Vlissingen krijgt lesje van Chabab Doelpuntrijk duel Goes kleurt rood in slotfase TOYOTA Alleen Oostburg heeft nog het volle pond 8 SPORT TWEEDE KLASSE ZONDAG Hulster tweedeklasser herstelt zich van verlies tegen Cluzona met winst op Unitas (2-1 Tussen de 24e en de 36e minuut vielen er vier doelpunten, allen van Amsterdamse makelij. „We zijn in de val gelopen", was de conclusie van Vlissingen-trainer Ruud Pennings, die verdediger Ferry Alfons al na zeven minuten uit zag vallen met een liesblessu re. „Voorafhadden we al aangege ven dat de wedstrijd in de om schakelingsmomenten beslist zou worden. Zij zijn namelijk heel ge duldig. Wij hebben zelf een aan vallend ingesteld team en dat is prima, maar tegen dit team breekt dat je op." „Dat gaf me wel de mogelijkheid om spelers in te zetten die nog niet zo veel speeltijd hebben ge had", zag Pennings toch nog een positief puntje, doelend op het in brengen van Raymond Wolff (ma ker van de 1-4, een kwartier voor tijd) en Khalid el Hattach. Laatst genoemde verving Roycel James, die er bij het tweede en derde te gendoelpunt niet goed uit zag. „Ik wilde Roycel niet slachtofferen, maar we hebben concurrentie, hè? Alle negentien spelers zijn waardig om op dit niveau te spe len. Maar goed, voor volgende week heb ik nog niets bepaald. En deze wedstrijd was nou ook weer niet zo slecht als de uitslag doet vermoeden." De thuisploeg schoot fel uit de startblokken en begon stevig aan de wedstrijd. Veel gebeurde er echter niet, waardoor het lang 0-0 bleef. Toch kwam Goes vlak voor de pauze op voorsprong. Na een goede combinatie tussen Bart De- prez en Salim Sandee kwam de bal bij Leen IJzenberg terecht, die de doelman kansloos liet. Hier mee bepaalde hij de ruststand op 0-1. Na de pauze viel er meer te bele ven op het sportpark aan de Vre derustlaan. Goes liep in de vijftig ste minuut al uit naar 0-2 via Sherief Tawfik, die op aangeven van Sandee bij de tweede paal bin nen kon tikken. Via Shannon Braafhart en Bart Depres kwa men de Zeeuwen vervolgens op een comfortabele 4-0-voorsprong. Deze stand leek ook de eindstand te worden, maar in de blessure tijd kreeg Goes, dat dit seizoen nog geen tegentreffer incasseerde, toch nog een goal tegen. Goes-keeper Niels Zoutewelle weigerde vervolgens de bal terug te geven aan de thuisploeg en er ontstond een opstootje. Dit liep flink uit de hand, waardoor Zoute welle en twee HMSH-spelers een rode kaart ontvingen. Veldspeler Jeremy Hubregtse nam voor de laatste tellen van de wedstrijden de handschoenen over, omdat Goes alle drie zijn wissels al ge bruikt had. hulst - HW'24 nam gisteren op het sportpark van Hulst met een schitterende 3-1-overwinning te gen Unitas wraak voor de 2-1-thuisnederlaag tegen Cluzona. Trainer Ralph Zegers zag zijn ploeg tegen de titelkandidaat in de tweede klasse een vrijwel per fecte wedstrijd afleveren. „Dit is een sterke teamprestatie. De spe lers hebben de taken in het 4-4-2-systeem uitstekend uitge voerd. De organisatie stond als een huis en het positiespel was goed. Het zou mooi zijn als we dit elke week kunnen opbrengen", ge noot Zegers na. Jari Vyaene en Ali Eryürük, die sa- KARAKTERISTIEK men met Robin Mac Taggart te gen Cluzona om disciplinaire re denen buiten de basis waren gela ten, namen wraak op zichzelf in het bijzonder aantrekkelijke duel. Zo was de ijverige Vyaene voort durend een plaag voor de tegen stander uit Gorinchem. De grilli