Blij TUrkije vraagt zich af hoe gijzelaars vrijkwamen BELANGRIJKE VEILIGHEIDSWAARSCHUWING Nieuwe rel om tolheffing POTENTIEEL BRANDGEVAAR BUITENLAND 9 SIEMENS Controleer nu uw wasdroger! Vrouw gegijzelde Brit vraagt IS om vrijlating De vrouw van de ontvoerde Brit Alan Henning heeft IS ge vraagd haar man vrij te laten. Dat deed ze in een verklaring die het ministerie van Buiten landse Zaken van Groot- Brit- tannië zaterdag vrijgaf. Hen ning was vorige week te zien in de video waarin de onthoof ding van de Britse hulpverlener David Haines werd getoond. Vogelliefhebbers belaagd op Malta Vogelwachters zijn gisteren in Malta met stenen bekogeld. Dat gebeurde door jagers die eer der betoogden in de hoofdstad Valletta. Zij zijn boos omdat de jacht aan banden is gelegd. Jaar lijks komen vogelliefhebbers uit heel Europa naar Malta om de wacht te houden. Hoge boe tes ten spijt is de jacht nog niet geheel uitgebannen. De Duitse minister Alexander Dobrindt van Verkeer wil al leen nog maar op wegen tol heffen die door de federale overheid worden beheerd. Daarmee wil de CSU-politicus de horeca en winkels in de grensstreek tegemoet komen. Volgens het bijgestelde plan kunnen buitenlanders via 'klei- Premier van Jemen treedt af ne wegen' gratis blijven komen om vlak over de grens bood schappen te doen. Dat zou wel betekenen dat bijvoorbeeld de mensen in Zevenaar hun koste loze 'rechtstreekse verbinding' met Elten kwijtraken. Dat is na melijk een federale weg. Wie gratis naar Elten wil blijven rij den, moet omrijden via Lobith. Chani winnaar in Afghanistan Premier Basindwa (79) van Je men is gisteren afgetreden. Hij hoopt daarmee de weg vrij te maken voor het slagen van een bestand tussen Houthi-rebel- len en president Hadi. De soen nitische regeringsleider kon de opmars van de sjiitische op standelingen tot in de hoofd stad Sanaa voorkomen. Oud-minister van Financiën Ashraf Ghani is officieel win naar van de presidentsverkie zingen in Afghanistan. Dit blijkt uit de officiële uitslag van de hertelling van de stem men, uitgebracht bij de tweede ronde in juni. Er is maanden over de uitslag geruzied na aan tijgingen van fraude. De Tlirkse regering wil voorals nog geen details kwijt over de 'goedvoorbereide operatie van de veiligheidsdiensten'. Hoe is Tlir- kije er - zonder bloedvergieten, zonder militaire ingrijpen - in ge slaagd om de grote groep uit de handen van de jihadisten te be vrijden? Hoe is het de Tlirkse agenten in hemelsnaam gelukt de gijzelaars, die in de Syrische stad Raqqa werden vastgehouden, weg te halen? Raqqa, de officieu ze hoofdstad van IS. Losgeld heeft TUrkije niet betaald. 'Heeft Ankara een deal gesloten met IS? Wat winnen de jihadisten hierbij?', vragen veel commenta ren in Tlirkije en daarbuiten zich af. Door de gijzelaars waren de handen en voeten van de Tlirkse regering gebonden: elke actie rich ting IS zou immers kunnen lei den tot een dode gijzelaar. Het gij zelingsdrama was de voornaam- ste reden dat NAVO-lid Turkije zich, tot teleurstelling van de Wes terse bondgenoten, niet heel ac tief aansloot bij de anti-IS-coalitie van Obama, waar dertig landen aan meedoen. Het gijzelingsdrama begon begin juni toen het Tlirkse consulaat in Mosul door de jihadisten werd be zet. Ozturk Yilmaz, de consul-ge neraal, vertelde in een tv-inter- view dat de groep acht keer is ver plaatst en dat men gedwongen werd IS-films te kijken, waaron der de onthoofding van de Ameri kaanse journalist James Foley. Speciale operatieteams zouden vijf keer hebben geprobeerd om de groep te bevrijden* maar