Volgend jaar eerste auto's op waterstof Gezellig netwerken tijdens ploegwedstrijden SCHOUWEN-DUIVELAND 21 laadstations OP STROOM NAAR ITALIË ZIERIKZEE - Behalve vele voorde len kleven er ook nadelen aan een volledig elektrische auto. Door de beperkte actieradius (meestal 150 kilometer), moeten lange ritten worden gepland. Haal ik het ineens of moet er onder weg worden bijgeladen? Wat te doen als de accu's versle ten zijn? 'Dan ruil ik de auto in', zegt de een. 'Want dat doe je met een benzineauto ook als de motor versleten is.' 'Ik heb een lease-au to. Ik lever hem in', zegt de ander. Is dat dan milieuvriendelijk? En tenslotte: De stroom waar je op rijdt, wordt in een kolen- of kerncentrale opgewekt. Hoe groot is de milieuwinst dan nog? Volgend jaar komen de eerste wa terstofauto's op de markt. Het eer ste waterstoftankstation is begin deze maand geopend aan de Groe ne Kruisweg in Rhoon. Op een akker aan de Stoofweg in Nieuwerkerk werd zaterdagmid dag door 27 boeren gestreden om de Schouwen-Duivelandse titel. Mede-organisator Kees Maris: „Als het gaat om enthousiasme voor ploegwedstrijden steekt Schouwen-Duiveland met kop en schouders uit boven de rest van het land. Er doen vooral jonge boeren mee. Die vinden het een leuke afwisseling, zo tussen de ui ten- en de aardappeloogst." Deel nemer loeran den Boer (27) uit Zonnemaire bevestigt dat; „Het is een beetje netwerken, hè. Er hangt een leuke sfeer en het weer werkt ook mee vandaag. Ik doe elk jaar mee, als ik tijd heb." Het Schouws kampioenschap werd voor de veertigste keer ge houden en werd druk bezocht. De uitslag: Moderne tractoren: 1 Niek den Boer, 2 Maurits den Boer, Gedeel de derde plaats voor Leon v.d. Vel de en Andries v.d. Wekken. Antieke tractoren: 1 Joh. Dorst, 2 Johan Bolkenbaas, gedeelde derde plaats voor Bram v.d. Velde en Leo Hanse. De nummers één gaan naar Wil- helminadorp. Flakkeeënaar (26) rijdt sloot in Een 26-jarige man uit Oude-Tonge is zaterdaga vond aan de Visserijweg in Bruinisse de sloot in gere den. Hij kwam bekneld te zitten en is door de brand weer uit zijn auto geknipt. In het ziekenhuis in Dirks- land is een bloedproef geno men. Daaruit bleek dat de man te veel had gedronken. Zwaargewond door botsing op bushalte Een automobilist heeft vrij dagavond langs de N59, na bij de Vissersweg in Nieu werkerk, een zwaargewon de man gevonden. De poli tie vermoedt dat deze 24-ja- rige Zierikzeeënaar met zijn snorfiets tegen een bushalte is gereden. Hij is opgeno men in het ADRZ. De man had te veel gedronken. Prehistorisch bot naar het museum Wethouder Jacqueline Van Burg is vorige week mee op Kor en Bottocht geweest. Tij dens deze vaart over de Oos- terschelde werd een prehis torisch bot opgevist. Morgen schenkt Van Burg het fossiel aan de Stadhuismuseum. Ze feliciteert dan ook de vrij willigers met het behalen van de Monumentenprijs. Dronken man na achtervolging vast In de Minister Lelystraat in Vlissingen is zaterdag rond 4.00 uur een 17-jarige man aangehouden omdat hij poogde te ontsnappen aan een controle. Toen agenten hem aanhielden bleek hij te veel te hebben gedronken en geen rijbewijs te hebben. Bovendien was zijn auto on deugdelijk. Jongens gepakt met inbrekersspullen De politie heeft zaterdag rond 0.30 uur op de Damas- straat in Oud-Vossemeer twee jongens (16 en 18) uit Bergen op Zoom aangehou den. Zij hadden een tas met inbrekerswerktuig in de bos jes verstopt Een-getuige had hun dat zien doen. Het duo is voor verder onderzoek in de politiecel in Breda gezet. Paard afgemaakt bij ringrijwedstrijd Bij het Zeeuws Kampioen schap sjezenrijden in Oost- kapelle is zaterdagmiddag een ongeval gebeurd, waar bij het paard van één van de deelnemers ter plekke moest worden afgemaakt. Daarna heeft Oostkappelse afdeling van de Zeeuwse ringrijdersvereniging beslo ten de wedstrijd te staken. MAANDAG 22 SEPTEMBER 2014 Er rijden 1500 elektrische auto's in Zeeland. De meeste (volledig) elektrische auto's hebben 5 batterijen en heb ben een actieradius van 150 km. De Amerikaanse Tesla heeft 8 bat terijen en kan daarmee 300 kilo meter elektrisch rijden. Als het koud is, presteren de ac cu's minder. Ook tegenwind is van invloed op de actieradius. Zierikzeeënaar Tom Schroër is met zijn elektrische auto op vakan tie naar Italië geweest. Dat vergt een goede planning; „Mijn eerste vraag bij het boeken van een hotel is of ik mijn auto daar kan opladen." Elke elektrische auto is een auto maat, want een elektromotor geeft meteen vol vermogen. Daar om accelereren elektrische auto's erg snel. De Nationale Instapdag wordt ge steund door de ANWB en de Post code Loterij. In Den Haag, maar ook elders in het land waren, zaterdag 'schone luchtrall/s'. Autodealers die elektrische of hy bride auto's verkopen hielden za terdag open huis. Erik van Uffelen (links) praat op het Zierikzeese Havenplein met een belangstellende over elektrisch rijden, foto's Ronald den Dekker door Ton van den Nouweland rNlEUWERKERK - Twee Schouwen- Duivelandse landbouwers hebben zich zaterdag geplaatst voor de pro vinciale ploegkampioenschappen van volgend jaar september in Wil- helminadorp. Johan Bolkenbaas strijdt mee bij de klassieke tractoren. Hij ploegt in Nieu werkerk met een Ferguson 35 uit 1957. foto Ronald den Dekker BRUINISSE NIEUWERKERK ZIERIKZEE VLISSINGEN OUD-VOSSEMEER OOST-KAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55