Eerste zege Patrijzen en Luctor'88 vosmeer komt Katzenbauer zorgt op de valreep 4-o-achterstand voor het eerste punt van RCS 5 -IJL SPORT 9 cp Vier minuten later schoot James de bal niet weg maar naar boven, waarna de attente Cherif een voorzet produceerde die via via voor de voeten kwam van Abdul: 0-3. In de 36e minuut schoot die zelfde spits ook de vierde treffer van de middag binnen, waarmee de wedstrijd voor rust al gespeeld was. „Dat gaf me wel de mogelijkheid om spelers in te zetten die nog niet zo veel speeltijd hebben ge had", zag Pennings toch nog een positief puntje, doelend op het in brengen van Raymond Wolff (ma ker van de 1-4, een kwartier voor tijd) en Khalid el Hattach. Laatst genoemde verving James. „Ik wil de Roycel niet slachtofferen, maar we hebben concurrentie, hè? Alle negentien spelers zijn waardig om op dit niveau te spelen. Maar goed, voor volgende week heb ik nog niets bepaald. En deze wed strijd was nou ook weer niet zo slecht als de uitslag doet vermoe den." VLISSINGEN De voetballers van Vosmeer verloren gistermiddag met 5-3 van Graauw in de vijfde klasse A. Het begin was voor Vos meer, maar de Thoolse ploeg liet twee dotten van kansen liggen en moesten daarna lijdzaam toezien hoe de thuisclub naar 3-0 weg liep. Fabian van Vlierberghe opende de score, waarna- het 2-0 en 3-0 werd door doelpunten van Zoltan Gergö en Tim Roodhuizen. Nadat Kevin David na de rust voor 4-0 had gezorgd, leek de wedstrijd ge lopen maar niets bleek minder waar. Via Jeffrey Driehuis en Benjamin Zuurland werd het 4-2. Zoltan Gergo maakte uiteindelijk aan al le onzekerheid een eind. Ricky de Klerk benutte daarna nog wel een strafschop, maar verder kwam Vosmeer niet. Na twee forse nederlagen herstel de Philippine zich in de derde speelronde met een 3-1-zege bij FC Bergen, tot dat moment zon der puntenverlies gedeeld koplo per. Dennis de Nooijer maakte zijn eerste minuten van het sei zoen bij de Zeeuws-Vlaamse club, waar Maarten van Hecke matchwinnaar werd. Terneuzen verloor met 4-2 bij BSC. Breskens-RCS 2-2: De thuisploeg kende een vliegende start waarbij tweemaal goed doorkomen over de rechtervleugel goede kansen opleverde. Gescoord werd er voor rust niet, ondanks dat Breskens in deze fase de bovenliggende partij bleef. In de tweede helft waren de ploegen meer aan elkaar gewaagd. Met een fraaie vrije trap opende Tim van Hasselt de score, maar al kort hierna profiteerde Marik Wa terman van een fout in de organi satie bij de thuisploeg: 1-1. Vijf mi nuten voor het einde bracht Kjell Verschorre zijn ploeg met een ra ke kopbal opnieuw op voor- RCS speelt met 2-2 gelijk in de derby bij Breskens, waarmee het eerste competitiepunt een feit is. sprong: 2-1. Doelman Tim Blind voorkwam met een fraaie redding dat Breskens via Ned de Looze ver der afstand nam. In blessuretijd werd een RCS-speler binnen de lijnen aangetikt, waarna de bal op de stip ging. Vanaf elf meter maak te Joey Katzenbauer 2-2. FC Bergen-Philippine 1-3 (1-1). Jor- dy van de Boom 1 -0, Kevin Segers 1-1, Maarten van Hecke 1-2 en 1-3 (strafschop). Biervliet-Zeeland Sport 2-2: De bezoekers kenden meer balbezit, maar Biervliet kreeg de beste kan sen. Uit één hiervan opende Jordi Verstraeten na ruim een halfuur de score: 1-0. Na de thee kreeg de thuisploeg een uitgelezen kans om de voorsprong te verdubbe len, maar doelman Enrico Ho- weler keerde een strafschop van Derek