Doelpuntrijk duel Goes kleurt rood in slotfase Ouwerkerk goudhaan Zeelandia Middelburg I 1 Jong Ambon haalt bijna dubbele cijfers 11 1 8 SPORT HOOFDKLASSE A ZONDAG Zeeuwse hoofdklasser verslikt zich op eigen veld in potpourri van Chabab (1-4). De thuisploeg schoot fel uit de startblokken en begon stevig aan de wedstrijd. Veel gebeurde er echter niet, waardoor het lang o-o bleef. Toch kwam Goes vlak voor de pauze op voorsprong. Na een goede combinatie tussen Bart De- prez en Salim Sandee kwam de bal bij Leen IJzenberg terecht, die de doelman kansloos liet. Hier mee bepaalde hij de ruststand op o-i. Na de pauze viel er meer te bele ven op het sportpark aan de Vre derustlaan. Goes liep in de vijftig ste minuut al uit naar 0-2 via Sherief Tawfik, die op aangeven van Sandee bij de tweede paal bin nen kon tikken. Via Shannon Braafhart en Bart Depres kwa men de Zeeuwen vervolgens op een comfortabele 4-0-voorsprong. Deze stand leek ook de eindstand te worden, maar in de blessure tijd kreeg Goes, dat dit seizoen nog geen tegentreffer incasseerde, toch nog een goal tegen. Goes-keeper Niels Zoutewelle weigerde vervolgens de bal terug te geven aan de thuisploeg en er ontstond een opstootje. Dit liep flink uit de hand, waardoor Zoute welle en twee HMSH-spelers een rode kaart ontvingen. Veldspeler Jeremy Hubregtse nam voor de laatste tellen van de wedstrijden de handschoenen over, omdat Goes alle drie zijn wissels al ge bruikt had. Zeelandia Middelburg-RKTW 1-0: De bezoekers maakten het Zeelandia Middelburg in de eer ste helft zo lastig dat de thuis ploeg nauwelijks aan een uitge speelde aanval toekwam. Voor de rust was het vooral zaak om geen doelpunt te incasseren, zei trainer Daan Eikenhout later. Na de her vatting kreeg Zeelandia Middel burg meer vat op RKTW en werd een aantal kansen ge creëerd. Nadat Daniel Wissel en Gennaro Eikenhout al dicht bij de openingstreffer waren geweest, lag tien minuten voor tijd invaller Rogier Veenstra met een indivi duele actie aan de basis van de winnende goal. Veenstra legde de bal terug op Sander Ouwerkerk die vanaf de rand van het zestien metergebied raak schoot: 1-0. De zege kwam daarna niet meer in gevaar. HW'24-Unitas 3n:Jari Vyaene en Ali Eryürük, die vorige week samen met Robin Mac Taggart te gen Cluzona om disciplinaire re denen buiten de basis waren gela ten, namen wraak op zichzelf in het bijzonder aantrekkelijke duel. Zo was de ijverige Vyaene voort durend een plaag voor de tegen stander uit Gorinchem. Hij scoor de zelf niet, mar leverde wel twee assists af. De doelpunten werden gemaakt door Ali Eryürük en Evert van den Berg (2x). VLISSINGEN - VC Vlissingen-trai- ner Ruud Pennings praat graag van een leerproces en gisteren werd zijn ploeg zeker een lesje ge leerd. Binnen een klein kwartier besliste Chabab de wedstrijd. De Vlissingers waren in de eerste helft fut-, inspiratie- en kansloos en de bezoekende ploeg doceerde. De masterclass 'fouten afstraffen' eindigde uiteindelijk in een 4-1-nederlaag. Pennings: „We zijn in de val gelopen." Het Amsterdamse Chabab degra deerde vorig seizoen uit de top klasse, waarna een leegloop volg- de. Slechts twee spelers bleven voor de club behouden, te weten Brahim Attalj en aanvoerder Mo hamed Ajnane. De selectie werd versterkt met spelers uit