Schutte(re)n ZEEUWS-VLAANDEREN Monument op Poolse brug Zwaargewonden frontale botsing almanak Grensoverschrijdende verbinding in kuststreek niet alleen goed voor toerisme maar ook voor mobiliteit. 22 en 23 Alleen verliezers op Innovation Island HERDENKING terneuzen - Doortrekken van de Vlaamse kusttram van Knokke naar Breskens kan niet alleen een impuls geven aan het toerisme, maar ook aan de grensoverschrij dende mobiliteit. Want daarmee is het, afgezien van een paar bus lijnen, nog belabberd gesteld. Ge deputeerde Carla Schönknecht (toerisme, recreatie) verwacht eind dit jaar een duidelijke visie van onderzoekers op verbetering van het openbaar vervoer in de Vlaamse-Zeeuws-Vlaamse kust streek. Dat zei Schönknecht tijdens het symposium over de toekomst van de samenwerking in de grens streek in het Scheldetheater in Terneuzen. Het symposium werd gehouden in het kader van de vie ring van 200 jaar Zeeuws-Vlaan- deren. De gedeputeerde benadruk te dat doortrekken van de kust tram een onderdeel is van de tota le verbinding van de Vlaamse en Zeeuws/Vlaamse kustlijn. Daarbij speelt ook de bereikbaarheid en toegankelijkheid van het natuur gebied 't Zwin een uiterst belang rijke rol. „Vlaanderen en Zeeland kennen prioriteit toe aan de pro motie van de Zwinstreek. We moeten dat samen krachtiger aan pakken. Daarover vindt al inten sief overleg plaats en mogelijk worden onze voornemens uitein delijk vastgelegd in een conve nant." In de kuststreek is de inzet van va kantiewerkers in de horeca al en kele jaren een probleem. Dat heeft onder meer te maken met een mobiliteitsprobleem. De ver bindingen tussen de recreatieve kust met al z'n horeca en het ach terland is niet best. Professor Luk Van Langenhove van de United Nations University in Brugge pleitte alleen daarom al voor een nieuwe lancering van het kust tramplan richting Breskens. „Een studentenbaan in Cadzand of Oostende zou niet meer mogen uitmaken." Schönknecht onder schreef dat. Ze tekende er wel bij aan dat, als het openbaar vervoer een steeds belangrijkere rol gaat spelen in de kuststreek, dan ook het ticketsysteem grensoverschrij dend op elkaar moet worden afge stemd. Van Langenhove pleitte overigens ook voor snelle besluit vorming van een treinverbinding in de Kanaalzone. „De aanleg werd al vaker geopperd, maar het project vond geen investeerders en ging daarom niet door. Het pro ject niet leven inblazen zou de re gio veel toegankelijker maken en sterk opwaarderen. De optimalise ring van het openbaar vervoer draagt tenslotte niet alleen bij aan de mobiliteit, maar het komt ook de arbeidsmarkt, de economie, het milieu, het toerisme en het woonbeleid ten goede." Jazz by the Sea met ode aan oude stijl VOGELWAARDE - Bij een frontale botsing in de Schoolstraat in Vo gelwaarde zijn zaterdagmiddag rond half twee de bestuurders (een 19-jarige man en een 40-jari ge vrouw) zwaargewond geraakt. Ze werdem per ambulance naar Gent gebracht. In de auto van de 19-jarige man raakte ook één van de twee kinderen gewond. Die moest per ambulance naar het zie kenhuis in Terneuzen worden ge bracht. De politie vermoedt dat de 19-jarige bestuurder onvol doende rechts hield. Een 40-jari- ge vrouw in zijn auto en een twee de kind werden lichtgewond. De sluis van Hansweert heeft dage lijks veel schepen te schutten. Vaak kan het allemaal maar net. Het blijft dus passen en meten en vooral goed opletten voor zowel de sluiswachteres als de schippers van de beroepsvaart en de recreatie vaart. Zo verzocht de sluiswachteres on langs over de marifoon het laatste schip nog een aantal meters vooruit te gaan. Na een aantal minuten vroeg de schipper haar: „Zit ik er zo ver ge noeg in, schat je?" Het gelach van de sluiswachteres schalde nog lang na over de mari foon en door de sluis. C. Weer pleidooi voor kusttram door Wout Bareman Tip? redactie@pzc.nl PZC MAANDAG 22 september 2014 17 ZAAMSLAG - In het kader van 70 jaar bevrijding is op de Poolse brug in de Axelsestraat in Zaamslag een herden kingsmonument onthuld. Dat gebeurde zaterdagmiddag door burgemeester Jan Lonink van Terneuzen en de Pool se vrouwen Violetta Ruminska en Danuta Replinska van het Poolse zang- en dansensemble Gdynia. Het is van de hand van kunstenaar Leo Egberts uit Zaamslag. Volgens Lonink wordt de Poolse bevrijders hiermee recht gedaan. „Net als de Canadezen waren de Polen onze bevrijders. Maar het leek af en toe een beetje een vergeten groep." Gdynia zong het Poolse volkslied, Drumfanfare Hosanna speelde het Wilhelmus, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61