ge aanvaller was bij nagenoeg alle doelgerichte acties van de Zeeuws-Vlamingen betrokken. „Ik ben blij voor de ploeg. Ik vind wel dat ik er twee of drie had moeten scoren. Ik mis nog de scherpte, maar ik heb laten zien dat ik het nog kan. Ik had wel twee assists." Vyaene zocht opvallend vaak de combinatie met Eryürük, die liet zien een aanwinst voor de zondag tweedeklasser te zijn. Vyaene: „Ali en ik voelen elkaar goed aan." Dat was bij de eerste beste aanval te zien toen Vyaene de middenvel der een kans bood, maar diens in zet ging net naast. Een minuut la ter was het toch raak. Vyaene leg de de bal terug op Eryürük die van twintig meter de bal fraai in de kruising schoot: 1-0. „Die bal zat er lekker in en leek moeilijker dan de kans die ik miste", kon een van de uitblinkers bij HW een glimlach niet onderdrukken. Unitas begon sterk aan de wed strijd en was gevaarlijk via hun spits Christiaan Pérrier, die de paal trof. Een opstootje na een wat onbesuisde actie van Jasper Sulmon tegen Unitas-verdediger Stefan van Hulst zette de toon. „Vanaf dat moment zijn we door HVV afgetroefd op agressie en strijdlust", zei Unitas-trainer Ries Fok later. De oud-speler van Dord recht vond dat er op de winst van de Hulstenaren niets op af te din- gen viel. „We zijn niet meer'in de wedstrijd geweest. Ik heb wel zes kansen voor ons geteld, daarvan moet je er drie benutten." HW kreeg echter nog veel meer moge lijkheden dan de Gelderlanders. Het slordig omspringen met de kansen betekende voor Zegers dan ook een smetje op de winst. „We hadden met grotere cijfers moeten winnen, maar we maak ten de verkeerde keuzes." Koewacht-Steen 0-0: In deze door zo'n 300 toeschouwers bijge woonde derby had Steen voor rust het beste van het spel. In de tweede helft waren de rollen om gedraaid. De bezoekers hadden in deze fase pech met een inzet die tegen de paal eindigde. Namens Koewacht leek Lars Vaerewijck de score te openen, maar de Steen-doelman bracht met de vin gertoppen redding. Biervliet-Zeeland Sport 2-2: De bezoekers kenden meer balbezit, maar Biervliet kreeg de beste kan sen. Uit één hiervan opende Jordi Verstraeten de score: 1-0. Na de thee kreeg de thuisploeg een uit gelezen kans om de voorsprong te verdubbelen, maar doelman Enri co Howeler keerde de inzet vanaf de stip van Derek de Booij. Kort hierna kreeg de ploeg hiervoor de rekening gepresenteerd toen een schot van Matthieu de Smit tot de 1-1 leidde. Even later mocht het spel ondanks een vlagsignaal van de grensrechter van Biervliet doorgaan en bracht Wouter van Belzen de 1-2 op het bord. Alex van 't Westeinde zorgde ervoor dat dit duel geen winnaar kreeg. Corn Boys-Aardenburg 0-5: De thuisploeg miste door schorsin gen, blessures en vakantie liefst zes basisspelers. Desondanks hield een hardwerkend Corn Boys in een rommelig duel ruim tachtig minuten de schade be perkt. Na een 0-1-stand bij rust via Jan Meijaard, liepen de bezoe kers in de laatste tien minuten uit naar 0-5 via treffers van Sam Mini- kus en Jordy de Ruijsscher, die beiden tweemaal het net vonden. Sluiskil-Schoondijke 4-0: Sluis kil begon sterk aan de wedstrijd met duidelijk aanvallende bedoe lingen. Dit leverde al na drie mi nuten de openingstreffer op van Randy Zandstra (1-0), die deze voorsprong na een halfuur ook verdubbelde. Een kwartier voor tijd profiteerde Stijn Ridel van een misverstand door fraai de 3-0 binnen te schieten. Kort voor