ZEEUWS-VLAANDEREN Bakker Schuur brandt volledig uit 25 Jongeren gooien eieren op auto's in Breskens almanak Dorpsraad Hoek tekent hoger beroep aan, omdat 'dit één van de weinige goed bereikbare plekjes langs Westerschelde is'. Total-raffinaderij viert haar 40e verjaardag CAMPING TUINENBURG HOEK - Eén van de aardigste plek jes van Terneuzen, de Wester- scheldedijk bij het chemiebedrijf Dow, moet voor recreanten, sport vissers en scheepsliefhebbers be reikbaar blijven. Stichting Dorps belangen Hoek, de dorpsraad van Hoek, heeft daarom hoger beroep aangetekend bij de Raad van State in Den Haag. Op initiatief van Dow staat een plan in de steigers om in het wes telijke deel van de Nieuw Neuzen- polder, vlakbij de Westerschelde- tunnel, een nieuw bedrijventer rein te maken voor onderhoudsbe drijven. Ook onderwijsinstellin gen als mbo-school Scalda moe ten er een plek krijgen. De ge meenteraad van Terneuzen stem de eerder dit jaar in met het be stemmingsplan dat het Mainte nance Value Park - de officiële be naming van het bedrijventerrein - mogelijk moet maken. Om een rechtstreekse verbinding te maken tussen het Maintenance Value Park en het fabrieksterrein van Dow is het de bedoeling de Nieuw Neuzenweg gedeeltelijk af te sluiten. Dow heeft daar al een bedrijfspoort. Die zou opgewaar deerd moeten worden. De Wëster- scheldedijk tussen de Nieuw Neu zenweg en het Paulinaschor - langs het bedrijfsterrein van Dow - zou ook dicht moeten om de vei ligheid' beter te kunnen waarbor gen. Stichting Dorpsbelangen Hoek is het daar niet mee eens. De veilig heidseisen zijn jaren geleden al opgeschroefd, aldus secretaris Ri- nus Nieuwenhuize. „Waarom is het dan nu opeens nodig die dijk af te sluiten?", vraagt hij zich af. Hetzelfde geldt volgens hem voor een gedeeltelijke afsluiting van de Nieuw Neuzenweg waardoor au to's niet meer op de dijk zouden kunnen komen. „Het is één van de weinige plekken langs de Wes terschelde in Terneuzen waar je nog met je auto kunt komen. Het zou een enorm verlies zijn als dat verloren zou gaan." Het Kopje van Canada, pal aan de westzijde van de voorhaven naar de zeesluis bij Terneuzen, blijft overigens wel bereikbaar. „Maar", tekent Nieuwenhuize aan, „het is de vraag of die bij veel recreanten geliefde plek bij de bouw van de nieuwe zeesluis wel blijft. Moge lijk wordt die afgegraven om de toegang voor grote zeeschepen te verbeteren." Sportvisvereniging ONI uit Ter neuzen maakte eerst ook bezwaar tegen het bestemmingsplan Main tenance Value Park, maar heeft af gezien van hoger beroep. „Zoveel sportvissers komen niet op de plek die wordt afgesloten", aldus voorzitter Paul Aardewerk. „Waar om zouden we dan al die romp slomp op onze nek halen?" Nieu wenhuize verklaart zeker niet te gen het onderhoudspark te zijn. „Dat is goed voor de toekomst." Overleg met Dow over een oplos sing staat nog op de rol. BRESKENS - De politie heeft diver se meldingen binnengekregen uit Breskens over jongeren die met ei eren gooien op auto's en lijnbus sen. Al enkele weken zou dit aan de gang zijn. Via onder anderen een chauffeur van busbedrijf Veo- lia is een melding binnengeko men. De politie vraagt tips over de eiergooiers, 0900-8844. „Als een automobilist een ei op z'n auto krijgt, kan hij daarvan schrikken, wat tot gevaarlijke situaties kan lei den", aldus een woordvoerster. Hij gaat er prat op sportman in hart en nieren te zijn. Dus leeft hij gezond, zorgt voor genoeg bewe ging, let op zijn voeding én staat al tijd klaar om anderen het juiste pad te wijzen richting een gezond lijf. Groot was dan ook de verbazing toen hij met een smeuïge Zeeuwse bolus in de hand bij de fitness bin nenkwam. De Zierikzeeënaar voelde de prie mende blikken in zijn richting en gaf - na een ferme hap Zeeuwse zoe tigheid te hebben weggewerkt - tekst en uitleg aan de zwoegende sporters. „Tja, normaal doe ik aan Sonja Bakker, maar die is met va kantie. Dit is een eetadvies van Son ja Banketbakker." DINSDAG 23 september 2014 Actie tegen afsluiting dijk bij Dow door Harmen van der Werf ZAAMSLACVEER - Een loods op het terrein van camping Tuinenburg aan de Koning Willem lll-weg in de polder bij Zaamslagveer is gistermiddag volledig uitgebrand. Vijf watertankwagens - onder meer uit Zelzate - en vier bluswagens werden ingezet om voor voldoende aanvoer van water te zorgen. Omwonenden moesten er daarom rekening mee houden dat er tijdelijk bruin water uit de kraan kon komen. Met succes is ingezet op behoud van een naastgelegen schuur en woning. De loods diende als opslag voor hooi en stro. Ook stonden er landbouwvoer tuigen in de schuur. De brandweer gaf om 16.20 uur het sein brand meester. Op Tuinenburg worden onder meer kamelen en alpaca's gehouden. Die stonden op flinke af stand van de brand, foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53