Tjoba nestelt zich na moeizame partij aan kop overgangsklasse Debutant Forza trekt alle registers open 13 "E TTC Middelburg verliest kansloos van Avanti Overgangsklasse C Albatros-Tjoba: 13-16. Een moei zame, maar terechte overwinning voor de ploeg uit 's-Heer Hendrik skinderen. Op bezoek in Zwijnd- recht had Tjoba het vooral aanval lend erg lastig en duurde het lang voordat de overwinning in zicht kwam. Pas in de tweede helft lie pen de Zeeuwen uit naar een veili ge voorsprong. Eerste klasse E Koag-Fortis: 13-15. Na een 6-6 ruststand en een eerste helft waar in Fortis 'steeds op achterstand kwam, lukte het de equipe uit Oost-Souburg in de tweede helft toch om een overwinning uit het vuur te slepen. In Krimpen aan den IJssel bleken de Walcherna- ren over voldoende veerkracht te beschikken om de constante ach terstand om te buigen. Scores Fortis: Tim Provoost 6, Remco Kruk 3, Justin Coppejan en Jill van de Linden beiden 2, Rens van den Dries en Joyce Schoonaard beiden 1 Tweede klasse H Stormvogels-DVS'69:10-15. In de eerste helft speelde Stormvogels wel aardig mee met titelkandidaat DVS, maar vergat het te scoren. In de tweede helft scoorde de ploeg uit Westkapelle nog zeven keer. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 4, Arjen Schoe 3, Niek Peene, Emily de Visser, Frank Kole allen 1 Dijkvogels-Ondo: 9-14. Ondo kwam binnen een minuut al op een 2-0-achterstand, maar kwam met goed korfbal snel terug in de wedstrijd. Hierna gaven zij het heft niet meer uit handen. Derde Klasse J Seolto-Ventura Sport: 11-13. De Vlissingers stonden na zes minu ten spelen al met 5-0 voor, maar moesten in de tweede helft hun meerdere erkennen in Ventura Sport. De bezoekers beschikten over meer lengte en gingen effec tief met de kansen om. Seolto liet te veel mogelijkheden liggen. Scores Seolto: Wouter Harthoorn, Marielle Kuizenga, Dennis Goedege- buur en Mick Goedegebuur allen 2, Ralf Dorlijn, Rowena de Pachter en Ma- riella de Jong allen 1 Vios-Zaamslag: 13-12. In de aller laatste seconden kregen de Zeeuws-Vlamingen nog een uitge lezen mogelijkheid om op gelijke hoogte te komen, maar een straf- worp werd gemist en meteen daarna floot de scheidsrechter af. De wedstrijd ging constant gelijk op, wat score betreft en Zaamslag vond dan ook dat 13-13 een betere weergave van het spel had gege ven. Toch ging Vios met de pun ten aan de haal. Nikantes-Togo: 12-13. Na een ge- lijkopgaande eerste helft, die ein digde in 5-5, pakte Togo in de tweede helft een voorsprong. De ze gaven de Zeeuwen niet meer weg op bezoek in Hoogvliet. Scores Togo: André Gossers 5, Mar tin Postema 4, Wendy Uitelaar 2, Wietse de Munck en Anouk Gazelaar beiden 1. Blauw Wit-Nexus: 11-19. Het Kloetingse Blauw Wit had een collectieve off-day. Na een 4-8- ruststand kwam de ploeg na de pauze 4-15 achter en was de wed strijd gespeeld. Mannen. Zuvo/De Burgst-Forza 1-3 (18-25, 20-25,16-25, 25-23): For za moest toestaan dat de nieuwe fusieclub beter startte en keek in de eerste set geruime tijd tegen een achterstand aan. Die werd bij tijds opgehaald en in winst omge bogen. Die opsteker bleek de op maat voor een sterke fase van For za, dat in aanvallend opzicht alle registers kon opentrekken. Forza domineerde, bleek over een hecht geheel te beschikken en was ook mentaal sterk. Het leidde tot drie setzeges op rij. Concentratiever lies was debet aan het verlies in de laatste set. Mytilus-Sliedrecht Sport 4 1-3 (24-26, 18-25, 25-17, 17-25): Een boeiend duel, waarin de bezoe kers over een team met veel kracht bleken te beschikken. My- tilus, dat geen wisselspelers had, bezweek in de sets die werden verloren onder de servicedruk van de gasten. Twee spelers be stookten de Goese formatie met een verwoestende sprongservice, die meer dan eens doeltreffend was. Op momenten dat de thuis ploeg onder de druk vandaan kwam, liep de Goese aanval naar behoren. Meer dan winst in de derde set zat er echter niet in. WS'92-De Sterre 1-3 (22-25,11-25, 16-25, 25-23): De Sterre had tegen