College wil ruim voor winter besluit over AZC 'Wij hebben het alleen maar voor u opgeraapt' Portemonnee vaakst verloren k_ WALCHEREN 29 4'fh tilroeoptiek VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN PER GEMEENTE 'V ■*<- ■.■r 123 Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft Middel burg gevraagd om maximaal 330 vluchtelingen te mogen huisves ten in Swerf-Rust. Het COA heeft dringend behoefte aan opvang. Gisteravond sprak de gemeente raad over de te volgen procedure, inclusief het overleg met omwo nenden. In het voorstel van het college staat dat halverwege december een besluit zal vallen. Maar wet houder Dekker zei na afloop van de discussie dat, als het aan hem ligt, de raad in november al een voorstel krijgt voorgelegd. Dat heeft te maken met de naderende winter. „Het COA heeft nu nog vluchtelingen ondergebracht op campings. Maar daar kunnen die mensen niet in de wintermaan den verblijven. Als we pas in de cember een besluit nemen, duurt het een maand of twee voordat Swerf-Rust beschikbaar komt", al dus Dekker. Maandagavond werd de spagaat duidelijk waarin de raad zich be vindt. De afweging tussen snel heid maken met het geschikt ma ken van Swerf-Rust voor asielzoe kers enerzijds en zorgvuldig om gaan met de belangen en zorgen van omwonenden anderzijds. PvdA, SP en GroenLinks vroegen het college er alles aan te doen om voor 1 november het opvang centrum te openen. Ze kregen daarbij de steun van de Christen- Unie. WD en LPM eisten juist dat zeer zorgvuldig met de me ning van omwonenden zou wor den omgegaan. PvdA'er Peter de Doelder stelde dat er sprake is van een noodsitua tie. Hij wees op de oproep van WD-staatssecretaris Fred Teeven om opvangruimte beschikbaar te stellen. „Er zijn momenten waar op je snel moet beslissen." VVD'er Benno Nieuwenhuis ver weet het college dat alleen naar Swerf-Rust is gekeken. Het voor malige Orionis-gebouw aan de Grevelingenstraat zou volgens hem ook een mogelijkheid zijn. „En dan krijgen we daar hetzelfde circus", sneerde De Doelder. Een meerderheid van de raad steunde de koers van het college: wel snel, maar zorgvuldig. Voor de PvdA gaat dit niet snel genoeg, WD en LPM stemden tegen om volgens hen nu al voor Swerf-Rust is gekozen. Ondernemers mogen in caisson Ondernemers die belangstel ling hebben voor de exploita tie van het caisson onder de Vlissingse boulevard bij het badstrand, kunnen daar vrij dag tussen 13.00 en 16.00 uur een kijkje nemen. Mede werkers van de gemeente zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. In oktober is er nog een kijkdag. Dronken vrouw zonder rijbewijs Een 24-jarige vrouw uit Ka- pelle is aangehouden nadat ze zondag met te veel drank op in Arnemuiden tegen een verkeersbord en een au to is aangereden. De vrouw reed eerst tegen het bord aan, daarna tegen de aüto van een automobilist die te hulp wilde schieten. Bij con trole bleek dat ze ook nog eens geen rijbewijs had. Vernieuwing van wegdek Schroebrug Tot 11 oktober wordt ge werkt aan vernieuwing van het wegdek van de Schroe brug in Middelburg. De oude laag wordt door mid del van stralen verwijderd waarna een nieuwe laag wordt aangebracht en inge- strooid. Zowel autoverkeer als fietsers en scheepvaart krijgen te maken met hin der: zie www.zeeland.nl. Kinderspeelkamer bij Vrouwenopvang De clubs Walcheren en De Bevelanden van Soroptimist International hebben hun dertiende lustrum afgeslo ten met de overhandiging van een cheque van 5000 eu ro aan Vrouwenopvang Zee land. Van dat geld richt de op vang, voorheen Blijf van mijn Lijfhuis, een kinder