I I I I Er komen minder, maar ruimere woningen terug Gymclub Axel zet met instuif beste beentje voor ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Informatieavond over crowdfunding Diane Steinfort, eigenaresse van Mr. Smith in Hulst, ver telt morgenavond in haar nieuwe winkel aan de Steen straat 23 over crowdfunding; het bij elkaar krijgen van in- vesteringsgeld via particulie ren in plaats van banken. Zo is Diane ook aan haar nieu we winkel gekomen. De bij eenkomst is vanaf acht uur. Onthulling schilderij reconstructie kasteel Op de hoek van de Voor burcht en het Plein in Zaam- slag wordt vrijdag 3 oktober om 14.00 uur een histori sche reconstructieschilde ring van het Zaamslagse kas teel feestelijk onthuld. De schildering van 2,8 bij 3,6 meter is door vier leden van het Kunstcollectief Zaam- slag gemaakt in het kader van 850 jaar Zaamslag. Cursus Zelfgevilte hoeden maken Corine de Seriere begint donderdag een nieuwe cur sus 'Zelfgevilte hoeden ma ken' in haar recent geopen de atelier aan Hoek en Bosch ïb in Kloosterzande. De hoeden worden hele maal handmatig gemaakt, van begin tot eind. Meer in formatie via hoeden4you@ gmail.com of 06-47135738. Paul van Kessel geeft yogalessen Yogadocent Paul van Kessel begint op maandagen met druyogalessen in het Zwin gebouw in Cadzand (20.00 uur), en op woensdag in de Triangel aan de Korte Kerk straat in Terneuzen (18.30 uur). Meer informatie en aanmelden via 06-43234565 of www.druyogastudiocad- zand.nl Stichting Van Dale zoekt vrijwilligers Stichting J.H. van Dale in Sluis zoekt vrijwilligers voor het toezicht in de raads- kelder van het belfort, waar jaarlijks zo'n vijf kunstexpo sities zijn. Het belfort is open van woensdag- tot en met zondagmiddag. Meer in formatie: 0117-302443 of marianneverbeke@hotmail.com Wapen je met vrede tijdens avondgebed Het Hulster oecumenisch overlegorgaan sluit de vre- desweek donderdag met een avondgebed vanaf 19.30 uur in de Sint Catharina- kerk. Mensen zijn, vooral geestelijk, weerbaarder als ze zich 'wapenen met vrede' volgens Micha's profetie dat volken hun zwaarden om smeden tot ploegijzers. Zowel aan de Quarles van Uf fordweg als aan de Finlandstraat zouden prima seniorenwoningen kunnen worden gebouwd, denkt Van Espen. Hij kan zelf nog goed uit de voeten, maar zijn vrouw is minder goed ter been en daarom verhuisde het echtpaar Van Espen een jaar of zeven geleden van Schoondijke naar Oostburg. „Ouderen zoeken nu vaak naar een huisje waar alle voorzienin gen beneden zijn te vinden. Een slaapkamer op de begane grond en geen drempels om met .de rol stoel of rollator makkelijk uit de kant te kunnen." Woongoed krimpt het woningen bestand in, omdat het aantal inwo ners in de streek afneemt. Naoor logse huizen, die aan een opknap beurt toe zijn, komen dan eerst in aanmerking. Voor de Finland straat en het kwartet huisjes aan de Quarles van Uffordweg gingen een paar jaar geleden ook al 24 wo ningen aan de Van Ostadestraat tegen de vlakte. De sloop sluit bo vendien aan op de uitgangspun ten van Aantrekkelijk Oostburg. Maar de Finlandstraat hoeft niet te verdwijnen. Woongoed wil er volgend jaar weer een aantal hui zen bouwen. „Maar het zullen er een stuk minder worden dan de 24 woningen die nu worden ge sloopt", zegt Jan de Feijter van Woongoed. De corporatie denkt niet in de eer ste plaats aan ouderenwoningen in de Kroonwijk. Maar Jan van Es pen hoeft niet ontevreden te zijn. Want de nieuwe woningen mo gen dan wat groter zijn dan de voormalige wederopbouwhuisjes, ze worden wel Tevensloopbesten- dig', met eventueel een slaap- en badkamer beneden. „Alle kinderen uit Axel en omge ving zijn van harte welkom", laat Annet Heijman, hoofd leiding bij Voorwaarts, wervend weten. „On ze leden komen vooral uit Axel, maar ook uit Koewacht, Zuiddor- pe, Zaamslag en zelfs uit Moerbe- ke in België." Voorwaarts richt morgen in 't Sportuus een beweegplein in. 's Ochtends mogen eerst 230 basis scholieren uit het Belgische Moer- beke zich uitleven op onder meer een airtumblingbaan, grote tram polines en allerlei gymnastiek- en turntoestellen. 's Middags is het vrije inloop. De entreeprijs is één euro. Dat is inclusief drinken en een snoepje. Veel sportclubs zullen jaloers zijn op Voorwaarts. Met negen gedi plomeerde leidsters is de vereni ging 'rijk bedeeld', aldus Annet Heijman. „Zij kunnen meer les ge ven. Een aantal groepen kan ook groter." Kinderen kunnen al meedoen vanaf 2,5 jaar. Voorwaarts heeft ook een groep selectieturnsters, een damesgroep en aan een groep kinderen met een geestelijke be perking wordt gymnastiekles ge geven. DINSDAG 23 SEPTEMBER 2014 SHMGORMf L f HULST ZAAMSLAG KLOOSTERZANDE CADZAND/TERNEUZEN SLUIS HENGSTDIJK OOSTBURC - Als de huizen aan de Finlandstraat in Oostburg tegen de vlakte liggen, heeft hij weliswaar vrij zicht tot aan het parkje aan de Kroonwijksingel, maar op een ga pend gat zit Jan van Espen niet echt te wachten. Hij vindt het al niks dat het perceel naast zijn be jaardenwoninkje aan de Quarles van Uffordweg, waar vier oudere woningen stonden, braak ligt. Een paar huizen in het midden van de Finlandstraat (die aan de kant van de Frederik Hendrikstraat) zijn al gesloopt, foto Mark Neelemans AXEL - De Axelse gymnastiekvere niging Voorwaarts is al een grote club met 130 leden, maar er kun nen gemakkelijk nog vooral jonge leden bij. Om kinderen 'lekker' te maken is er morgen van 13.30 tot 16.00 uur een grote gym-turnin- stuif in 't Sportuus in Axel. Gymnastiekles bij Voorwaarts Axel. foto Voorwaarts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57