Slappe start nekt rugbyers 18 SPORT A-status voor motorcrosser Van de Ven Azarenka beëindigt seizoen Erwin Harmes snelt naar zege in Tielemanloop Driebanders Pearle gaan hard onderuit Jonge driebanders halen hoog niveau bij WK onder 22 jaar, dat gewonnen wordt door Fransman Adrien Tachoire SLUISKIL - Het wereldkampioen schap driebanden voor jeugd on der 22 jaar is gisteren gewonnen door de Fransman Adrien Tachoi re. De net negentien jaar gewor den biljarter won in hotel Dallin- ga in Sluiskil in de finale van de jongste speler van het toernooi, de zestienjarige Wyung Woo Cho uit Korea. Dat de biljartsport nog niet dood VLISSINGEN - Motorcrosser Nancy van de Ven heeft van de Neder landse sportkoepel NOCNSF de A-status gekregen. Het is voor de zestienjarige West-Souburgse een teken dat ze op de goede weg is. Ze eindigde bij haar debuut als vijfde op het WK voor vrouwen en wordt ge zien als een potentiële wereld kampioene. Dankzij de A-status heeft Van de Ven meer financiële armslag. Nancy van de Ven reed gisteren in Meijel bij wedstrijden van mo torsportbond MON op haar viert- act Yamaha naar de derde plaats bij de jongens. Ze eindigde in bei de manches als derde. Marvin Boone uit Yerseke legde in dezelfde wedstrijd beslag op de tweede plaats. is, zoals wel eens wordt beweerd, werd in Sluiskil door de jeugdspe lers meer dan duidelijk gemaakt. Het toernooi was op verscheidene fronten een succes. De spelkwali- tateit was van ongekend niveau. De organisatie stond, zoals viel te verwachten met de Stichting Best als drijvende kracht, als een huis. De ambiance was perfect en de publieke belangstelling enorm. Al tijdens de poulefase was de be langstelling groot te noemen WUHAN - Victoria Azarenka zal dit jaar niet meer te zien zijn op de tennisbaan. De Wit-Russin neemt de tijd om te herstellen van blessures die haar dit seizoen constant plaagden. De 25-jarige voormalig nummer 1 van de wereld plaatste gisteren een bericht op haar facebookpagi- na. Dat deed ze nadat ze zich had teruggetrokken van het toernooi in het Chinese Wuhan. Azarenka heeft dit jaar veel hin der van knieklachten en een voet kwetsuur. Ze miste al diverse toer nooien en zakte op de wereldrang lijst weg naar de 25e plek. „Het was een zwaar jaar. Ik heb dag in dag uit geprobeerd mijn lichaam weer in vorm te krijgen, maar ik heb kennelijk niet de juiste aan pak gekozen", schrijft ze. maar op beide slotdagen tijdens de kwartfinale, halve-finale en fi nale was het volle bak. Over de toekomst van het drieban den in de wereld hoeft niemand zich zorgen te maken. In Neder land is dat wat anders. Hier is nog geen nieuwe Jaspers in beeld. Maar talent uit vooral Turkije, Ko rea, Frankrijk en Spanje is er te over, getuige de afgelopen vier da gen van het WK. De vier finalis ten noteerden allen een algemeen gemiddelde van dik boven 1.00. De winnaar was nog de 'minste' met 1.096, maar had een fluwelen techniek en de juiste wedstrijdin stelling. Voor en na elke wedstrijd gingen de oordopjes in en was hij alleen met muziek uit zijn iPod en focuste zich op zijn volgende SOMMELSDIJK - Erwin Harmes pak te zaterdag overtuigend de winst in de elfde editie van de Tieleman loop in Sommelsdijk. De atleet van Dynamica had al na een paar honderd meter een voor sprong van twintig meter op Foaud Fertoute (Spirit), Wim Nieuwkerk (AVS'90), Eric Wol- fert (Flakkee), David Schrier (Dy namica) en Remy Vasseur (Dyna mica). In de dreven rondom Som melsdijk bleef Harmes zo hard lo pen dat hij al snel uit het zicht verdween van zijn achtervolgers. Na tien kilometer in de winnen de tijd van 31 minuten en 27 se conden had Harmes een voor spong van ruim twee minuten op Fertoute. Laurey van den Berge (Flakkee) was met 38.14 de snelste vrouw op de tien kilometer. wedstrijd. Alleen zijn coach had toegang tot de Fransman. De nummer twee, Cho, liet 1.205, de nummer drie 1.391 en de nummer vier 1.192 optekenen. Zelfs de nummers zes en zeven waren met 1.142 en 1.065 van uitzonder lijke klasse, de leeftijd in ogen