tijd werd Pieter Koopman gevloerd en werd de toegekende strafschop be nut door Randy Zandstra. LuctoYSS-Vogelwaarde 5-1: Een hard werkend Vogelwaarde was enkele keren gevaarlijk via een uit val, maar voor de thee kwamen beide ploegen niet tot scoren. Bin nen een kwartier na rust stond het 4-0 door Stefan Boonman, Barry Olierhoek en Rutger van Rossum (2x). Het werd 4-1 door David de Smet. De thuisploeg kwam met tien man te staan na de tweede gele kaart voor Barry Olierhoek, maar desondanks werd het 5-1 via Joeri Simonse. Hontenisse-Patrijzen 1-2: Vanaf de aftrap waren de bezoekers fel ler tegen een slap gestart Honte- nisse dat pas in het laatste kwar tier voor rust beter bij de les was. Na de thee tapten de Zeeuws Vla mingen direct uit een ander vaat je, wat al na vijf minuten leidde tot de openingstreffer van Tom Rijk: 1-0. Weifelend ingrijpen van de verdediging van de thuisploeg leverde de bezoekers een straf schop op die door Pascal Zoetewe- ij werd benut: 1-1. Nadat eerst een treffer van Pim van Jole wegens hands was geannuleerd, werd Danny Faes de matchwinnaar. Oostburg-IJzendijke 2-1: De thuisploeg kende een slechte start met veel balverlies en passes die niet aankwamen. Na de 0-1 van Lodewijk van Keeken kregen de bezoekers nog twee goede kan sen op de 0-2, die zij echter niet benutten. De woorden van trai ner Sylvan Dingemanse tijdens de rust hadden al snel effect toen Jimmy Jansen binnen twee minu ten de 1-1 aantekende. Halverwe ge de tweede helft kreeg invaller Peter van de Linde zijn voet tegen de bal uit een hoekschop van Ar jen Versluijs en was het 2-1. door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - VC Vlissingen-trainer Ruud Pennings praat graag van een leerproces en gisteren werd zijn ploeg zeker een lesje geleerd. Bin nen een klein kwartier besliste Cha bab de wedstrijd. De Vlissingers wa ren in de eerste helft fut-, inspira tie- en kansloos en de bezoekende ploeg doceerde. De masterclass 'fouten afstraffen' eindigde uitein delijk in een 4-1-nederlaag. HW'24 neemt door Daniel Vervelde DEN HAAG - Goes blijft winnen in de eerste klasse B van het zondag voetbal. Op bezoek in Den Haag was de ploeg van trainer Jan Poort vliet gisteren met 1 -4 te sterk voor HMSH en daarmee werd alweer de derde zege van het seizoen ge boekt. door Aector Dooms HW'24-Unitas 3-1 (1-0). 19. Ali Eryürük 1-0, 56. Evert van den Berg 2-0, 68. Evert van den Berg 3-0, 74. Denzei Libretto 3-1. Scheidsrechter: G. Steeman (Brus sel). Gele kaart: Jasper Sulmon, Ali Eryürük, Marnix van Sonsbeek, Ja- ry Vyaene (allen HW'24), Elroy Boonstoppel, Remco van Gooi (Unitas). Aantal toeschouwers: 250. HW24: Tim Siersema; Tim de Feij- ter, Job Inghels, Robin Mac Tag- gart, Henk Wolters 80. Sam de Theije); Joost van Damme, Jasper Sulmon, Ali Eryürük (82. Marnix van Sonsbeek), Evert van den Berg; Jari Vyaene, Sander van Re- mortele (74. Michiel Standaert). Zeelandia Middelburg-RKTW 1-0 (0-0). Sander Ouwerkerk 1-0. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Doordat Koewacht te gen Steen geen doelpunten ople verde en de andere twee concur renten, Biervliet en Zeeland Sport, hun onderlinge confrontatie afslo ten met 2-2, is Oostburg nu de eni ge ploeg zonder puntenverlies in de vierde klasse A. Vijf teams zijn zonder nederlaag in de vierde klasse. Daaronder niet de drie degradanten uit de derde klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 74