Verdachte verkrachting Bedreiger Roep krijgt blijft in voorarrest advocaat toegewezen W50% I korting 30 BiVELANDEN en THOLEN Deltawerken Eddy Wally was opgetogen toen twee weken geleden z'n museum open ging. Maar de deur blijft dicht. tilroeoptiek ZELZATE - In het halletje van het nieuwe Eddy Wally-museum in sociaal-cultureel centrum 't Kloos ter in de Kerkstraat in Zelzate staat een groot, feestelijk verlicht bord dat herinnert aan de 75e ver jaardag van de charmezanger, al weer jaren geleden. Op de deur staat in sierlijke, veel kleurige letters Welkom in Wally's Wondere Wereld. Er is echter één probleem: die deur zit op slot. En dat blijft zo tot begin oktober, heeft manager Hugo Colpaert aan schepen Martin Acke van Toeris me laten weten. Die kwam zelf vo rige week voor een gesloten deur en sprak daar in bedekte termen schande van. Acke beschouwt het Wallymuseum als een toeris tische attractie, net als trouwens het naastgelegen museumpje, ge wijd aan de Zelzaatse 'vrouwelij ke Manneke Pis', Mietje Stroel. Dat zit in hetzelfde gebouw. Ook de uitbaters van 't Klooster zaten de afgelopen weken met de handen in het haar. Er meldden zich na de opening, begin septem ber, regelmatig fans van the Voice of Europe, die echter onverrichter- zake huiswaarts moesten keren. Want er was maar één man, die de sleutel had: manager Hugo Col paert. En die bleek ontzettend moeilijk telefonisch bereikbaar. Een groepje fans uit Leuven bij voorbeeld was vorige week bijna ontroostbaar. Ze hadden in de kranten gelezen dat het minstens één keer in de maand 'dolle dins dag' zou zijn in 't Klooster, een feestelijke middag met de charme zanger zelf. De tijden van de prachtshows in zijn ooit zo ver maarde club Paris-Las Vegas in Ertvelde zouden helemaal herle ven. Al zou er natuurlijk één groot verschil zijn: de zanger is sinds een zware beroerte, een paar jaar geleden, ernstig gehandi capt. Maar zijn talentrijke dochter Marina neemt het graag van hem over. Zij reed de ontroerde char mezanger maandag 8 september het museum binnen. Eddy mocht er, samen met burgemeester Frank Bruggeman, een lint door knippen. Daarna bekeek hij met tranen in de ogen zijn eigen col lectie hoeden, zonnebrillen, glit- terpakken, gouden platen en alle mogelijke souvenirs van zijn triomftocht in China en de Vere nigde Staten. Wally vond het 'schitterend en formidabel'. Vol gens zijn dochter verheugde hij zich enorm op de 'dolle dinsda gen'. Hij werd al benoemd tot Rid der in de Leopoldsorde, werd ere burger van Zelzate en er werd een gebakje naar hem genoemd. En nu een heus museum. En de ma nager heeft beterschap beloofd. OUWERKERK - Rijkswaterstaat en de ANWB houden in november een expositie over de dertien Del tawerken in het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk. De ANWB heeft een fietsroute uitgestippeld, die (in delen) te rijden is. "*5r op de complete bril walstraat wissingen Raadsman Dick Olie vroeg om schorsing van het voorarrest. Vol gens hem kan er nu niet meer ge sproken worden van een geschok te rechtsorde als de man vanaf morgen in vrijheid zijn berech ting afwacht. Hij wees er ook op dat in Nederland, in vergelijking tot de omringende landen, heel veel mensen lang in voorarrest zit ten. „Terwijl in principe mensen in vrijheid hun berechting moe ten kunnen afwachten." Officier van justitie Rob Rammeloo ver zette zich tegen schorsing. Vooral omdat hij erop wees dat het om een ernstige zaak ging.- De ver dachte zelf liet ook weten dat hij het liefst zo snel mogelijk weer te rug gaat naar zijn gezin. „Ik wil bij mijn gezin zijn." De rechtbank wees het verzoek tot schorsing af. Volgens de rechters is het belang van de man om vrij rond te lopen minder groot dan het strafvorder lijk belang. De man wordt op 24 november daadwerkelijk berecht. Die benaming vormde een van de minst beledigende, want de Bra bander (58) stuurde tussen 13 ja nuari 2012 en medio 2013 vaak post naar de Vlissingse burge meester. Daarin werden veel ern stiger beledigingen geuit, zo bleek gisteren tijdens een zitting van de Middelburgse rechtbank. Roep was niet de enige die te ma ken kregen met die man. Ook mi nister Ronald Plasterk (Binnen landse Zaken) werd via een websi te bedreigd en politiechef Marten Siderius maakte ook kennis met hem. Op een site vroeg hij zelfs wie bereid was de voormalige plaatsvervangend Zeeuwse korps chef dood te schieten. De verdachte verscheen gisteren niet voor de rechtbank. De offi cier van justitie liet weten dat de man een advocaat nodig heeft. Volgens de magistraat wordt de man van serieuze misdrijven ver dacht en is het maar de vraag of hij begrijpt wat hem ten laste wordt gelegd. De rechtbank volg de de officier en gaat een advocaat toewijzen. Het komt niet vaak voor dat de rechtbank dat doet. Wallymuseum nog op slot Eddy Wally omringd door bodyguards tijdens een optocht in Gent. Eddy Wally kende betere tijden, maar de oude glorie ligt vast in een heus Wally-museum. foto Frederiek Vande Velde door Wout Bareman Het museum zit in 't Klooster in Zelzate. foto Camile Schelstraete MIDDELBURG - Een Tholenaar (38) blijft voorlopig in voorarrest. Ro nald B. wordt verdacht van ver krachting van een minderjarig meis je uit Sint Maartensdijk. De man moest gisteren voor een tussentijd se behandeling van zijn zaak voor de rechtbank verschijnen. MIDDELBURG - Burgemeester René Roep van Vlissingen was volgens een inwoner van Oosterhout een Vieze vuile trekhond'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50