Bloemknoppen telen die het hart goed doen Tholen en Reimerswaal Camperclub wil plek in Wemeldinge NieilWG Weekkranten in PPI BEVELANDEN en THOLEN 31 Diny de Putter signeert roman Hotel Katoen is half 2015 klaar Cursus intuïtief schilderen korting Fraude Ondernemersplein tilroeoptiek Dit jaar lagen hun eetbare bloem knoppen voor het eerst in de Agri- markt. Menno: „We wilden een uniek product dat niet overal wordt geteeld. Volgens de veredel aar zijn wij de enige teler in Ne derland die artisjokken ook voor de consumptie produceert." Artis jokken worden binnen Europa vooral in het Middellandse Zeege bied geteeld. „Als er mensen langs komen en ze hier door het artisjokkenveld lopen, zeggen ze weieens dat ze er een vakantiege voel van krijgen", vertelt Menno terwijl hij midden in het veld met de grote paarse bloemenplan- ten staat. Normaal gesproken duurt het twee jaar voordat een ar tisjok geschikt is voor consump tie, maar bij De Pompoenwinkel groeien de planten binnen een jaargetijde uit van zaadje tot knop. „Door ze aan het begin van het seizoen te zaaien, worden ze nog net geprikkeld door de kou. Door die prikkel beginnen ze het zelfde jaar te groeien", verklaart Menno. In Nederland is de artis jok vrij onbekend. „Eerst kenden wij zelf de artisjok ook helemaal niet zo goed", vertelt de boer. Drie jaar geleden kwamen de broers via een veredelaar op het idee om artisjokken te gaan telen. „We zijn toen eerst eens écht gaan proeven. Vervolgens kwa men we erachter dat de groene blaadjes, in combinatie met een lekker dipsausje, prima als op zichzelf staand gerecht te eten zijn." De teler wijst erop dat artis jokken bovendien heel gezond zijn; de bloemknop bevat veel an- tioxidanten en heeft een choleste rol verlagende werking. „Dus goed voor het hart." De bloeiende paarse planten die nu nog op het veld aan de Geersdijkseweg in Geersdijk staan, zijn niet meer ge schikt voor consumptie maar wor den verkocht als decoratie. De Pompoenwinkel leverde in augus- We wilden een uniek product dat niet overal wordt geteeld tus vierhonderd eetbare artisjok ken af bij de Agrimarkt. Verder werden de knoppen ook aan een aantal restaurants geleverd. In to taal hadden de broers dit jaar tweeduizend artisjokplanten. De teelt van de bloemknoppen ver loopt verassend goed. Iedere steel bevat ongeveer zeven grote knop pen van vierhonderd tot vijfhon derd gram per stuk. Dit jaar wil len de broers proberen om de planten te laten overwinteren. „Dat de artisjokken hier zo goed groeien, ligt naast de artisjokken- soort mogelijk ook aan de Zeeuw se bodem", redeneert Menno. Het verbaast hem niet dat de artisjok op Nederlandse bodem vrijwel niet wordt geteeld. „Pas als er meer vraag komt op de markt zul len er meer artisjokkentelers in Nederland komen." GOES - Diny de Putter signeert op zaterdag 8 november haar nieuwe roman Verder dan eerst in boekhan del De Koperen 1\iin in Goes. De roman handelt over een moeder wier zoon verdwenen is. Haar rouwproces wordt op z'n kop ge zet als zich onverwacht kleinkin deren aandienen. Daarin vindt de hoofdpersoon nieuwe zin in het leven. De signeersessie duurt van 14 tot 16 uur. GOES - De Horecafabriek heeft de 3d-tekeningen voor hotel-brasse rie Katoen in Goes klaar. In het voormalige archief komen 23 ho telkamers, waarvan twee suites onder de monumentale kap. In de brasserie aan het Bleekveld zullen betaalbare kwaliteitsgerechten worden geserveerd. Hoe het wordt, is te bekijken op DRIEWEGEN - Kees Ingelse in Drie wegen begint vandaag en morgen met een cursus intuïtief schilde ren. De cursus beslaat acht ochten den of middagen. Aanleg of een vooropleiding is niét nodig. De cursisten schilderen vanuit hun gevoel. Wie mee wil doen kan zich nog opgeven op telefoonnum mer 0113-644203 of via ingelsec@hetnet.nl. wemeldinge - De Nederlandse Camper Club zou graag zien dat de gemeente Kapelle een plaats voor campers aanlegt in Wemel dinge. De club heeft dat bij het da gelijks gemeentebestuur bepleit. Burgemeester Anton Stapelkamp heeft de NCC beloofd daar de ko mende tijd op te zullen broeden. Wemeldinge is niet alleen geliefd bij de pleziervaart maar vooral ook bij duikers. Die kunnen wel overnachten op een camping, maar een camperpark is er niet. Uitgeverij Vorsselmans uit Zun- dert geeft sinds 2007 De Beveland se Bode uit. Vanaf 1 oktober splitst het blad op. In Borsele, Goes en Noord-Beveland blijft de krant de Bevelandse Bode heten. Kapelle wordt samen met Rei merswaal ondergebracht in een nieuwe titel: de Reimerswaalse 8c Kapelse Bode. Reimerswaal was de enige gemeente in Midden- Zeeland waar de uitgave niet ver scheen. Dit had te maken met af spraken met Drukkerij Van Vel- zen, de uitgever van het Reimers waalse Advertentieblad. In tegen stelling tot dit blad, belooft de Rei merswaalse 8c Kapelse bode ook lokaal nieuws te brengen. Wegener, de uitgever van onder meer De Bevelander, komt vanaf 1 oktober ook op Tholen met een nieuwe gratis weekkrant: Ons Ei land Tholen. Op Tholen ver schijnt ook al enige jaren een weekblad van Vorsselmans. op de complete bril walstraat ylissingen MIDDELBURG - Het OM moet bin nen zes weken laten weten of het een Zeeuws-Vlaamse tandartsas sistente (36) vervolgt voor fraude. Ze zou haar werkgevers voor 56.932 euro hebben benadeeld door geld stiekem op te nemen. "Als niemand iets ziet, mag het van ons juist gezien worden ka p s a Io n □tss DINSDAG 23 SEPTEMBER 2014 Menno van der Zweep tussen de artisjokken foto Marcelle Davidse door Janneke Koster GEERSDIJK - De broers Cees-Jan en Menno van der Zweep van De Pom poenwinkel in Geersdijk telen naast pompoenen sinds drie jaar ook artisjokken. Menno van de Pompoenwinkel www.katoengoes.nl door Joeri Wisse GOES - Weekblad de Bevelandse Bo de verschijnt vanaf 1 oktober ook in de gemeente Reimerswaal. Van af die datum krijgen ook inwoners van de gemeente Tholen wekelijks een nieuw huis-aan-huisblad op de deurmat: Ons Eiland Tholen. h a w e n Erkend zorgverlener Binnenhof 1 - 4421 BS Kapelle - Tel. 0113-343237/06-20066976 Kijk voor meer uitleg op onze website www.haarsalongerrie.nl of gebruik de QR-code hiernaast voor onze film.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51