'Wij hebben het alleen maar voor u opgeraapt' 1' Goes en CZ slaan handen ineen voor zorg op maat '50% Portemonnee vaakst verloren BEVELANDEN en THOLEN 29 korting Vier mensen vast voor vernieling tilroeoptiek ?pth bij nader mm VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN PER GEMEENTE 3 123 „Een paar weken geleden vond mijn vriend in Goes op een par keerplek aan de Kloetingseweg een front je van een radio-cdspe- ler. Hij heeft dit mee naar huis ge nomen en ik heb dit direct nog op de site van de gemeente gezet en ook op Zeelandnet Prikbord. Immers, zelf heb je hier niets aan maar je kunt je bedenken dat die gene die dit is verloren het daar even slecht van heeft. Een week later belt een al wat oudere heer mij op. Deze meneer had er de he le week slecht van geslapen en was een aantal keren terug ge weest naar de garage waar de auto die week gerepareerd was. Alles op z'n kop gezet, maar nergens dat frontje. Na mijn telefoontje wilde hij er zo vlug mogelijk om komen. 'U mag hem gewoon ko men ophalen in Oudelande, hij is tenslotte gewoon van u, wij heb ben hem alleen voor u opgeraapt.' Enkele uren later staat hij voor GOES - De PZC vroeg alle Zeeuw se gemeenten ook een overzicht te verstrekken van gevonden en verloren voorwerpen. De meeste gemeenten hielden het bij een al gemene opsomming van vaak voorkomende artikelen. Daaruit valt op te maken dat portemon nees, sieraden en sleutels het vaakst worden gemeld als gevon den of verloren voorwerp. Goes stuurde een uitgebreid over zicht, waaruit blijkt dat 26 pro cent van de gevonden voorwer pen sleutels betreft. Noord-Beve land zond bijna de complete admi nistratie toe. Daarop prijken uit eenlopende zaken als een scou- tingclubdas, een Porsche-sleutel en een gebreide zeemeerminpop. me met een prachtige bos witte rozen en een zorgvuldig versierd envelopje dat we pas mogen open maken als hij weg is. Natuurlijk zeg je dan dat dit echt niet de be doeling is, maar het is wel ontzet tend lief en dat zeggen we hem dan ook. Deze meneer is zo ont zettend blij dat z'n radio weer compleet is, het was geen nieuwe maar toch. Een ander frontje was geen optie, daar hadden ze al naar gezocht. Hiermee wil ik maar aan geven, dat als je iets vindt op straat, wat het ook moge zijn, mis schien een dopje of een sleutel, iets waarvan je denkt 'wat moet ik ermee?'. Besef dan dat het een kleine moeite is dit even gewoon mee naar huis te nemen en even op de site te zetten." De politie heeft zondag in Wolphaartsdijk vier perso nen aangehouden die vernie lingen hebben gepleegd aan een woning in de Van Cit- tersstraat in Heinkenszand. Het drietal (drie mannen van 44,39 en 22 jaar en een vrouw van 34) hebben on der meer een raam en tuin meubilair vernield. Man bedreigd met kettingzaag Een 24-jarige man uit Borsse- le is aangehouden nadat hij in Kwadendamme een man met een kettingzaag heeft bedreigd. Het 27-jarige slachtoffer zou 's nachts op een taxi hebben staan wachten toen de man met kettingzaag kwam vra gen wie zijn fiets had ver nield. Dat mondde uit in een achtervolging. Dronken vrouw zonder rijbewijs Een 24-jarige vrouw uit Ka- pelle is aangehouden nadat ze zondag met te veel drank op in Arnemuiden tegen een verkeersbord en een au to is aangereden. De vrouw reed eerst tegen het bord aan, daarna tegen de auto van een automobi list die te hulp wilde schie ten. Bij controle bleek dat ze ook nog eens geen rijbewijs had. Kinderspeelkamer bij Vrouwenopvang De clubs Walcheren en De Bevelanden van Soroptimist International hebben hun dertiende lustrum afgeslo ten met de overhandiging van een cheque van 5000 eu ro aan Vrouwenopvang