schouw nemend. Moyennes waar menig eredivisiespeler in Neder land tevreden mee zou zijn. Nederland en België lijken overi gens de boot te gaan missen maar trainingssessies van minimaal zes uur per dag zijn in Korea en Frankrijk wel mogelijk, maar in Nederland en België niet. Nederlands kampioen Jordy de Kruijf (21) kwam tot 0.793 en werd veertiende, Michael Vink (17) twaalfde met 0.589. SAS VAN GENT - Na de zege in de eerste competitieronde kwam de tik hard aan bij de driebanders van Pearle opticiens. De thuiswed strijd tegen HW A/Hordijk Bilj. Art 1 ging met 8-0 verloren. Was het zo matig wat de thuis ploeg liet zien of waren de tegen standers zo sterk, was na afloop de vraag. Eigenlijk van allebei evenveel. De thuisploeg bakte er weinig van en de tegenstander schreef met 0.937 een knap team moyenne in de boeken. Het dient gezegd dat de thuisploeg geman keerd aan de start kwam en beide kopmannen miste maar een team moyenne van 0.450 is ook voor de anderen onder NAP. Etienne van Damme, Eddie van Goethem, Cor de Jonge en Robin Claerhoudt ver loren allen kansloos. In de beginfase stapelden de Mid delburgers fout op fout en na twee benutte penalty's leidde Wa terland na amper vijf minuten al - met 6-0. Vijf minuten later was het al 11-0 en Oemoemenoe stel de daar bitter weinig tegenover. Na een kwartier was Oemoeme noe dichtbij een try, maar de af werking verliep zo knullig, dat de thuisclub de bal simpel wist te veroveren en zelf scoorde. Water land rook bloed en liep nog voor rust uit naar een 34-o-voor- sprong. Vlak voor rust kon Quin- ten van Dijk alleen worden ge stuit met een veel te hoge tackle, waarna referee Albert Kool de Middelburgers een penalty-try toekende: 34-7. Na rust liep het beter bij Oemoe menoe, maar het duel was al lang en breed beslist. Deniël van der Waal drukte nog een try die door Joey Luitwieler werd geconver teerd, maar Waterland zorgde met een try in de slotminuten voor een 41-14-eindstand. De rugbyers van Tovaal gaan na een ruime 27-5-zege op LSRG aan de leiding van de derde klasse Zuidwest. De Goese ploeg startte met de felle wind in de rug en kwam in de tweede minuut al via Koen Spaas en Maurice Boelhou wers op een 7-0-voorsprong. Na een kwartier vergrootte de trefze kere Boelhouwers de marge mid dels een penalty-kick naar 10-0 en drie minuten later bracht hij de voorsprong op 15-0. De Leidse studenten gaven zich echter niet zomaar gewonnen. Na een aantal goede acties brachten zij de Goese verdediging in het nauw en werd er in de hoek ge scoord: 15-5. De conversion werd niet benut, maar wist dat voor de veldwisseling een ruime marge noodzakelijk was. Brian Hendry zorgde met een break over de rechterkant persoonlijk voor die marge: 22-5. Na rust zette LSRG Tovaal met de wind in de rug op eigen helft vast, maar verdedigend stak het bij de Goesenaren goed in elkaar. Tovaal kroop een aantal keren door het oog van de naald, maar in de 65 minuut besliste Maurice Boelhouwers het duel definitief. Op aangeven van Danker Rijk zorgde hij voor een 27-5-voor- sprong en daarmee was het ver weer van LSRG gebroken. De vrouwen van Oemoemenoe verloren in Dordrecht met 12-31 van Dukes. Jorien Mol opende nog wel de score, maar nog voor rust boog Dukes de achterstand om in een 5-12-voorsprong. Na rust legde Oemoemenoe, dat vijf nieuwe speelsters binnen de lij nen bracht, enkele vloeiende com binaties op de mat, maar alleen Li sa van der Werf scoorde nog. De Fransman Adrien Tachoire schreeuwt het uit nadat hij in de finale heeft gewonnen van de zestienjarige Wyung Woo Cho uit Korea, de jongste speler van het toernooi, foto Mark Neelemans Biljarten heeft toekomst door Joop van den Oudenhoven door Hans Markusse PURMEREND - In de derde speelron de van de ereklasse liepen de rug byers van Oemoemenoe in Purme- rend tegen een forse nederlaag aan. Waterland was met 41-14 te sterk. Oemoemenoe staat met vier punten op de negende plaats. Volgende week wacht landskampioen HRC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50