Wielerformatie Zeldzame marge Endura Lady bij VC Vlissingen Force ziet nieuwe kansen L De Koeijer behoudt de leiding Project Willeboordse komt van de grond 36 SPORT De Zeeuwse equipe van ploegleider Gerrie Sijnesael krijgt een groter budget en kan daardoor in 2015 doorgaan. Lammerts vierde in wereldbeker Freestyle kitesurfster Anne- lous Lammerts uit Schudde- beurs is bij een wereldbeker wedstrijd in het Braziliaan se Barra Grande als vierde geëindigd. Tijdens de single elimination viel ze al net naast het podium. Toen de Schouwse bij de double eli mination probeerde om nog hoger te eindigen, kreeg ze te maken met materiaal- pech. Daardoor eindigde ze overall als vierde. Lammerts staat in strijd om de wereldtitel eveneens op de vierde plaats. Er volgen nog twee wedstrijden in China, eind oktober en be gin november. Golfer Luiten op hoogste plaats ooit Joost Luiten heeft door zijn eindzege bij het Wales Open zijn hoogste notering op de wereldranglijst bereikt. De Nederlandse golfer steeg van de 48e naar de 36e plek. Luiten heeft 164,84 punten. De ranglijst wordt aange voerd door de Noord-Ier Ro- ry Mcllroy met 587,38 pun ten. Op de Order of Merit, de lijst met prijzengeld, maakte Luiten een sprong van de zestiende naar de tiende plaats. Finale Davis Cup in stadion Lille De Davis Cupfinale tussen Frankrijk en Zwitserland wordt gespeeld op gravel. De tijdelijke baan van gema len baksteen komt te liggen in het voetbalstadion van Lil le, dat beschikt over een dak dat dicht kan. Tijdens de fi nale van het landentoernooi voor tennissers, van 21 tot en met 23 november, kun nen minimaal 27.000 toe schouwers op de tribunes zitten en mogelijk zelfs meer. TERNEUZEN - Het in Zeeland ge vestigde wielerteam Endura Lady Force gaat door. De leiding van de vrouwenploeg twijfelde aan het voortbestaan in verband met geldgebrek en het ontbreken van aansprekende wedstrijden, maar nu de oplossing voor beide pro blemen in zicht is, blijft Endura Lady Force ook volgend jaar ac tief. De rensters van Endura moesten dit jaar verschillende aanspre kende etappekoersen laten schie ten omdat er niet genoeg geld was. Zes weken geleden begon de ploeg met een uiterste poging om extra sponsors aan te trekken en die slaagde. Huidige sponsors gaven nog meer en er werden ook nieuwe gevonden. „Ons budget voor 2015 is nog niet zo hoog als we zouden willen, maar we zijn op de goede weg", is ploegleider Gerrie Sijnesael optimistisch. „We zijn nog in gesprek met sponsors. Wie weet wat dat ople vert." Daarnaast wordt het probleem van het grote klasseverschil in het peloton gedeeltelijk opgelost. De rensters van Endury Lady Force moesten de afgelopen jaren net als die van andere clubteams bijna wekelijks opboksen tegen de (semi-)profs van UCI-teams. Daaraan was geen eer te behalen. De Nederlandse wielerbond KNWU gaat in 2Ö15 een clubcom petitie voor vrouwen houden, met daarin minimaal tien wed strijden. „Dat zijn wedstrijden waarin we voorin mee kunnen doen", aldus Sijnesael. „Daar heb ben we zin in." Inmiddels wordt al aan de wieler ploeg voor volgend jaar gebouwd. Daarin is plaats voor twaalf a veertien rensters. Zeker is dat er plaats is voor een nieuwe Zeeuwse renster. Anne van der Swaluw uit Kwadendamme komt over van TMZ. Zeker is dat Vita Heine vertrekt. De Noorse renster die dit jaar vier koersen won, te kent een contract bij UCI-team Hitec. Gerrie Sijnesael heeft daar geen moeite mee. Hij is eerder trots. „We zijn een opleidingsteam. Als iemand zo'n stap kan maken, blijkt dat zij bij ons heel wat ge leerd heeft." Ons budget is nog niet zo hoog als we zouden willen, maar we zijn op de goede weg. Hoofdklasser Vlissingen leed zondag de eerste nederlaag van het sei zoen. Op eigen veld was Chabab met 1-4 te sterk. Die eindstand was niet exceptioneel, de ruststand echter wel. Tussen de 24e en 36e minuut racete de Amsterdamse tegenstander van 0-0 naar 0-4 en door die vier up percuts ging Vlissingen knock out. Logisch. Om die eerste helft in perspectief te plaatsen: twee keer eerder in de afgelopen tachtig jaar keek Vlissin gen op eigen veld halverwege te gen een 4-0-achterstand aan. Aan het begin van