Angola, Liberia, Suriname, Congo, maar ook een enkele speler uit de Am sterdamse volksbuurt de Jordaan sloot aan. Zo werd Rahim Abdul bijvoor beeld naar de club gehaald, een beresterke spits die in het verle den uitkwam voor Turnhout. Ook Mohamed Madmar, die ooit nog samen met onder anderen Stefan de Vrij en Joel Veltman in actie kwam voor Oranje-19, werd aan de selectie toegevoegd. Nadat de 22-jarige verdediger 'bier' uitvond en hij zich het gerstenat een tijd lang liet welgevallen, nu zo'n twintig kilo geleden, is er echter niet veel meer over van de afge trainde speler die hij ooit was. Maar trainer Alami Ahannach - as- Vooraf hadden we al aangegeven dat de wedstrijd in de omschakeling beslist zou worden sistent-trainer bij Jupiler Lea gue-club Telstar - formeerde in korte tijd een heus team van deze potpourri aan spelers, die weten op welke momenten ze moet toe slaan. Zo bleek ook gistermiddag aan de Irislaan, waar de gasten in de bestuurskamer werden verwel komd met Marokkaanse thee en een bolus. Tüssen de 24e en de 36e minuut vielen er vier doelpun ten, allen van Amsterdamse make lij. „We zijn in de val gelopen", was de conclusie van Vlissin- gen-trainer Ruud Pennings, die verdediger Ferry Alfons al na ze ven minuten uit zag vallen met een liesblessure. „Voorafhadden we al aangegeven dat de wed strijd in de omschakelingsmo menten beslist zou worden. Zij zijn namelijk heel geduldig. Wij hebben zelf een aanvallend inge steld team en dat is prima, maar tegen dit team breekt dat je op." Na de openingstreffer van Cha bab - een doelpunt uit het niets van Mohamed Cherif, die een voorzet vanaf links binnenwerkte - zocht de thuisploeg nadrukke lijk de aanval. Dat deed het echter zonder inspiratie, met veel lange ballen. Kortom: on-Vlissings voet bal. Pennings: „We waren inder daad de controle over de wed strijd kwijt in die fase." Juist in een dergelijke fase kun je geen persoonlijke fouten gebrui ken. Maar net als in de eerste twee competitieduels was Roycel James opnieuw de schlemiel. Dit keer kon de linksback worden aan gewezen als hoofdschuldige bij twee tegentreffers. Bij de 0-2 haal de hij Cherif op een amateuristi sche wijze onderuit in het straf schopgebied, waarna captain Ajna ne vanaf de penaltystip de voor sprong verdubbelde. Jong Ambon-Wolfaartsdijk 9-3: Door Harm Fluijt werd het 0-1. Al snel maakte Martin Waisapy ge lijk. Rudley St. Jago maakte de 2-1 en Ignacio Misaine de 3-1. Erik de Kok bracht de spanning weer te rug door 3-2 te maken. Door een vrije trap van Björn Langeveld werd het 4-2. Na de 5-2 van St. Ja- go maakte Thijmen van der Baan de derde voor Wolfaartsdijk. Hier na kreeg Jong Ambon alle ruimte om te voetballen en scoorde het nog vier keer via Martin Waisapy, Rudley St. Jago, Sardjiano Saridin en Ignacio Misaine. Heinkenszand-Waarde 7-0: Hein- kenszand had geen kind aan Waarde. Dennis Krijger opende de score en Ramon van Leeuwen maakte er 2-0 van. Door Sjoerd Koks werd het 3-0 en Rutger van Leeuwen zorgde voor 4-0. In de tweede helft kon Koks nog twee treffers produceren en maakte Krijger zijn tweede van de mid dag. Waarde eindigde met tien man nadat Mark Witsel zijn twee de gele kaart kreeg. Kwadendamme-Hansweertse Boys 1-4: De ploegen ontliepen el kaar weinig, alleen strafte Hans weertse Boys de fouten van Kwa- dendamme