Seksafspraakje loopt uit de hand na innemen van cola met CHB 'Zeelandia hoort thuis in centrum van Zierikzee' SCHOUWEN-DUIVELAND 31 l/WI North Sea Golf haalt 4000 euro voor hospice op korting 66 Architect Chris van den Heuvel heeft hier echt iets moois van gemaakt Ttoeede botteling Zeeuwse whisky Workshop over babygebaren Boek over veer Prinses Beatrix tilroeoptiek Ondernemersplein w Naast dit plaatselijke doel zamel de Lionsclub Schouwen-Duive- land geld in voor een project in Swaziland, waar voor 250 (aids)weeskinderen voor scholing en eten wordt gezorgd. Het derde goede doel is een scholenproject in Kenia, waar ruim twintig scho len zijn voorzien van zonnepane len en daarmee van licht. Maar het drankje pakte verkeerd uit. De plaatsgenoot raakte volle dig van de kaart. M. schrok daar zo van dat hij een tas met seks- speeltjes pakte om daar zijn eigen spullen ook in te stoppen. Ook haalde hij vijftig euro uit de porte monnee van de ander zodat hij een taxi terug naar huis kon ne men want hij moest daar op tijd zijn om voor zijn kinderen te zor gen, vertelde de Vlissinger giste ren tegen de politierechter. Zijn slachtoffer ontdekte na enige tijd dat hij bestolen was van on der meer vijftig euro, rode laklaar- zen en een vacuümpomp. Hij stapte naar de politie en deed aan gifte. De politie kon de Vlissinger makkelijk traceren en belde de volgende dag bij hem aan. Tijdens de huiszoeking werd nog eens 133 gram GHB aangetroffen. De poli tierechter vroeg gisteren waarom hij zo veel in bezit had. De man: „Dat kreeg ik aangeboden. De verdachte vertelde dat alles wilde teruggeven. Maar hij had daar geen tijd voor gehad. Voor of ficier van justitie Gunnar van der Hofstede stond vast dat de man die seksspeeltjes toch had gesto len. Aan de grote hoeveelheid harddrugs tilde hij ook zwaar. Maar omdat de zaak twee jaar ge leden speelde, wilde hij geen cel- straf eiste. Wel een werkstraf van FTSUClG 150 uur en 5 maanden voorwaar delijk. De politierechter maakte er een werkstraf van 100 uur en 2 maan den voorwaardelijk van. Ze hield er rekening mee dat de man al twee jaar onder toezicht staat van de reclassering.„Zonder dat de rechtbank dat bepaald heeft." op de complete bril walstraat vlissingen MIDDELBURG - Het OM moet bin nen zes weken laten weten of het een Zeeuws-Vlaamse tandartsas sistente (36) vervolgt voor fraude. Ze zou haar werkgevers voor 56.932 euro hebben benadeeld door geld stiekem op te nemen. „Zeelandia hoort in het centrum te zitten", vindt algemeen direc teur Roelof Krist. „Het terrein aan de Zuidhoek gebruiken we liever voor de productie. Bovendien is dit een buitengewoon aangenaam kantoor. Ik heb al heel wat kanto ren van binnen gezien, maar archi tect Chris van den Heuvel heeft hier destijds echt iets moois van gemaakt." Het hoofdkantoor van de multina tional is gevestigd aan de Post- straat 11 en loopt sinds een jaar of tien helemaal door tot achter aan het perceel, waar ooit de eerste productiehal stond. Vanaf 2000 is de hal aan de Fonteine omge bouwd tot kantoorruimte, de on- derzoeksbakkerij en een auditori um. Sinds enkele dagen staat de gevel aan de Fonteine volledig afgedekt in de steigers. Over drie maanden hoopt Zeelandia hier zijn nieuwe entree te kunnen openen. Aanlei ding was een relatief kleine in greep in de constructie aan deze kant van het kantorencomplex. Daarnaast bleek de afsluiting van de Poststraat voor doorgaand ver keer erg onhandig te zijn voor met name de bezorgers van pak ketten. Bezoekers komen vanzelf al aan de Fonteine terecht; de kant waar Zeelandia over enkele parkeerplaatsen beschikt. Daar was echter geen representatieve ontvangstmogelijkheid. Krist: „Het lag dus voor de hand om - als we toch gingen verbou wen - gelijktijdig de entree te ver plaatsen en de gevel een opknap beurt te geven. Ook het auditori um, waar we demonstraties ge ven van onze producten, gaan we multifunctioneler en moderner maken. Voor het overige blijft al les zoals het is. De directie blijft gewoon aan de kant van de Post straat zitten." In de Poststraat wordt nummer 23, het voormalige woonhuis van de familie Doeleman, weer in ge bruik genomen als kantoor. Een tijdlang werd hier alleen inciden teel vergaderd. Op het industrieterrein Zuidhoek heeft Zeelandia sinds dit voorjaar een uitbreiding van de spijsfa- briek lopen. De bakkerijgrondstoffenprodu- cent ziet internationale groeikan sen voor onder meer aman delspijs, dips en Carlo, een emul sie die Zeelandia al sinds 1935 in productie heeft. Als deze uitbreiding is afgerond, dat gebeurt in twee fasen, wordt de oude fabriek geheel gereno veerd. Daarna voldoet de spijsfabriek aan de strengste eisen op het ge bied van voedselhygiëne. BRUINISSE - Kampen Destillateurs in Bruinisse brengt vrijdag de tweede botteling van zijn Zeeuw se whisky 'Eyland Legend' op de markt. De eerste kwam in bour- bonvaten van 240 liter, deze twee de komt uit quarter-casks van 120 liter. De whisky heeft hierdoor een vollere houttoon. De tweede jaargang Zeeuwse single malt wordt gepresenteerd tijdens Whisky by the Sea in Vlissingen. ZIERIKZEE - Baby's maken gebaren als ze iets waarnemen of willen. Om die gebaren te leren verstaan, geeft Rianne Zweistra van het be drijf'Baby- en Kindergebaar' op 4 oktober een kennismakingswork shop. Die wordt gehouden in Bor- rendamme in Zierikzee en kost 25 euro. Info en inschrijven op: www.babygebaar.nl of mail: info@babygebaar.nl. Peter Diepenhorst, zoon van een oud-kapitein van de boot en Jaap Huizer, oud-tankerkapitein en oud-inwoner van Bruinisse, heb ben een boek geschreven over de veerboot Prinses Beatrix, die van 1938 tot 1964 voer tussen Den Bommel en Numansdorp. De Ha ringvlietbrug maakte het veer overbodig. Het boek is te koop voor 17,50 euro bij boekhandel Van der Boom in Sommelsdijk. DINSDAG 23 SEPTEMBER 2014 RENESSE - De tiende editie van Lions North Sea Beach Golf heeft voor drie goede doelen 4000 euro opgeleverd. Het golftoernooi op strand werd dit weekend onder meer voor hospice Kaaskenshuis in Zierikzee gespeeld. MIDDELBURG - Via internet had de Vlissinger Jan M. (39) twee jaar ge leden een seksafspraakje met een plaatsgenoot. Ze reden in zijn auto naar de Zwanenvijver en daar gaf M. wat cola met GHB om in de stemming te komen. I De entree van het kantoor van Zeelandia wordt verplaatst en vernieuwd, foto Dirk-Jan Gjeltema door Inge Heuff ZIERIKZEE - Nee, de directie van Zeelandia heeft eigenlijk geen en kel moment overwogen om het kantoorgedeelte uit het centrum van de stad naar de productiehal len aan de rand van Zierikzee te verplaatsen. Roelof Krist, algemeen directeur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45