er Trainersgeluk Koeman steekt Van Gaal 4 10 SPORT MOUNTAINBIKEN Milan Vader wint met overmacht het Open Zeeuws kampioenschap. Bij de vrouwen is de titel voor Didi de Vries. Guus Geluk is ongelukkig. Sinds Hiddink begon aan zijn tweede periode als bonds coach hebben we hem nog wei nig zien lachen. De man kan goed koffie drinken en netwer ken, maar die kwaliteiten heb je vooral nodig om bondscoach te wórden en komen minder van pas als je het eenmaal bent. Volgens geruchten zou hij eigenlijk al willen stoppen, maar de vraag is welke reden hij daarvoor moet opgeven. Marco van Basten stopte als hoofdtrainer omdat hij de stress van het vak niet aankon. Een dergelijke motivatie zou voor de voormalig coach van Real Madrid, Zuid-Korea, Rus land en Turkije niet geloof waardig zijn. Ik stel voor dat Hiddink gered wordt door een buitenlandse aanbieding, bij voorbeeld als opvolger van de geplaagde Van Gaal bij Man chester United. Hoewel het nog leuker zou zijn als die baan op het laatste moment naar Ronald Koeman ging. Voor Koeman een fraaie dub- belrevanche, omdat hij nog ve tes uit het verleden heeft met zowel Hiddink als Van Gaal. Bij Southampton kan Koeman worden opgevolgd door Fred Rutten, die dan net ontslagen is bij Feyenoord omdat die club wel weer eens een thuis wedstrijd wil winnen. Zijn op volger wordt Louis van Gaal, die graag in hetzelfde rijtje wil staan als Johan Cruijff en Ken neth Vermeer. Alex Pastoor is de perfecte assistent en laat AZ achter in een oase van rust. Ook omdat Marco van Basten de ambitie heeft om de langst zittende assistent-coach ter we reld te worden. Guus Hiddink bereidt zich voor op een avon tuur bij de Turkmeense subtopper FC Asgabat, waar hij de spanningen in de spelers groep kan gaan managen. De enige vraag is nog wie de nieuwe bondscoach moet wor den. Laat ik er dit over zeggen: Dennis Haar is nog altijd onge slagen als hoofdtrainer van AZ. Als ik de KNVB was, zou ik vast koffie met hem gaan drin ken. WESTENSCHOUWEN - Natuurlijk deed de wereldkampioen junio ren Simon Andreassen zaterdag niet mee aan de Open Zeeuwse kampioenschappen mountainbi- ken. Maar Milan Vader deed soms net alsof de Deen wel in koers was. Om zich te prikkelen. „Ik deed soms alsof hij net een stukje voor me reed", vertelde de acht tienjarige Middelburger nadat hij in de boswachterij van Westen- schouwen met overmacht de titel had gepakt. „Dat gaf me de moti vatie om nog even extra aan te zet ten. Om net iets harder te gaan." Vader heeft er alles voor over om een mountainbiketopper te wor den. Hij woont niet meer thuis bij zijn ouders in Middelburg, maar in Sittard waar hij beter kan trainen. Daar ligt een prachtige trainingsbaan en niet veel verder zijn de heuvels waar hij tegenop kan vliegen. Daarnaast kan hij een opleiding aan het cios volgen. Vader wil in 2020 in Tokio aan de start staan van de Olympische mountainbikewedstrijd en daarin zo hoog mogelijk eindigen. Dat betekent hard, keihard trai nen. Maar dat is niet het enige. Af gelopen week stond de nummer vier van het WK voor junioren nog met de schep in zijn hand om op zijn trainingsparkoers een zo lastig mogelijke doorgang te maken. Dat alles onder het motto 'alle kansen die je kunt pakken, moet je pakken'. Zaterdag pakte Milan Vader nog een andere kans. Tijdens de wed strijd op het Open Zeeuws kam pioenschap in de boswachterij van Westenschouwen testte hij wat dingen uit waar hij later mis schien proftijt van kan hebben. Het was er een ideale gelegenheid voor. Dat Vader het Open ZK zou winnen, stond bij voorbaat al bijna vast. Niets ten