zon der succes. Met drones konden de Tlirkeri de gijzelaars blijven vol gen. Over de uiteindelijke geslaag de ontsnapping liet de consul x zich niet uit. De vraag is nu of Turkije na de vrijlating van de gijzelaars de koers richting IS 100 procent zal wijzigen. Gaat Turkije, als buur land van Syrië en Irak, nu voorop in de strijd? De verwachting is van niet. Ankara zal zich op de achtergrond blijven houden. Nog steeds zal het land niet meedoen aan militaire operaties en ook partners geen toestemming geven vanaf Tlirks grondgebied richting Irak of Syrië te opereren. Ankara weet heel goed dat IS niet ver weg is en actief is in Turkije. Ruim 1000 Tlirken hebben zich bij het kalifaat aangesloten. Vori ge week is in Istanbul een busje met vijftien IS-aanhangers op weg naar de grens tegengehou den. De vrijlating van de gijzelaars kwam een paar uur nadat Ankara v had besloten de Turkse grens voor de Syrische Koerden uit de grensregio Kobani, op de vlucht voor IS, te openen. Meer dan 70.000 vluchtelingen hebben sinds vrijdag in paniek de grens overgestoken. De extremisten houden zich 15 kilometer van de stad Kobani op. Koerdische politi ci in Turkije roepen Koerden om massaal naar Syrië te trekken om te voorkomen dat Kobani in han- t den van IS valt. Voor Siemens wasdrogers, geproduceerd in 2002 <- H KI www.siemens-home.nl/ veiligheidsactiedrogers Tel: 0800 1908 (gratis) MAANDAG 22 SEPTEMBER 2014 LONDEN BERLIJN VALLETTA S AN AA KABUL door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - De vreugde over de on verwachte terugkeer van 49 Turkse gijzelaars is enorm. Honderdeneen dagen werden de diplomaten, fami lieleden - waaronder ook jonge kin deren - vastgehouden door de Isla mitische Staat (IS). De vraagtekens rondom de vrijlating zijn echter net zo groot als de blijdschap. Ozturk Yilmaz Model is op de markt met of zonder display. De waarschuwing geldt alleen voor Siemens wasdrogers die in 2002 zijn geproduceerd. In uitzonderlijke gevallen kan een elektronisch onderdeel oververhit raken, wat, in het ergste geval, potentieel brandgevaar kan veroorzaken. Om te controleren of u in het bezit bent van een wasdroger waarvoor deze waarschuwing geldt, vragen wij u de volgende stappen te nemen: 1 Noteer het modelnummer (E-Nr.) en FD-nummer van uw wasdroger. Deze nummers vindt u aan de binnenzijde van het deurpaneel of aan de achterkant van de wasdroger (zie afbeelding rechts). 2 Ga vervolgens naar: www.siemens-home.nl/veiligheidsactiedrogers om te controleren of uw wasdroger in aanmerking komt voor de veiligheidsactie. Voor meer informatie of ondersteuning kunt u ook contact met ons opnemen via ons gratis telefoonnummer 0800 1908. Let op: valt uw wasdroger onder de veiligheidsactie? Dan raden wij u aan om als voorzorgsmaatregel uw wasdroger alleen onder toezicht te gebruiken, d.w.z. wanneer er iemand thuis is en niet 's nachts. Wij betreuren ten zeerste het eventuele ongemak dat u door deze veiligheidsactie kunt ondervinden en wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking. Kunt u niet goed controleren of deze waarschuwing geldt voor uw wasdroger of heeft u nog vragen? Neem dan contact met ons op via onze speciale website of via het gratis telefoonnummer. Modelnummer (E-Nr.) FD-nummer E-Nr. WTXL752K /01 PD 8202 700001 Siemens-Electrogerate GmbH E-Nr. WTXL752K /01 FD 820^700001 50 Hz H FUSE 16/1 OA H 2500 W Wmax 2000-2300 W I Typ WNT1 IPX4 Made in Germany I BSH Huishoudapparaten B.V., Taurusavenue 36, 2132 LS Hoofddorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9