Sterke eerste helft bezorgt IJzendijke thuis de volle winst Routiniers winnen Natuurloop Philippine met grote overmacht 66 Ik keek een aantal malen achterom maar zag bijna nooit een achtervolger 12 SPORT DERBY SWIFT-TOP Coach TOP Arnemuiden ziet zijn ploeg tegen Swift (17-27) voor het eerst een hele wedstrijd goed korfballen. Zaterdag. Eerste klasse: IJzendijke-Wart- burgia 2 2-1: Een sterk IJzendij ke was de betere ploeg en kwam op voorsprong dankzij een treffer van Thea de Blaeij. Annelien van Hecke maakte er voor rust 2-0 van. Er leek niks aan de hand totdat Wartburgia de 2-1 maakte en IJzendijke op eens terugviel. „De drie punten zijn het belangrijkst", zei trai ner Guust van de Velde na af loop. Zondag. Derde klasse: Hontenisse-Vivoo 6-1 (5-0): Hontenisse legde de ba sis voor de ruime zege afin de eerste helft, toen de score vlot opliep naar 5-0 door doelpunten van Mandy Roels (3x), Lisan van den Broek en Kelly van den Ab- eele. Na de hervatting scoorde Fayka de Rooze nog uit een straf schop, voordat Vivoo in de slot fase de eindstand op 6-1 bepaal de. Terneuzen-Gilze 2-1 (1-0): Ter- neuzen kwam voor de rust ver diend op 1-0 door een doelpunt van Mandy Kloonen. Kelly de Bou- vré zorgde vervolgens na ruim een uur spelen voor 2-0. Tien mi nuten voor tijd scoorde Gilze te gen en werd de wedstrijd nog even spannend. Bij 2-1 bleef het echter. Hierbij dient overigens wel te worden aangetekend dat de bezet ting niet erg sterk was. „Het was vandaag meer een spel tegen me zelf. Ik keek verschillende malen achterom maar zag bijna nooit een achtervolger", vertelde De la Ruelle die evenals IJsebaert bij de vrouwen een immense voor sprong had op de naaste concur rentie. Bij de mannen finishte Erik Cap- pon uit Zuidzande op de tweede plaats met een achterstand van bijna zeven minuten. „Het was voor mij vandaag de eerste wed strijd over meer dan tien kilome ter van dit jaar. Ik zag De la Ruel le steeds verder van me weglopen en ik had al snel door dat het ver schil op zou lopen naar een mi nuut of zes. Uiteindelijk werd het dus zelfs nog ietsjes meer", aldus Cappon, die wel tevreden was met zijn prestatie in de aanloop naar de Zevenheuvelenloop van volgende maand. De la Ruelle fi nishte op de ruim zeventien kilo meter lange loop na 1.01.55. Ingrid IJsebaert had zelfs een voor sprong van bijna tien minuten op de plaatselijke Martha Knijff. Voor de Hulsterse paste de loop goed in de aanloop naar de Kustmarathon van 4 oktober. „Vorige week heb ik nog een marathon in België ge lopen. Ik was derde bij de 45+ dus dat was wel aardig. Nu nog even met vakantie en dan moet de Kustmarathon ook gaan lukken. Ik kijk er in ieder geval al naar uit", zei de Hulsterse atlete die een tijd realiseerde van 1.19.44. De 9500 meter werd gewonnen door Mark Verhage (Zaamslag) en Cathy Poppe (Terneuzen) terwijl de 4200 meter zeges opleverde voor Angelo Roelandt (Sas van Gent) en Shirley Kerkhove (Zuid- dorpe). door Roeland van Vliet MIDDELBURG - TOP-trainer Arco Goedkoop heeft goud in handen. Hij beschikt bij de Arnemuidse overgangsklasser over een prachti ge selectie, met bijna alleen maar spelers die technisch zeer vaardig, creatief, gretig en ook nog slim zijn. Het kan bijna niet anders dan dat de rood-witten tot het einde van het seizoen moedoen om de titel. Zaterdag overklaste TOP buur man Swift. De veldwedstrijd in Middelburg eindigde in 17-27. „Het was de eerste keer dit sei zoen dat we zeventig minuten lang goed korfbalden", zei Goed koop. „In de eerste drie duels speelden we wel in fases goed, maar waren we op andere mo menten te verkrampt. Nu hadden we van het begin tot het eind de rust om met schieten te wachten tot iedereen in het vak op de juis te plek stond." De nieuwe man bij TOP rekende zich overigens nog niet rijk. Hij is blij met die ene goede wedstrijd en de serie van drie overwinnin gen op rij, maar het gewennings proces is nog niet ten einde. Goed koop: „Ik merk dat de spelers nog niet helemaal begrijpen wat ik precies wil." De coach die in andere delen van het land al diverse hoog spelende teams onder zijn hoede had, ver wacht tijdens de wedstrijden veel denkwerk van zijn acht spelers. „Ik zie nu nog dat ze tijdens duels oplossingen aangereikt willen krij gen", vertelde hij. „Maar op dit ni veau