nadele van zijn tegenstanders, maar de Mid delburger is voor Zeeuwse begrip pen een klasse apart. Dat bleek ook wel, want na een uur koersen had hij op de streep minuten voorsprong op de num- EINDSTANO ZOMERCUP BUITENLANDS mers twee, drie en vier, respectie velijk Pirn van de Swaluw uit Kwadendamme, Perry van den Bos uit Maasdam en Daniël Paar dekooper uit Middelburg. Vader bekeek op en om het Pa trick Tolhoek mountainbikepar koers of hij zijn warming-up an ders kan aanpakken. En hij pro beerde een andere koerstactiek uit. Normaal gesproken doet de Zeeuwse mountainbiker na het in- fietsen in bepaalde hardtslagzo- nes (D2 en D3) een serie sprint jes. Die liet hij nu achterwege. In plaats daarvan deed hij een serie hoge sprongen, een stuk of acht, vanuit hurkzit. „Bondscoach Tim Heemskerk was dit tegengeko men in vakliteratuur en vroeg me of ik het wilde uitproberen. Doel is dat ik een betere start krijg", legde Vader uit. „Later gaan we kijken op de vermogensmeter of het effect had." Dat Vader sneller moet starten, bleek begin deze maand op het WK voor junioren in het Noorse Hafjell. Hij deed uitstekend mee, eindigde maar net naast het po dium, maar zag in de beginfase de latere kampioen Simon Andreassen meteen ver weg rij den. „Ik heb daarom vandaag ge probeerd het eerste half uur vol gas te geven, daarna even wat te rug te nemen om in de slotfase weer te versnellen." Dat eerste leek te lukken, want na de eerste ronde waarin hij gelijktijdig met Daniël Paardekooper, Pim van de Swaluw, Perry van den Bos en Mick van Dijke over de streep kwam, sloeg hij een groot gat. En dat laatste lukte zeker. De laatste ronde was op twee seconden na de snelste van allemaal. De organisatie van het Open ZK had het aan dat WK te danken dat Milan Vader in de boswachterij van Westenschouwen verscheen. De nummer drie van het laatste EK baalde verschrikkelijk van zijn vierde plaats en was zijn motiva tie even helemaal kwijt. Hij lag in Noorwegen tot de laatste ronde op de tweede plaats maar viel toen terug omdat hij door een knieblessure net te weinig had kunnen trainen. Bovendien liep zijn achterwiel aan. „Ik kon een uur lang vol gaan, maar de wed strijd duurde net iets langer. Ik Manchester United verloor giste ren bij Leicester City met 5-3 na met 3-1 te hebben geleid. Schaam te won het van woede. Een stuk zuidelijker in Engeland lukte het Ronald Koeman niet za kelijk in de camera te kijken. De grijns na de benauwde zege op Swansea (0-1) viel goed te begrij pen. Het uitgeklede Southamp ton, vrijwel alle belangrijke spe lers zochten hun heil elders, staat na vijf speelronden op de tweede plaats in de Premier League. An ders dan Van Gaal moest Koeman zich beperken tot koopjes en tweedehandsjes. Na de uittocht van voetballers als Adam Lallana, Rickie Lambert en Luke Shaw leek een evenaring of zelfs een be nadering van de achtste plaats van vorig seizoen een utopie. De fans zagen met lede ogen hoe de Nederlander voor hen totaal onbe kende voetballers uit de eredivi sie wegplukte. Dusan Tadic en Graziano Pellè kregen nauwelijks het voordeel van de twijfel. Een nederlaag op de openingsdag tegen Liverpool (2-1) en een gelijk spel tegen West Bromwich Al bion, op papier één van de zwak ste teams, maakte de stemming niet beter. Totdat er ineens iets op merkelijks gebeurde. Southampton versloeg West Ham United (1-3), overdonderde New castle United (4-0) en vocht zich afgelopen weekeinde op de val reep op bezoek bij Swansea City naar een zege (0-1). Graziano Pel lè, al drie keer trefzeker, geldt in eens als een favoriet van het pu bliek, terwijl het overzicht, de techniek en fijne trap van Dusan Tadic louter lof krijgen. Voor Van Testen tij dens titelstrijd door Koen de Vries De wedstrijd in Westenschouwen was de vijfde en laatste voor het klassement van de ATB-Zomer- cup. De winnaars zijn: Jeugd. Rob Kastelein (categorie 0-1Bart Kastelein (cat. 2-3), Dies Moelker (cat. 4-7), Marijn Vermue (nieuwelingen). Senioren. Mannen 17+: 1. Daniël Paardekooper, 2. Danny Sleeckx, 3. Alexander Paardekooper. 