een sterk vertimmerde Vlissingse ploeg in de eerste drie sets het ini tiatief. De Vlissingse aanval werd vooral door een goed Zuiddorps blok aan banden gelegd. Na drie nederlagen op rij toonde WS'92 veerkracht. De Vlissingers omzeil den in de laatste set wel het blok van De Sterre en scoorden zowel aan de buitenkanten als in het mid den. Daarmee werd de eer gered. Vrouwen. Saturnus/Hendriks Coppelmans-BOK 3-1 (25-16, 25-21, 23-25, 25-21): Een nederlaag die perspectief biedt. BOK werd in de beginfase van het duel over rompeld door de enorme service- druk en geweldige aanvalskracht van de thuisploeg. Vanaf de twee de set maakte BOK het Saturnus lastig. Nadat op het negentiende punt de thuisploeg alsnog uitliep naar setwinst, slaagde de Zeeuw se debutant er in de derde set wel in om de winst te pakken. „We hebben veel weerstand geboden", vond coach Hennie van Liere. „Van dit soort wedstrijden kun nen we alleen maar veel leren." Spivo 2-Forza 3-1 (25-15, 22-25, 25-17, 25-15): Een ingecalculeerde nederlaag, waar Forza geen slecht gevoel aan over hield. De Schouw- se formatie miste vrijwel alle rou tiniers en trad in Spijkenisse met een piepjonge ploeg aan. Na ver lies in de eerste set tapten de Zeeuwen uit een ander vaatje. Dat werd beloond met winst. Waar stiekem gehoopt werd op nog een setje, eiste de geleverde energie zijn tol. WS'92-Volley Zuid 4-0 (25-14, 25-16,25-20,25-16): Een aantrekke lijk duel, waarin de thuisploeg over de fysiek sterk ogende tegen stander walste. WS'92 draaide als een trein en speelde met een voor beeldige inzet. Slechts in de derde set kwam aan Vlissingse kant even de klad erin. Toen de punt jes op de i werden gezet, werd de opgelopen schade snel gerepa reerd. MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg zijn in de eerste divisie hard onderuit ge gaan tegen Avanti. De beoogd ti telkandidaat was zaterdag in Mid delburg met 8-2 te sterk voor de thuisploeg. „We hadden op twee of drie punt jes gehoopt", liet speler Mark Hac- kenberg weten. „Sören de Witte heeft twee wedstrijden gewon nen, maar daar bleef het helaas ook bij. Avanti was gewoon veel sterker dan wij." Toch had de uitslag minder fors kunnen uitvallen, zo zegt Hacken- berg. „Tegen hun minste man, oud-Arnemuiden-speler Leon van Boven, hadden we kansen. Die konden we niet verzilveren." De wedstrijd tegen Avanti bete kent de tweede verliespartij op rij voor TTCM. Vorige week werd er met 6-4 verloren van Pecos 2. MAANDAG 22 SEPTEMBER 2014 T5llöÖ<Ë r door Daniel Vervelde Swift-speler Dylan Gillissen zoekt naar een afspeelmogelijkheid in het duel met TOP. Jurgen Janse is zijn tegenstan der. Onder de paal hebben Joren Gillissen en Peter van Belzen positie ingenomen voor de rebound, foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De korballers van Tjo ba wonnen ook hun vierde compe titiewedstrijd. Door de overwin ning staat de ploeg uit 's-Heer Hen drikskinderen met Tempo op de ge deelde eerste plaats in de over gangsklasse C. Scores Tjoba: Dennis Broerse en Dirk Jan Westmaas beiden 4. Demi Mon- deel 3, Patrick de Bruine, Niels West maas, Sharon Goedegebuure en Esmee Walraven allen 1 Scores Ondo: Jeroen Mesu, Thomas Mesu en Lilian van der Linden allen 3, Ronald Wisse, Linda Burger, Nicky Geervliet, Annemarie Toerse en Mark Wisse allen 1. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 7, Pjotr Hamelink en Marco van Reeu- wijk beiden 2, Linda Hamelink 1. Derde Klasse K Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk, Romy Abbink, Ivo Flipse en Annemarij- ne Hol allen 2, Wouter de Kunder, Martje Vlinder en Niek van Diemen allen 1. door Peter van Kouteren VLISSINGEN - De volleyballers van het in de derde divisie debuteren de Forza kenden met een 3-1-zege op vreemde bodem een prima com petitiestart. Dat gold ook voor de vrouwen van WS'92, die de volle winst boekten. De mannen van Mytilus win nen maar één set in het duel in de promotieklasse tegen Saturnus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45