Busreizen Duitsland 289 Mogelijk ebola bij man uit Eindhoven De weken dat Nederland in brand stond 289 100% vertrekgarantie! 354 IN HET NIEUWS 3 De wereld is Kras Compleet verzorgd Najaars-toppers! 5 dagen v.a. ïiü: V Ga naar Kras.nl/busreizen of bel 0900-9697T De man meldde zich gisteren bij een plaatselijke dokter met klach ten die kunnen wijzen op de in fectieziekte. Het gaat onder meer om koorts, bloedingen en diarree. Hij is meteen doorgestuurd naar Nijmegen, waar isolatiekamers zijn ingericht om van ebola ver dachte patiënten op te vangen. Ook is er een vast team infectiolo- gen, verpleegkundigen en laboran ten dat bij een potentiële ebolapatiënt in actie komt. Het is volgens een woordvoerster de eer ste keer dat het Radboud met een ebola-verdachte patiënt te maken heeft. Volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zijn de afgelopen weken in Nederland minstens vijftien pa tiënten beoordeeld die klachten ontwikkelden na terugkeer uit een risicogebied voor ebola. „Hoeveel het er precies zijn, we ten we niet. Het betreft mensen die zich met ziekteverschijnselen hebben gemeld bij hun huisarts. Tot nu toe was het telkens loos alarm", zegt een woordvoerder. Een test die moet uitwijzen of ie mand ebola heeft, geeft binnen 24 uur uitsluitsel. Mocht de Eind- hovenaar ebola hebben, dan blijft hij in isolatie. De RIVM-woord- voerder: „De GGD doet dan uitge breid onderzoek onder alle men sen met wie hij zij de afgelopen weken contact heeft gehad." Deze mensen worden dan 21 da gen gevolgd. Iemand zonder ziek teverschijnselen is niet besmette lijk voor anderen. De weken na de moord op Theo van Gogh door Mohammed B. wa ren roerig. De brand ontvlamde op 2 november 2004 's ochtends iets voor 9.00 uur op de Linnaeus- straat in Amsterdam. Daar fietste Mohammed B. (toen 26 jaar) ach ter Theo van Gogh aan, schoot hem neer, sneed zijn keel door en stak een briefje met een mes in zijn borst B. vond dat Van Gogh de islam had beledigd. In het brief je bedreigde hij ook politica Ayaan Hirsi Ali. B. ging er na de moord vandoor, maar werd na een vuurgevecht met de politie opgepakt Hij werd in 2005 tot le venslang veroordeeld. Gisteren zei de toenmalige officier Frits van Straelen bij EenVandaag dat B. waarschijnlijk niet alleen werk te. Het onderzoek naar de moord leverde volgens Van Straelen 'frus trerend weinig op'. Bij het onderzoek werd snel dui delijk dat B. onderdeel uitmaakte van een beweging van jonge, sala- fïstische moslims die in opstand kwamen tegen de westerse sa menleving. Politie en geheime diensten hadden B. en de groep om hem heen al een tijd in het vi zier: de Hofstadgroep. Twee le den, Ismael A. en Jason W. wer den negen dagen na de moord urenlang belegerd in een pand aan de Haagse Antheunisstraat. De twee gooiden toen een hand granaat naar de politie. Tien jaar later lijkt Nederland te rug bij af. Er is een grote dreiging van jonge, radicale moslims. Vaak teruggekeerde jihadi's. De links zijn soms overduidelijk: enkele verdachten van nu waren in 2005 bij de rechtszaak tegen B. De broer van Jason W., Jermaine, kwam recent in de media omdat hij met zijn gezin naar Syrië ver trok om in het daar gestichte isla mitische kalifaat te gaan wonen. Hoe voelt het dat Nederland zich nu in een soortgelijke periode bevindt? „Dat is lichtelijk verbijsterend. Ze ker omdat ze onlangs in België Ne derlanders hebben opgepakt die plannen hadden om een bom te leggen bij de EU. Net zoals de Hof stadgroep plannen had met het Binnenhof. Het lijkt nu allemaal zelfs nog iets dreigender." Hebben jullie de ATVD ook uitgeno digd voor de première? „Ja. We hebben nog geen reactie." Treis-Karden aan de Moezel Klantbeoordeling 8,0 3-sterren hotel met uitstekende keuken Nippen aan een wijntje in Cochem, cultuur en winkelen in Trier en een heerlijke Rijncruise Zie: Kras.nl/39435 Leipzig, Dresden Saksen Extra ingekocht voor oktober en november Klantbeoordeling 8,4 Verblijf in een 4-sterren hotel met wellness Beleef cultuursteden en het Ertsgebergte Zie: Kras.nl/39357 5 dagen v.a. 8 dagen v.a. ;»<*r I J Prijzen per persoon o.b.v. 2 pééionen exclus»efre^/vfiringskosteB.en-èëiS^fteïeéhfonds DINSDAG 23 SEPTEMBER 2014 De laatste weken waren er minstens vijftien patiënten die klachten kregen na te rugkeer uit een risicogebied door John Graat en Frank Hermans EINDHOVEN - Een 29-jarige man uit Eindhoven is opgenomen in het Nij meegse Radboud-ziekenhuis met ziekteverschijnselen die kunnen wij zen op besmetting met het dodelij ke ebolavirus. De man keerde twee weken geleden terug uit Sierra Leo ne, een van de West-Afrikaanse lan den waar ebola heerst. Owww.pzc.nl/binnenland De trailer van 2/11 Beelden uit de film 2/11, het spel van de wolf met onder anderen de acteurs Pierre Bokma (boven) en Susan Visser (onder).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3