40+: 1. Jean-Paul Reunis, 2. Franky Tael- man, 3. Dirk Verstraete. Bij de vrouwen was er geen eind klassement omdat geen enkele deelneemster de vereiste vier wed strijden reed. België: Royal Mouscron - Genk 1-2, Ander- lecht - Cercle Brugge 3-2, KV Oostende - KAA Gent 1-3, KVC Westerlo - Lierse SK 6-1, Waas- land-Beveren - Standard Luik 0-2, Club Brugge - KV Kortrijk 5-0, Lokeren - KV Mechelen 3-2. Anderlecht 8-18 KRC Genk 8-11 KAA Gent 8-16 Sp. Charleroi 8-10 KV Oostende 8-13 KV Mechelen 7- 9 Club Brugge 8-13 Cercle Brugge 8- 9 KVC Westerlo 8-13 Waasland-B. 8- 8 Royal Mouscron 8-11 KV Kortrijk 8 - 7 KSC Lokeren 7-11 Zulte-W. 8 - 6 Standard Luik 8-11 Lierse SK 8- 5 Duitsland: FC Schalke 04 - Eintracht Frankfurt 2-2, FC Augsburg - Werder Bremen 4-2, VfB Stuttgart - 1899 Hoffenheim 0-2, Hamburger SV - Bayern Munchen 0-0, SC Paderborn 07 - Hannover 96 2-0, FSV Mainz 05 - Borussia Dortmund 2-0, VFL Wolfsburg - Bayer Leverku- sen 4-1, 1.FC Koln - Borussia Monchenglad- bach 0-0. Paderborn 07 4- 8 Bor. Dortmund 4 - 6 FSV Mainz 05 4- 8 VFL Wolfsburg 4- 5 Hoffenheim 4 - 8 Eintracht Fr. 4-5 Bayern M. 4-8 Werder Br. 4-3 B. Leverkusen 4-7 SC Freiburg 4 - 2 Hannover 96 4- 7 Hertha BSC 4 - 2 Borussia MG 4-6 FC Schalke 04 4-2 1.FC Koln 4- 6 Hamburger SV 4- 2 FC Augsburg 4 - 6 VfB Stuttgart 4 - 1 Engeland: Queens Park Rangers - Stoke City 2-2, Aston Villa - Arsenal 0-3, Burnley FC - Sun derland 0-0, Newcastle United - Hull City 2-2, Swansea City - Southampton 0-1, West Ham United - Liverpool 3-1, Leicester City - Man chester United 5-3, Tottenham Hotspur - West Bromwich Albion 0-1, Everton - Crystal Palace 2-3, Manchester City - Chelsea 1-1. Chelsea 5-13 Liverpool 5-6 Southampton 5-10 Manchester U. 5- 5 Aston Villa 5-10 Stoke City 5 - 5 Arsenal 5 - 9 Everton 5 - 5 Swansea City 5 - 9 Crystal Palace 5 - 5 Manchester C. 5-8 WB Albion 5 - 5 Leicester City 5 - 8 Sunderland 5 - 4 West Ham U. 5 - 7 QPR 5-4 Tottenham H. 5-7 Burnley FC 5-3 Hull City 5 - 6 Newcastle U. 5-3 Italië: AC Cesena - Empoli FC 2-2, AC Milan - Juventus 0-1, Chievo - Parma"2-3, FC Genoa - Lazio Roma 1-0, AS Roma - Cagliari 2-0, US Sassuolo Calcio - Sampdoria 0-0, Atalanta - Fio- rentina 0-1, Udinese - Napoli 1-0. Spanje: Deportivo la Coruna - Real Madrid 2-8, Athletic de Bilbao - Granada CdF 0-1, Atle- tico Madrid - Celta de Vigo 2-2, Espanyol - Ma laga 2-2, Real Sociedad - UD Almeria 1 -2, Vil- larreal - Rayo Vallecano 4-2, Cordoba CF - Se- villa 1-3. FC Barcelona 3 - 9 Malaga 4 - 5 Atletico M. 4-8 Real Sociedad 4 - 4 Granada CdF 4 - 8 Elche CF 4-4 Valencia 3 - 7 Dep. la Coruna 4 - 4 Sevilla 3 - 7 Getafe 3 - 3 Villarreal 4 - 7 Athl. Bilbao 4 - 3 Real Madrid 4 - 6 Cordoba CF 3-2 Celta de Vigo 4 - 6 Rayo Vallecano 4 - 2 SD Eibar 4 - 6 Espanyol 4 - 2 UD Almeria 4 - 5 Levante 3 - 1 door Geert Langendorff LEICESTER - Ronald Koeman heeft Southampton zonder noemens waardige investeringen naar de tweede plaats in de Premier Lea gue geleid. Bij het steenrijke Man chester United van Louis van Gaal hangt de vlag inmiddels halfstok.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 76