en Tim Pleijte prolongeren trailtitel Basketbalsters Vlissingen winnen boeiend duel SPORT 15 Sebastiaan Koedoot wint 1800-toernooi was een stuk zwaarder dan vorig jaar", wist de winnaar te melden. De vooruitgang in dit soort wed strijden heeft Pleijte te danken aan zijn nieuwe trainer Gerrit van Rotterdam uit Gouda. „Mijn snelheid is wel wat teruggelopen maar ik heb wel veel meer in houd gekregen", aldus Pleijte. Martijn de Kok verloor in het laat ste deel van de race bijna vier mi nuten op Pleijte: „Ik ging steenka- pót in het laatste stuk", aldus De Kok, die meldde van Lein Lie- vense een startbewijs gekregen OOST-SOUBURG - Sebastiaan Koe doot van de schaakvereniging Denk en Zet heeft het 1800-toer nooi op zijn naam geschreven. Met een half puntje meer dan Al- bert Vermue en een punt meer dan Willem Coppoolse greep hij de zege. Het 1800- toernooi is er voor spe lers die een lagere rating hebben dan 1800. Gezien de kleine rating- verschillen heeft het toernooi vaak een spannend slot. Voor het ingaan van de laatste ron de had Albert Vermue, die uit komt voor Souburg, de beste pa pieren. In de onderlinge strijd die nog op het programma stond had de Souburg-preses voldoende aan remise. Koedoot stond prima, maar had het moeilijk om de winst in het eindspel te vinden. Uiteindelijk moest Vermue toch capituleren. te hebben voor de Kustmara- thon. De derde stek ging naar de Belg Leo Smets op tien minuten van Ple ijte, goed voor de eerste plaats H40. Vincent Langedam (Hen- drik-Ido-Ambacht) werd in 2013 derde en moest het nu met een plaatsje minder doen. A-junior Tim van den Broeke (Vlissingen) deed het op de twintig kilometer uitstekend met zijn zesde plaats waar hij Remy Vasseur, op zater dag nog in de tien kilometer van Sommelsdijk, net achter zich hield. Vanessa Hartman prolongeerde haar overwinning van vorig jaar in 1.38.34, met een tijdwinst van drie minuten ten opzichte van 2013. „Het was zwaarder dan vo rig jaar met meer klimmetjes en vooral te veel zand", sprak Hart man. Leonie Ton was blij met de twee de plaats: „Ik ben rustig gestart en dat betaalt zich uit", liet ze weten. Helemaal ongeschonden kwam ze echter niet over de meet: „Ik liep na het strand ver keerd en belandde in het prikkel draad, maar toen lag ik al ruim achter Vanessa. Op de tien kilometer moest Tom my Staal het onderspit delven te gen Ronnie Duinkerken (Rotter dam) een ervaren trailer die dit keer voor de korte afstand had ge kozen en daar 43 minuten en 34 seconden voor nodig had. Staal volgde op een halve minuut en bleef zijn vader op de vijfde plaats vijf minuten voor. Eline Bavius (Zoetermeer) was de snelste vrouw op de tien km voor Isabel Lous (Vlissingen). In de eerste klasse moesten de vrouwen van BV Souburg verstek laten gaan bij Ardito, omdat de Souburgse formatie te weinig speelsters op de been kon breng en. In de mannen eerste divisie was BC Vlissingen vrij. Het twee de team van de Vlissingers won in de eerste klasse met 68-54 van Den Dungk 2. Vrouwen: BC Vlissingen - Bum pers 63-53 BC Vlissingen moest het opne men tegen nieuwkomer Bum pers. De thuisploeg nam steeds een kleine voorsprong, maar de Limburgse vrouwen kwamen tel kens weer terug. Vooral vanaf de vrije worplijn was ploeg uit Sit- tard trefzeker. In het derde kwart sloeg het team van coach Tom Jo- ziasse een gaatje: 