speelkamer in. Inloopavond over Stemerdinglaan Op woensdag 24 september is er van 16.00 tot 19.00 uur een inloopavond over de werkzaamheden in de Bur gemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. De bijeen komst wordt gehouden in de Kwikstaart. Daar wordt informatie gegeven over de planning, verkeersmaatrege len en de bereikbaarheid tij dens het werk. „Een paar weken geleden vond mijn vriend in Goes op een par keerplek aan de Kloetingseweg een frontje van een radio-cdspe- ler. Hij heeft dit mee naar huis ge nomen en ik heb dit direct nog op de site van de gemeente gezet en ook op Zeelandnet Prikbord. Immers, zelf heb je hier niets aan maar je kunt je bedenken dat die gene die dit is verloren het daar even slecht van heeft. Een week later belt een al wat oudere heer mij op. Deze meneer had er de he le week slecht van geslapen en was een aantal keren terug ge weest naar de garage waar de auto die week gerepareerd was. Alles op z'n kop gezet, maar nergens dat frontje. Na mijn telefoontje wilde hij er zo vlug mogelijk om- GOES - De PZC vroeg alle Zeeuw se gemeenten ook een overzicht te verstrekken van gevonden en verloren voorwerpen. De meeste gemeenten hielden het bij een al gemene opsomming van vaak voorkomende artikelen. Daaruit valt op te maken dat portemon nees, sieraden en sleutels het vaakst worden gemeld als gevon- komen. 'U mag hem gewoon ko men ophalen in Oudelande, hij is tenslotte gewoon van u, wij heb ben hem alleen voor u opgeraapt.' Enkele uren later staat hij voor den of verloren voorwerp. Goes stuurde een uitgebreid over zicht, waaruit blijkt dat 26 pro cent van de gevonden voorwer pen sleutels betreft. Noord-Beve land zond bijna de complete admi nistratie toe. Daarop prijken uit eenlopende zaken als een scou- tingclubdas, een Porsche-sleutel en een gebreide zeemeerminpop. me met een prachtige bos witte rozen en een zorgvuldig versierd envelopje dat we pas mogen open maken als hij weg is. Natuurlijk zeg je dan dat dit echt niet de be doeling is, maar het is wel ontzet tend lief en dat zeggen we hem dan ook. Deze meneer is zo ont zettend blij dat z'n radio weer compleet is, het was geen nieuwe maar toch. Een ander frontje was geen optie, daar hadden ze al naar gezocht. Hiermee wil ik maar aan geven, dat als je iets vindt op straat, wat het ook moge zijn, mis schien een dopje of een sleutel, iets waarvan je denkt 'wat moet ik ermee?'. Besef dan dat het een kleine moeite is dit even gewoon mee naar huis te nemen en even op de site te zetten." op de complete bril Dpih vlissir walstraat vlissingen DINSDAG 23 SEPTEMBER 2014 Cijfers zijn vanaf 1 oktober 2012, de dag waarop gemeenten verantwoordelijk werden voor gevonden en verloren voorwerpen, tot begin juni 2014. De cijfers van Middelburg zijn tot 31-12-2013 De gevonden en verloren fietsen zijn in Veere niet meegenomen Gemeld als verloren Gemeld als gevonden 107 100 rX I Hans de Klerk van de gemeente Goes tussen de gevonden voorwerpen, foto Mechteld Jansen door Theo Giele MIDDELBURG - De Middelburgse wethouder Chris Dekker wil alles op alles zetten om al in november duidelijkheid te hebben over ope ning van een noodopvang voor asielzoekers in het voormalige zorg centrum Swerf-Rust. Om vóór de winter asielzoe kers in Swerf-Rust onder te brengen moet in november de knoop zijn doorgehakt VLISSINGEN ARNEMUIDEN MIDDELBURG VLISSINGEN OOST-SOUBURG GOES - Dat het wel degelijk zin heeft om iets dat je vindt te mel den bij de gemeente, bewijst Linda Spuij uit Ovezande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29