de Booij. Kort hierna kreeg de ploeg hiervoor de rekening ge presenteerd toen een schot van Matthieu de Smit tot de 1-1 leid de. Even later mocht het spel on danks een vlagsignaal van de grensrechter doorgaan en bracht Wouter van Belzen de 1-2 op het bord. Met een schot van ruim twintig meter zorgde Alex van 't Westeinde ervoor dat dit duel geen winnaar opleverde: 2-2. Luctor'88-Vogelwaarde 5-1: In het eerste kwartier verzuimde de thuisploeg de score te openen uit twee goede mogelijkheden. De rust werd door trainer Nels Rij vers van de thuisploeg aangegre pen om 'wat puntjes op de i te zet ten'. Met succes, want binnen een kwartier stond het 4-0 door Ste fan Boonman, Barry Olierhoek en Rutger van Rossum (2x). Het werd 4-1 door David de Smet die profiteerde van een fout van doel man Ron Tempelaars. De thuis ploeg kwam met tien man te staan na de tweede gele kaart voor Barry Olierhoek, maar deson danks werd het in de slotfase 5-1 via Joeri Simonse. Hontenisse-Patrijzen 1-2: Vanaf de aftrap waren de bezoekers fel ler tegen een slap gestart Honte nisse dat pas in het laatste kwar tier voor rust beter bij de les was. Na de thee tapten de Zeeuws Vla mingen uit een ander vaatje, wat al na vijf minuten leidde tot de openingstreffer van Tom Rijk: 1-0. Weifelend ingrijpen van de verde diging van de thuisploeg leverde de bezoekers een strafschop op die door Pascal Zoeteweij werd be nut: 1-1. Patrijzen putte moed uit deze gelijkmaker. Nadat eerst nog een treffer van Pim van Jole we gens hands was geannuleerd, werd Danny Faes de matchwin naar door in de 75e minuut de eindstand op 1-2 te bepalen. MAANDAG 22 SEPTEMBER 2014 door Jos van Belzen VLISSINGEN - Zeeland Sport morste gisteren de eerste punten in de vierde klasse van het zondagvoet bal (2-2 bij Biervliet), terwijl Luc tor'88 (5'1 tegen Vogelwaarde) en Patrijzen (2-1 tegen Hontenisse) juist de eerste overwinning binnen sleepten. Alleen Oostburg is in de ze klasse na drie wedstrijden nog zonder puntenverlies. U Abdoe Abdenbi (rechts) probeert een speler van Chabab zien hielen te laten zien. Ook de behendige aanvaller kon echter niet voorkomen dat Vlissingen kansloos ten onder ging tegen de Amsterdamse opponent, foto Ruben Oreel door Jos van Belzen VLISSINGEN - RCS behaalde op de valreep een punt in de Zeeuwse derby tegen Breskens. In de vierde klasse van het zondagvoetbal werd het gisteren 2-2. Het betekende het eerste punt voor de Soubur gers, die daarmee samen met Clin- ge en RIA W. onderaan de ranglijst te vinden zijn. BSC-Terneuzen 4-2 (2-1). Remco van Leeuwen 0-1, Ricardo Mannie 1-1, Maikel Ubbink 2-1, Jacques Dekker 3-1, Can Kiran 3-2, Steven van Ginde- ren 4-2. Clinge-Hoeven 2-2 (0-1). Rojan Segh- ers 1-1, Domenique de Burger 2-2 (strafschop). SC Kruisland-RIA W 5-0 (2-0). Den nis Geeraers 1-0, Mamadi Sidibe 2-0, Asraf el Kholali 3-0, Khalid Yassini 4-0, Anass el Gamali 5-0. Vijf teams zijn zonder nederlaag in de vierde klasse. Daaronder niet de drie degradanten uit de derde klasse. Corn Boys-Aardenburg 0-5 (0-1). Jan Meijaard 0-1, Sam Minikus 0-2, Jordy de Ruijsscher 0-3 en 0-4, Sam Minikus 0-5. Koewacht-Steen 0-0. Oostburg-ljzendijke 2-1 (0-1). Lode- wijk van Kéeken 0-1, Jimmy Jansen 1 -1Peter van de Linde 2-1 Sluiskil-Schoondijke 4-0 (2-0). Ran dy Zandstra 1-0 en 2-0, Stijn Ridel 3-0, Randy Zandstra 4-0 (strafschop).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41