Het eerste over de meet betekent niet de winst Borselse burgers krijgen Kees Griep Award BEVELANDEN en THOLEN 21 Sloop begint van Sint Maarten Groe Vandaag begint de asbestsa nering en sloop van het ver zorgingshuis Sint Maarten in de Groe, dat Zorggroep Ter Weel vervangt door een nieuw huis Abbekindershof. Ter Weel gebruikt tijdelijk een aan- en afvoerroute van uit de Lijsterbesstraat voor langs het Werkleerbedrijf aan het Joannaplantsoen. Kinderkleding- en speelgoedbeurs Dinsdagavond (19.00-20.30 uur) en woensdagmorgen (9.00-10.00 uur) is er in buurthuis De Pit aan de Ap pelstraat in Goes een beurs met wintergoed en speel goed voor kinderen. Het aan bod omvat de maten 86 t/m 176. Er zijn ook schoenen, sjaals, dassen, mutsen en jas sen. Winkeldief gepakt door WhatsApp Een 17-jarig meisje uit Goes is zaterdagmiddag in de Klokstraat in Goes aange houden voor winkeldiefstal. Ze werd gesignaleerd toen winkeliers foto's van haar rondstuurden in een lokale groep van de internetberich- tendienst WhatsApp. Winkelpersoneel merkte de diefstal rond 14.15 uur op. Er werd aangifte gedaan bij de politie en tegelijkertijd wer den beelden van de vrouw verspreid via WhatsApp on der naburige winkeliers. Kort daarna meldde perso neel van andere winkel de politie dat de vrouw daar was. Ze werd aangehouden en naar het politiebureau ge bracht. Ze accepteerde een Halt-straf voor de diefstal. Ook moet zij de winkelier een schadevergoeding van 181 euro betalen voor de af handeling van de winkel diefstal. Uitleg over fietspad Kattendijksedijk Over het nieuwe, vrijliggen- de fietspad langs de Katten dijksedijk houden gemeente Goes en het Waterschap Scheldestromen vanavond een informatiebijeenkomst. Die is in basisschool de Win gerd, gevestigd bij multi functioneel centrum de Krul in de wijk Mannee (19.30 uur). Jongens gepakt met inbrekersspullen De politie heeft zaterdag rond 0.30 uur op de Damas- straat in Oud-Vossemeer twee jongens (16 en 18) uit Bergen op Zoom aangehou den. Zij hadden een tas met inbrekerswerktuig in de bos jes verstopt. Een getuige had hun dat zien doen. Het duo is voor verder onderzoek in de politiecel in Breda gezet. KORTGENE - De sloep Serdon van de Rietroeiers uit Noordoostpol der was zaterdag de winnaar bij de herenteams van de Veerse Meer Sloepenrace. De boot kwam weliswaar niet als eerste over de finish - dat was De Parel van Bru van het damesteam van Snoque Deux uit Bruinisse, met op een paar minuten afstand De Paarden- kreek met roeiteam De 9 Babbe laars uit Kortgene. De sloep Titanic van het heren team van Martiem Instituut de Ruyter kwam weliswaar in alle eenzaamheid als laatste over de meet, bijna een kwartier later dan de Van Ommeren, maar eindigde /in het herenklassement niette min op de op vier na laatste plaats. Verwarrend voor de toeschou wers, maar verklaarbaar: de presta ties van de roeiers wordt tegen een handicap gewogen waarbij het gewicht, aantal roeiers en de waterweerstand van de sloep mee- tellen. Daartoe worden de sloe pen in de nationale competitie jaarlijks geclassificeerd door ze te 'slepen', waarbij metingen wor den verricht. In de races starten de sloepen op volgorde van handi caps: de traagste, met de kleinste teams en het zwaarste type (red dingssloep, starten vooraan het veld. De snelste sloepen, vaak de 'whalers', starten als laatste. Ron den de snelste sloepen het par cours in iets meer dan een uur, de traagste doen er ruim drie uur over. Bij de damesteams was zater dag Beluga uit Sneek het snelste met een geleverde prestatie van 29,21 Watt per roeier. De dames in de Van Ommeren werden laatste met 23,22 Watt per roeier - maar het was hun eerste wedstrijd en ze hadden geen mete'r getraind, vergoelijkte VMS-organisator Mare Beerens. De Veerse Meer Sloepenrace wordt traditiegetrouw afgesloten met een avondlijke parade van versierde en verlichte sloepen in het havenkanaal. Dit jaar was het thema 'Sprookjes' en er was ruim geleend uit de Efteling bij de uit dossing van de sloepen. De para de trekt altijd veel publieke be langstelling. Winnaars dit jaar wa ren de bemanningsleden van Seahorse, die met het vliegend ta pijt van Aladdin de show stalen. De onderscheiding is vernoemd naar Kees Griep, de Heinkens- zandse huisarts die de verzets groep 'Groep Griep' leidde. Burge meester jaap Gelok maakte dat za terdag bekend bij de onthulling van het herdenkingsteken bij mo len De Vijf Gebroeders in Hein- kenszand voor een van de omge komen bemanningsleden van de neergeschoten bommenwerper Li berator in 1944. Bij de ontsnap- pingssprong uit de brandende bommenwerper verloor de 20-jari- ge werktuigbouwkundige Gene Kieras zijn houvast aan zijn maat die wel een parachute bemach tigd had, en viel te pletter bij boer derij Molenhof. Door de inspan ningen van Peter van den Dries, zoon van verzetsman Piet van den Dries, en Mark van den Dries, auteur van het boek over de. crash Noodsein boven Zeeland, kwamen er monumenten voor Kieras en voor Ed Yensho, het be manningslid dat gevonden is op de plek van neerstorten bij kweke rij Westhof. De gedenktekens werden onthuld in bijzijn van Amerikaanse fami lie van de tien bemanningsleden van de B24 'Featherd Injun' en na zaten van de verzetsmensen. MAANDAG 22 SEPTEMBER 2014 GOES GOES GOES GOES OUD-VOSSEMEER De Negen Babbelaars aan de riemen bij de start van de 15e Veerse Meer Sloepenrace in Kortgene. foto's Johan van der Heijden I De Harlingse sloep Rode Draak in Chinese sferen en (rechts) de Seahorse- sloep met Aladdin op zijn vliegende tapijt in de sprookjesparade. door Claudia Sondervan HEINKENSZAND - De gemeente Bor- sele stelt de Kees Griep Award in; een onderscheiding voor Borsele burgers die zich uitzonderlijk inzet ten voor de samenleving. I Kleindochter Daphne van verzetsman Piet van den Dries en John Gilbert, beheerder en gids van het Norfolkse vliegveld waar de B24 in '44 opsteeg. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59