik veel ouderen met slaapproblemen. Een juiste matras blijkt essentieel vooreen gezonde nachtrust. Kies daarom voor een matras die past bij uw lichaam en slaaphouding.' vraag de adviseur naar de voorwaarden Voor een goed matras hoeft u de deur niet uit. De Molenaar adviseur komt geheel vrijblijvend bij u thuis en geeft u advies op het gebied van gezond slapen. Naam Adres Postcode Telefoon Mevr. slapen Plaats Gratis brochure? Bel 0800 - 27 40 400 Uitgebreide catalogus met alles wat u wilt weten over bedden en lekker slapen. Of vraag hem aan op: www.molenaar.nl E-mail wk3P_M2_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet DEN HAAG - Journalisten krijgen een wettelijk recht op bronbescher ming. Dat verschoningsrecht is ech ter niet onbeperkt. Er kunnen zich omstandigheden voordoen waar door openbaring van de bron nood zakelijk is, bijvoorbeeld met het oog op de nationale veiligheid of om ernstige strafbare feiten te voorkomen ofte beëindigen. Er kunnen zich omstandig heden voordoen waardoor openbaring van de bron noodzakelijk is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6