deze eeuw was de eerste helft tegen Moerse Boys dramatisch (0-4), maar de tweede helft nóg dramatischer (eind stand: 0-11). Ook in de jaren vijftig overkwam het Vlissingen een keer. Tegen In ternos was het halverwege 0-4 en op het einde 3-7. Grotere achter standen bij rust dan 0-4 maakte Vlissingen in de afgelopen tachtig jaar aan de Irislaan niet mee. Het kwam wel vaker voor dat VC Vlis singen in de eerste helft vier doel punten moest incasseren, maar ook zelf een keer scoorde. Om met een positief puntje af te sluiten: voor de derde wedstrijd op rij 'won' Vlissingen de tweede helft. Tegen DHC ging het na rust van 1-1 naar 3-1, tegen Magreb'90 ging het vorige week van 1-0 achter naar 1-1 en zondag scoorde alleen Vlissingen na rust. Het levert geen punten op, maar misschien wel een beetje vertrouwen. GROOTSTE ACHTERSTANDEN VC VLISSINGEN BIJ RUST 5 5 4 j zat gaHg VLISSINGEN - Yerseke draait nog niet op volle toeren in de derde klasse van het zaterdagvoetbal, maar dat ligt niet aan Arjen de Koeijer. De aanvaller heeft in elke wedstrijd van zijn ploeg gescoord, waardoor hij koploper is in het PZC-topscorersklasse- ment. De Koeijer heeft zeven doel punten gemaakt, op een totaal van acht van Yerseke. Daardoor staat hij op tienenhalve punt. Hij heeft nu nog een half puntje voorsprong op Bart Deprez, die de sterke start van eersteklasser Goes ruggensteunt met vijf tref fers. Daarachter staan vijf spelers met vijf doelpunten, goed voor zeve- nenhalf punt. Willeboordse, in 2012 gestopt, raakte vorig jaar betrokken bij een project van NOCNSF in de sloppenwijken van Rio. Zij kop pelde daar een eigen idee aan: jon ge Braziliaanse judoka's naar Ne derland halen voor een onvergete lijke stage. Het liefst had ze de eer ste keer meteen tien kinderen over laten komen, maar daarvoor heeft de stichting onvoldoende geld binnengehaald. Nu komen er vier kinderen en een coach. De Braziliaansen kinderen zitten allen op een Ginasio Experimental Olimpicio, een school waarbij extra aandacht is voor sport. In de favela's is het niet vanzelfsprekend dat de jeugd naar school gaat. Bij de GEO's maken ze leren aantrek kelijk door de kinderen bijzondere dingen mee te laten maken. Dat moet anderen vervolgens aanzet ten ook onderwijs te gaan volgen. In Nederland zullen de Brazilia nen tussen 17 en 25 oktober onder meer aanwezig zijn bij het NK in Rotterdam en diverse clinics vol gen. De eerste dagen slapen de gas ten in de Van Ghentkazerne in Rotterdam, daarna van 21 tot 25 ok tober bij gastgezinnen. Wille boordse is nog op zoek naar twee gastgezinnen. BARRA GRANDE NEWPORT LILLE door Koen de Vries Gerrie Sijnesael CIJFERS Op het weblog RudeStats (www.pzc.ni/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Rust Tegenstander (eindstand) Seizoen 0-4 Chabab (1-4) 2014-2015 0-4 Moerse Boys (0-11) 2000-2001 0-4 Internos (3-7) 1951-1952 1-4 Patrijzen (1-6) 1999-2000 1-4 Sparta'25 (1-7) 1967-1968 1-4 Quick N (4-7) 1961-1962* 1-4 Baronie (2-5) 1954-1955 1-4 Emma (2-5) 1928-1929 nacompetitie infographic Rolant Quist foto Hollandse Hoogte klasse! goals factor totaal 1 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 7 1,5 10,5 2 Bart Deprez Goes 1B zon 2 10 3 Ramon Janson MZC11 2E zat 5 1,5 7,5 Len Eversdijk Terneuzense Boys 2E zat 1,5 7,5 Urmeion Martis FC Axel 3A zat 5 1,5 7,5 Joey Katzenbauer R CS 3A zon 5 1,5 7,5 Masoud Osmanie D uiveland 3B zat 5 1,5 7,5 8 Kevin Schot SDO'63 5A zon 6 1 6 Martijn van Grunsven MZC '11 2E zat 1,5 6 Robin Provoost ZSC'62 3B zat 4 1,5 6 Nick de Groote Hoek TOP zat 3 2 6 Guillaume Clinckemaillie Hoek TOP zat 3 2 6 13 AleksandarVeljanoski Hansweertse Boys 4A 5 1 5 Wesley Steijaert Groede 5A j zon 5 1 5 Christoph Praet Hulsterloo 5A I zon 5 1 5 infographic WA door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Half oktober komen vier kinderen uit de favela's van Rio de Janeiro voor een judostage naar Nederland. Zij doen mee aan het project 'GEO goes Dutch', dat is opgezet door de uit Zeeland af komstige oud-judoka Elisabeth Wil leboordse. Zij zette daarvoor de stichting Judo2lnspire op. www.judo2inspire.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36