al C de loef af in Premier League r I 44 Daar komt Milan Vader, dames en heren. Hij rijdt de laatste tijd op Limburgse vlaai. 44 Milan Vader bijhouden? Dat ga ik niet eens proberen. Die gaat veel te hard. 44 Als je op een WK zevende ligt en je wordt vierde, mag je blij zijn. Maar ik lag tweede. m. SPORT 11 y: -y «1518 tw\*\: vond het verschrikkelijk dat ik vierde werd. Ik had nergens zin meer in, ook niet om te eten." „Ik wist daarna niet wat ik wilde. Trainen? Even stoppen met trai nen? Je moet wel een doel hebben als je verder gaat en toen heb ik bedacht dat ik de laatste wed strijd voor de topcompetitie wil de winnen. Die is volgende week. Daarom ben ik nu hier. Ik bereid me voor op die laatste wedstrijd van het seizoen." Als de voortekenen niet bedrie gen dan moet Milan Vader volgen de week in Nijmegen succes kun nen hebben. De vorm lijkt uitste kend. En om de puntjes op de i te- zetten, fietste hij na afloop nog even naar het ouderlijk huis in Middelburg. Pim van de Swaluw reed met hem mee. De negentienjarige inwoner van Kwadendamme knokte zich naar de tweede plaats. De Bevelander heeft ontdekt dat hij een echte diesel is en heeft daarom het veldrijden op een laag pitje gezet. Hij legt zich nu toe op mountain bikemarathons, wedstrijden van vele uren. „Ik merkte het vandaag ook weer. In het begin had ik moeite om te volgen maar in de laatste ronde had ik op de laatste klim de kracht om Perry van den Bos en Daniël Paardekooper los te rijden. Over veertien dagen is het NK marathon. Ik heb er zin in. Bij de vrouwen legde Didi de Vries uit Wilhelminadorp beslag op de Open Zeeuwse titel. Emma Verloop uit Wissenkerke werd tweede, Aimee Schoe uit Vrou wenpolder derde. H OVER DE GRENS Gaal liggen de zaken dus 'iets' an ders. Hij trof weliswaar een afge bladderd en uitgeblust elftal, maar mocht de beurs van de eige naars, de Amerikaanse familie Gla- zer, naar hartenlust aanspreken. Na de sluiting van de transfer markt, zo hield hij de achterban voor, zou United een andere ge daante hebben. De topvier en wel licht zelfs de landstitel lonkten. Met Radamel Falcao en Angel di Maria werden twee toppers ge haald. Een ruime zege op Queens Park Rangers (4-0) leek de beloof de ommekeer in te luiden. Maar inmiddels overheerst het chagrijn weer. Daley Blind, vorige week nog opgehemeld, zakte door het ijs. United is disbalans: een top zwaar bovenlichaam met twee magere.beentjes ter ondersteu ning. Het maakt Koemans werk nog knapper. Van een uitgemer geld bovenlijf en een instabiel on derstel heeft hij een gevreesde krijger gemaakt. Van Gaal is nog lang niet zo ver. MAANDAG 22 SEPTEMBER 2014 I Milan Vader, de nummer vier van het laatste WK voor junioren, tijdens zijn eenzame tocht over het Patrick Tolhoek-parkoers in de boswachterij van Wes- tenschouwen. foto Ronald den Dekker Speaker Bert van Gils Pim van de Swaluw Milan Vader Ronald (links) en Erwin Koeman omhelzen elkaar na de nipte zege van Southampton op Swansea, foto Robin Jones/Hollandse Hoogte Real Madrid zorgde zaterdag in de uitwed strijd tegen La Coruna voor een galavoor stelling. De sterrenploeg won met 8-2. Cristiano Ronaldo nam drie treffers voor zijn rekening, Gareth Bale twee. Tussen de goals van Ronaldo in maakte de Colom biaan James Rodriguez een wonderscho ne goal. Koploper Chelsea gaf in de Engelse Pre mier League tegen tien man van Manches ter City de overwinning uit handen. Uitge rekend Frank Lampard, die dertien jaar het shirt van Chelsea droeg, zorgde vijf minuten voor tijd voor de ge lijkmaker (1-1). Stefan de Vrij beleeft vooralsnog een wisselvallig seizoen bij zijn nieu we club Lazio. De verdediger kreeg gisteren twee keer geel in het uit- duel met Genoa en moest vijf minuten voor tijd gaan douchen. Vlak daarna moest De Vrij ook nog toezien hoe Mauricio Pinilla het enige doelpunt maakte, waardoor Genoa met 1-0 won. AS Roma won met 2-0 van Cagliari en gaat aan kop. Bij Roma viel Urby Emanuelson vlak voor tijd in. Koploper Anderlecht won zaterdag in de Belgische Jupiler League van Cercle Brugge. De wedstrijd in het Constant Vanden Stock Sta dion eindigde in 3-2 voor de regerend landskampioen. Anderlecht heeft dankzij de overwinning achttien punten na acht wedstrijden. In Duitsland wordt de ranglijst van de Bundesliga aangevoerd door Mainz, SC Paderborn, Hoffenheim en Bayern München. Laatstge noemde club kwam zonder de opnieuw geblesseerde Arjen Robben op bezoek bij Hamburger SV niet verder dan 0-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 77