8 V Hli lllll Brandweer protesteert PZC MMM 1,5 miljoen voor Bevrijdingspark 10 en 11 16 en 17 Jeugdzorg vreest 2015. 'Topoverleg' is nodig over overdracht jeugdhulp aan gemeenten. Ouders twijfelen over doodsoorzaak kind Wisselend weer, 18° DINSDAG 23 september 2014 Kinderen met diabetes hebben het lastig op school DEN HAAG - Kinderen die nu jeugdzorg krijgen, lopen reëel ri sico dat ze die hulp vanaf janua ri verliezen. Driekwart van de jeugdzorgorganisaties verwacht dat zij te weinig budget zullen hebben om de zorg die zij nu aan kinderen geven ook in 2015 te ga randeren. Bijna de helft denkt in financiële problemen te komen. Dat leert onderzoek van de Tran sitiecommissie Stelselherziening Jeugd. De commissie houdt toe zicht op het overdragen van alle jeugdhulp per 1 januari naar de gemeenten. Dat betreft een paar honderdduizend kinderen. De ri sico's voor ouders en hun kinde ren zijn zo groot, dat commissie voorzitter Leonard Geluk aan dringt op 'topoverleg' de komen de weken. Morgen debatteert de Tweede Ka mer over de overdracht van de jeugdhulp aan de gemeenten. Aanvankelijk werd gedacht dat vooral jeugdzorgorganisaties die landelijk gespecialiseerde hulp bieden, het meest klem zouden komen te zitten. Dit omdat zij met zeer veel ge meenten, soms honderden, con tracten moeten zien te sluiten. Maar volgens Geluk treft het ook jeugdzorginstellingen die (gro tendeels) regionaal werkzaam zijn. Nog meer dan de 'grotere' zorgleveranciers, vrezen zij dat ze de deuren moeten sluiten, blijkt uit het onderzoek. De gemeenten moeten uiterlijk op 1 november contracten sluiten met jeugdzorginstellingen. De helft van de jeugdzorginstel lingen gelooft er niets van dat dit ook daadwerkelijk gaat lukken. Intussen valt op dat iedereen er kent dat er een probleem is, maar dat alle betrokkenen voor een oplossing naar de ander wij zen, aldus Geluk. Hij dringt aan op het nemen van 'gezamenlijke verantwoordelijkheid' nu de tijd dringt. Veel gemeenten hebben nog steeds geen idee voor hoeveel kinderen ze moeten zorgen en weten daarom ook niet wat ze aan zorg moeten inkopen. Daar door hebben zorgaanbieders op hun beurt geen idee op welk bud get ze in 2015 kunnen rekenen. In principe wordt zorg betaald door de gemeente waar de ge zagsdrager van een kind woont. Maar dat is niet altijd snel te ach terhalen. De inkoopgesprekken gaan meer over bezuinigingen dan over kwa liteit van zorg. Dat komt volgens Geluk omdat de gemeenten nu al zorg moeten inkopen terwijl ze inhoudelijk nog weinig kaas van jeugdhulp hebben gegeten. A\Glashandel WMELIESTE NIEUWDORP - Het Bevrijdingspark Zeeland heeft 1,5 miljoen euro subsidie gekregen van het vfonds. Dit park van drie hectare stelt een polder voor uit de oorlogsperiode 1939-1945, waarin de Slag om de Schelde wordt nagebootst. De eerste elementen zijn inmid dels al in het park aangelegd, zo als een landingsstrand met Duit se versperringen, een baileybrug en een dijk als typisch Zeeuws landschapselement. DE STELLING UW MENING 179 reacties Ik heb genoten van Film by the Sea oneens 66% Word ook abonnee! 555530 EMMERTJE VOOR HET BLUSSEN UJiMfciSK 2S2335i*9i Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 224 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Kind dreigt zorg te verliezen door Wilma de Cort KERKWERVE - Peter Kloet krijgt een emmer van brandweerman Joop van de Velde. De brandweer Kerkwerve voerde gisteravond actie tegen de voorgeno men sluiting van hun kazerne. De spuitgasten deelden huis-aan-huis emmers uit. Tegen de inwoners vertelden zij dat die in geval van brand alvast zelf kun nen blussen met het emmertje. Want het gaat straks een minuut of tien du ren voordat de brandweer van Zierikzee in Kerkwerve is. In het reorganisatie plan van de Veiligheidsregio Zeeland worden op Schouwen-Duiveland de blus- groepen Kerkwerve en Dreischor opgeheven, foto Dirk-Jan Gjeltema pagina 26: Gemeenten krijgen inspraak in reorganisatie jaloezie tussen dubbelglas ideaal voor keuken en badkamer! Al 75 jaar transparant www.meliesteglas.nl O pagina 26 en 27: Vfonds steunt Bevrijdingspark Slecht met geld omgaan hoort bij jong zijn Zie pagina 13 Reageer op pzc.nl EENS BH 34% Ga naar www.pzc.nl/abonneren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1