Zee land. Van dat geld richt de op vang, voorheen Blijf van mijn Lijfhuis, een kinder speelkamer in. Het gaat om een proef van een halfjaar. Beide organisaties heb ben de samenwerking gisteren of ficieel bekrachtigd door het onder tekenen van een convenant. Goes is de achtste gemeente in Neder land die met CZ samenwerkt. Het komt er op neer dat de zorg van uit het medische domein (bijvoor beeld verpleging, de taak van CZ) beter wordt afgestemd op die van uit het sociale domein (begelei ding en ondersteuning, de taak van de gemeente) met behulp van wijkteams. Door het toenemend aantal chro nisch zieken, de vergrijzing en een stijgend aantal eenzame oude ren komen er steeds meer men sen met meervoudige problema tiek. Omdat de Awbz verdwijnt, komt de zorg voor die groep voor een belangrijk deel op het bordje van gemeenten en zorgverzeke raars. Een persoon met meerdere problemen heeft al snel te maken met heel veel zorg- en hulpverle ners uit zowel het medische als het sociale hoek. Onvoldoende af stemming en gescheiden verant woordelijkheden kunnen leiden tot versneld gezondheidsverlies. Goes en CZ maken gebruik van het ZoWel-model (ZOrgWEL- zijn), dat uitgaat van de individue le wensen en behoeften van de be treffende persoon. Niet de ziekte, maar de mens, het functioneren, de levenssituatie en de leefstijl staan centraal. Een wijkteam is de onmisbare schakel tussen het me dische en sociale domein. Zo'n team, bestaande uit een wijkver pleegkundige (betaald door CZ), een Wmo-deskundige en een wel zijnswerker (beiden gefinancierd door de gemeente), krijgt een coördinerende rol naar alle bur gers van de gemeente Goes met meervoudige problematiek op so matisch, psychisch en/of sociaal gebied. Dit 'kleine' team schakelt met de tweede schil van alle denk bare zorgverleners en -instellin gen. Die zijn 'op afroep' inzetbaar en daardoor kan zorg en onder steuning op maat worden gele verd. Vrijwilligers en mantelzor- gers krijgen door de betere afstem ming bovendien meer ondersteu ning. Voor de gehele gemeente Goes worden drie wijkteams gevormd door de directe partners Allévo, SMWO, SVRZ en de klantmana gers van de gemeente Goes. Zij gaan samenwerken binnen het ge hele wijknetwerk. Overigens hou den zorgorganisaties volgens wet houder André van der Reest al re kening met concept, bijvoorbeeld bij nieuwbouw(plannen). op de complete bril vrissir walstraat vKssingen Mark van den Dries, auteur van 'Noodsein boven Zeeland', is kleinzoon van verzetsman Piet van den Dries. Met Piet van 't Westeinde, zoon van verzetsleider Ko van 't West einde, en Willem Visser (Wings to Victory) regelde Mark de her denking rondom de crash bij Heinkenszand. DINSDAG 23 SEPTEMBER 2014 Cijfers zijn vanaf 1 oktober 2012, de dag waarop gemeenten verantwoordelijk werden voor gevonden en verloren voorwerpen, tot begin juni 2014. De cijfers van Middelburg zijn tot 31-12-2013 De gevonden en verloren fietsen zijn in Veere niet meegenomen Gemeld als verloren Gemeld als gevonden j£V A "J I Hans de Klerk van de gemeente Goes tussen de gevonden voorwerpen, foto Mechteld Jansen GOES - Dat het wel degelijk zin heeft om iets dat je vindt te mel den bij de gemeente, bewijst Linda Spuij uit Ovezande. WOLPHAARTSDIJK KWADENDAMME ARNEMUIDEN VLISSINGEN door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes en zorg verzekeraar CZ werken met ingang van volgende maand intensief sa men om de aanstaande veranderin gen in de zorg op te vangen. Het doel is om inwoners die zorg nodig hebben zo lang mogelijk comforta bel zelfstandig te kunnen laten wo nen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49