47-38. Bumpers gaf zich niet gewonnen en bleef aanklampen tot 56-51. Pas daarna kon BC Vlissingen opgelucht ademhalen na de zwaarbevochten 63-53-zege. Het tweede mannenteam van BC Vlissingen heeft nogal wat mutaties ondergaan, waarbij di verse jeugdspelers ingepast zijn. Toch maakte het team een goed ingespeelde indruk, waarbij voor al de verdediging stond als een huis. Den Dungk kon weinig openin gen vinden, waardoor na een kwartier de thuisploeg op 27-14 stond. In de rest van de wedstrijd werd deze voorsprong niet meer uit handen gegeven, wat resulteerde in een 68-54-overwinning. Riddersma verliest van latere kampioen Sjors Riddersma (-100 kilo) is zaterdag tijdens het Euro pees kampioenschap judo voor junioren in de tweede ronde uitgeschakeld. De Mid delburger verloor in Boeka rest op ippon van de Rus Niyaz Ilyasov, de latere win naar van het goud. Hij kreeg geen herkansing. Riddersma, die uitkomt voor Budokan Rotterdam, doet eind oktober ook nog mee aan het WK voor junio ren in Miami. German Silva niet in Kustmarathon De kans is groot dat de Mexi caan German Silva op 4 okto ber niet meedoet aan de Kustmarathon. De winnaar van de marathon van New York in 1994 en 1995 wil met zijn Nederlandse vrouw en twee kinderen in Amsterdam gaan wonen, maar heeft nog steeds geen verblijfsvergunning. Silva (46) verwacht niet dat hij voor 4 oktober naar Neder land kan verkassen. Reseda kansloos tegen Pressplate De driebanders in de eredivi sie van Reseda/Pearle verlo ren in de vooruitgespeelde wedstrijd tegen Pressplate/Machielsen FA in Zundert kansloos met 6-2. Vooraf was gehoopt op een voorsprong bij de pauze, zo dat een punt binnen handbe reik kwam, maar dat pakte anders uit. Het gehoopte punt bleef dan ook terecht uit en de drie banders van Reseda konden met verlies naar huis. Minderhoud tweede in New York Dressuurrruiter Hans-Peter Minderhoud is in New York als tweede geëindigd in de Central Park Dressage Chal lenge. De voormalige West- kappelaar kwam met zijn paard Glock's Flirt in de kür op muziek tot een score van 78,83%. De wedstrijd werd gewonnen door de Duitse Isabel Werth met El Santo NRW. Op muziek van David Bowie scoorde de combina tie 82,04%. Hoondert word tweede in groep N Adwin Hoondert en Ruud Koole (Hoondert Rally Team) zijn tweede gewor den in groep N in de lood zware Hellendoorn rally. Vrijdagavond was bijzonder moeilijk i.v.m de mist Zater dag heeft het team een zeer goed resulaat weten te beha len en werd twaalfde alge meen. De Hellendoorn Rally is de zwaarste rally van Neder land. MAANDAG 22 SEPTEMBER 2014 Deelnemers aan de tien kilometer lopen door de bossen van Westenschouwen. foto Ronald den Dekker door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketbalsters van BC Vlissingen kenden een prima start van het nieuwe seizoen. In de tweede divisie werd Bumpers na een boeiende wedstrijd met 63-53 geklopt. Scores: Lisa Kuiper 15, Yolanda Joos- se 15, Romana de Ridder 14, Sheri Bos 8, Charmey Koemans 7, Nanon Doeland 2 en Dorien de Witte 2. Mannen: BC Vlissingen 2 - Den Dungk 2 68-54 Scores: Rajan Dielbandhoesing 12, Jes se Brom 12, Leander Both 12, Robin de Jonge 10, Tom Rottier 9, Angelo Roelands 6, Amar van Sluijs 5 en Niels Wisse 2. BOEKAREST VLISSINGEN ZUNDERT VLISSINGEN HELLENDOORN C;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47