ZEELAND Bakker Schuur brandt volledig uit Jongeren gooien met eieren almanak Algemeen directeur Kamerbeek betreurt woede bij aandeelhouders, maar zegt niet buiten zijn boekje te zijn gegaan. ««.«Mi* Total-raffinaderij viert - haar 40e verjaardag MIDDELBURG - Heeft de top van energiebedrijf Delta fouten ge maakt in de communicatie naar haar aandeelhouders? Nee, zeg gen algemeen directeur Arnoud Kamerbeek en president-comissa- ris Daan van Doorn. „We hebben ons aan het protocol gehouden." Dat lieten ze gisteren weten in een ingelaste provinciale commis sievergadering. De Statenfracties zijn woedend dat ze twee keer in de media moesten lezen welke koers het financieel verzwakte energiebedrijf vaart. De provincie is de grootste aandeelhouder van Delta. Aanleiding voor de commotie: een publicatie in de PZC (12 sept.) over de stukgelopen fusiebe'spre- kingen tussen Delta en Eneco. Drie dagen later zegt Kamerbeek in interviews met de PZC en het Financieele Dagblad dat Delta zelf standig doorgaat. Dat is mogelijk als het energiebedrijf zijn afval- dochter Indaver verkoopt. Inmid dels staat Indaver in de etalage. Het gebeurde allemaal op een mo ment dat er nog een onderzoek liep naar de toekomststrategie van Delta, waarbij de afgevaardig de van de provincie - gedeputeer de Kees van Beveren - gebonden is aan geheimhouding. Pas 6 okto ber zou achter gesloten deuren de tailinformatie worden verstrekt. De Staten voelden zich dus gepas seerd en zelfs geschoffeerd. Delta zou voor de muziek uitlopen. Ver schillende Statenleden voelden daarover Kamerbeek en Van Doorn aan de tand. Of Kamer beek na de PZC-publicatie over de mislukte fusie geplande inter views had moeten afzeggen, ge zien het tumult in de Staten? „Nee, want je kijkt ook naar de be langen van andere stakeholders, zoals klanten en banken", zei hij. Kamerbeek gaf aan dat hij geen in formatie heeft prijsgegeven die an deren binnen de onderzoeks groep geheim dienen te houden. „Ik heb alleen een krachtig profiel van Delta neergezet." Was Delta bevoegd om de voorge nomen verkoop van Indaver te melden? „Ja, dat is onze bevoegd heid. Het gaat om een voorne men, de aandeelhouders nemen uiteindelijk een besluit. Ik sta nog steeds achter mijn actie." Kamerbeek en Van Doorn (die volgens enkele Statenleden had verzuimd in te grijpen) zeiden wel te snappen dat 'het niet lek ker is gelopen'. Dat gold met na me de publicatie in de PZC over de afgeketste fiisiegesprekken. „Ik betreur de emoties. Er is informa tie gelekt. Dat is vervelend. Ik kan nu alleen aanbieden om geplande informatiebijeenkomsten te ver vroegen." Wordt vrijdag vervolgd in Provin ciale Staten. BRESKENS - De politie Zeeland heeft diverse meldingen binnen gekregen uit Breskens over jonge ren die met eieren gooien op au to's en lijnbussen. Het gooien met eieren zou al enkele weken aan de gang zijn. Via onder andere een chauffeur van busbedrijf Veolia is een mel ding binnengekomen. De politie vraagt tips over de eiergooiers, 0900-8844. „Als een automobilist een ei op z'n auto krijgt, kan hij daarvan schrikken, wat gevaarlijke situa ties kan leiden", aldus een woord voerster. Hij gaat er prat op sportman in hart en nieren te zijn. Dus leeft hij gezond, zorgt voor genoeg bewe ging, let op zijn voeding én staat al tijd klaar om anderen het juiste pad te wijzen richting een gezond lijf. Groot was dan ook de verbazing toen hij met een smeuige Zeeuwse bolus in de hand bij de fitness bin nenkwam. De Zierikzeeënaar voelde de prie mende blikken in zijn richting en gaf - na een ferme hap Zeeuwse zoe tigheid te hebben weggewerkt - tekst en uitleg aan de zwoegende sporters. „Tja, normaal doe ik aan Sonja Bakker, maar die is met va kantie. Dit is een eetadvies van Son ja Banketbakker." DINSDAG 23 september 2014 geen fouten gemaakt Top Delta: door Frank Balkenende -• - v." V l- A'V ZAAMSLAGVEER - Een loods op het terrein van camping Tuinenburg aan de Koning Willem lll-weg in de polder bij Zaamslagveer is gistermiddag volledig uitgebrand. Vijf watertankwagens - onder meer uit Zelzate - en vier bluswagens werden ingezet om voor voldoende aanvoer van water te zorgen. Omwonenden moesten er daarom rekening mee houden dat er tijdelijk bruin water uit de kraan kon komen. Met succes is ingezet op behoud van een naastgelegen schuur en woning. De loods diende als opslag voor hooi en stro. Ook stonden er landbouwvoer tuigen in de schuur. De brandweer gaf om 16.20 uur het sein brand meester. Op Tuinenburg worden onder meer kamelen en alpaca's gehouden. Die stonden op flinke af stand van de brand, foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25