moet je daar zelf mee kun nen komen. Tijdens de trainingen en de besprekingen reik ik allerlei zaken aan. In mijn oefenstof zit ten de antwoorden op de vragen die ze nu in de wedstrijden heb ben al. Ik probeer iedereen te pus hen zelf over oplossingen na te denken als ze eenmaal in het veld staan. Ik weet ook dat ze daartoe in staat zijn, maar ze kijken nu soms nog vragend naar de kant." Tegen Swift ging overigens veel goed en was de helpende hand van Goedkoop niet al te zeer no dig. „Maar pas als je een hele serie van dit soort wedstrijden neerzet, kun je zeggen dat men snapt wat ik bedoel." TOP speelde zaterdag vernuftig. De Arnemuidenaars varieerden volop, waardoor de Middelbur gers geen grip op hen kregen. In de eerste helft stoorden meerdere spelers van TOP zich nog te veel aan de scheidsrechter en waren ze soms nog te agressiefin de ver- dediging, maar na rust (7-11) be daarden ze en hielden ze zich al leen nog maar met hun eigen spel bezig. Dat kwam de wedstrijd ten goede. Voor de neutrale toeschouwer was het een mooie derby. Vooral de acties van Jeanine Marijs, Cor- né Bezemer en Jurgen Janse (een enorme aanwinst voor het eerste team) spraken tot de verbeelding. Bij Swift kwam overigens Len- nart Hoogenboom minstens zo goed uit de verf. „Als TOP zo speelt als vandaag, kan geen enkele tegenstander die ploeg afstoppen", zei Swift-coach Dennis Plantinga. „Complimen ten voor dit team. Wij hadden ge hoopt na rust aan te kunnen ha ken, maar toen trok juist TOP alle registers open." Plantinga was echter niet ontevre den over het spel van zijn team, dat nieuw is in de overgangsklas se. Zonder de geblesseerden Kris Huisman, Bas Gunter, Vera Kui per en Mirella Pouwer verweerde Swift zich prima. Daarnaast werd er nog zeventien keer gescoord te gen de kampioenskandidaat. „Voor ons was dit een wedstrijd 'om van te leren", zei Plantinga te recht. Belangrijker is dat Swift in de komende drie rondes punten sprokkelt. „We krijgen nu drie concurrenten onderin op rij: Alba tros, De Meervogels en Sporting Trigon. Als we tegen die ploegen vier punten pakken, doen we het goed. Dan hebben we na de zaal goede overlevingskansen." H Goedkoop heeft door Robin Hamelink, Aector Dooms en Eddy van der Hooft VLISSINGEN - In de zaterdageerste klasse wonnen Smerdiek en IJzen dijke van respectievelijk Ter Leede 2 en Wartburgia 2. Oostkapelle verloor opnieuw, ditmaal met 3-0 van SVS. De vrouwen van Honte- nisse waren gisteren opnieuw goed voor de volle winst. Op eigen veld klopte de debutant in de zon dagderde klasse Vivoo met 6-1. Terneuzen versloeg Cilze in eigen huis met met een minimale 2-1-eindstand. Vierde klasse: Smerdiek 2-FC Axel 8-2 (4-1). Doelpuntenmakers FC Axel: Kimberly Boddaert 2-1, Linda van Meurs 5-2. Vijfde klasse: HVV'24-Graauw 2-1 (0-1). Doelpuntenmakers: Jeanet van Driessche 0-1, Jorina Mulder 1-1, Ma- ra Fassaert 2-1. Zaamslag-SVD/Volharding 7-2 (4-1). Doelpuntenmakers Zaamslag:. Fleur Rademakers 1-0, Karin Pijpelink 2-0, Milou van Arenthals 3-0, Linda Stouthamer 4-0, Sophie de Schepper 5-1, Fleur Rademakers 6-1, Senna Rie- mens 7-2. Vijfde klasse: Vogelwaarde-MOC'17 2 1-2 (1-0). Doelpuntenmakers Vogel waarde: Kim de Caluwé 1-0,1-1,1-2. Debutant Hontenisse boekt ruime overwinning in de derde klasse zondag. Ook Terneuzen pakt drie punten. door Wim de Vos PHILIPPINE - De verhoudingen in de Zeeuws-Vlaamse trimlopen lijken niet veel gewijzigd. Tenminste, uit gaande van de Spar Natuurloop za terdag in Philippine. Zowel bij de mannen (Edwin de la Ruelle) als bij de vrouwen (Ingrid IJsebaert) won een routinier die al jaren vooraan mee loopt. Beiden behoren ook tot de categorie 45+. Edwin de la Ruelle goud in handen 3 TOP staat na de derde zege op rij der de in de overgangsklasse C, onder Tjo- ba en Tempo. Op 4 oktober is het duel Tjoba-Tempo en op 11 oktober volgt de derby TOP-Tjoba. Scores Swift: Lennart Hoogenboom 6, Aisja Zuidweg 3, Dylan Gillissen en Rachel Verhagen 2, Eefje van den Berg, Richard Geldof, Joren Gillissen en Sanne Oostinga 1. Scores TOP: Corné Bezemer, Jurgen Janse en Jeanine Marijs 6, Petra van Belzen en Remco Bezemer 3, Anita de Ridder 2, Emmelie Bouwens 1. Een aanval van De Sterre (in het wit) in het duel met WS'92. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 78