hard af. Ouassim Ha- moudi opende de score en Aleksandar Veljanoski maakte de 0-2 en 0-3. Door een treffer van opnieuw Hamoudi werd het 0-4. Martin Smaardijk redde de spreek woordelijke eer voor de thuis ploeg. Apollo'69-Colijnsplaatse Boys 0-2: De bezoekers waren in het eerste bedrijf oppermachtig. Joeri Goulooze maakte voor 'Colijn' de 0-1 en de 0-2. Na rust werd het slordiger en kreeg Apollo vier gro te kansen om terug in de wed strijd te komen, maar deze wer den allemaal gemist. Spui-Hoedekenskerke 4-2: Spui had een vliegende start, want na drie minuten stond het al 2-0. Ad Verlinde opende de score en Xan- der Goossen was er als de kippen bij om een rebound te verzilve ren. Uit een strafschop verkleinde Richard Uitterhoeve de achter stand. In de gelijkwaardige twee de helft bracht Daniel Deenen Spui op 3-1. Jermo Stoel zorgde snel voor 3-2. Een kwartier voor tijd prikte Verlinde de 4-2 eind stand in het doel. Hoedekensker- ke beëindigde de wedstrijd met tien man. Bevelanders-SVD/Volharding 2-2: Al na een minuut mikte Ke vin van Iersel de 0-1 binnen. Hier na lukte het Bevelanders nauwe lijks om de verdedigende stellin- gen van SVD/Volharding door te komen. Precies tachtig minuten la ter werd het 1-1 dankzij Mitchell Sandee. Niet veel later bracht Van Iersel de bezoekers echter weer op voosprong. Jeffrey Verburg zorgde toch voor 2-2. In de blessu retijd schoot Mark van der Moere bijna de 3-2 raak, maar zijn straf schop vloog naast. Lewedorpse Boys-Vlissingen 2-3: De beste kansen waren voor Vlissingen en Yves Trinidad maak te er 0-1 van. Twee minuten later kopte Robin Huijskens de gelijk maker in het doel. De thuisploeg gaf de goals te ge makkelijk weg en door Trinidad kwam Vlissingn weer op voor sprong. Een kwartier voor tijd be nutte Marcel Rooze een straf schop. Het leek op 2-2 uit te draaien, totdat invaller Donny Donovan wel heel makkelijk de 2-3 mocht maken. 4 door Daniel Vervelde DEN HAAG - Goes blijft winnen in de eerste klasse B van het zondag voetbal. Op bezoek in Den Haag was de ploeg van trainer Jan Poort vliet gisteren met 1 -4 te sterk voor HMSH en daarmee werd alweer de derde zege van het seizoen ge boekt. VLISSINGEN - Ook op de derde speeldag van het seizoen bleef Zee landia Middelburg ongeslagen. De zondag-tweedeklasser won zater dagavond op eigen veld met het kleinst mogelijke verschil van RKT- W: 1-0. Ook de Zeeuwse klassege- noot HW24 sloot winnend af. Op eigen veld werd Unitas met 3-1 ver slagen. Vlissingen al na half duel klaar door Mitchell Minnaard VC Vlissingen-Chabab 1-4 (0-4). 24. Mohamed Cherif 0-1, 29. Mo- hamed Ajnane 0-2, 33. Rahim Ab dul 0-3, 36. Rahim Abdul 0-4, 76. Raymond Wolff 1 -4. Scheidsrech ter: E.P.W. Thijs (Bakel). Aantal toeschouwers: 270 VC Vlissingen: Joan van Belzen; Daniel Jansen, Ferry Alfons (7. Joost de Kubber), Milton Roemera- toe, Roycel James (46. Khalid el Hattach); Etienne Mallie, Said Bou- zambou (46. Raymond Wolff), Tho mas Ragut; Abdoe Abdenbi, Josi- mar Pattinama, Hoessein Bouzam- bou. Ruud Pennings door Robin Hamelink VLISSINGEN - Jong Ambon heeft de eerste overwinning in het zaterdag voetbal behaald. En het was met een een klinkende overwinning. In de vierde klasse werd Wolfaarts- dijk met 9-3 verslagen. Ook Hein- kenszand maakte veel doelpunten, 7-0 tegen Waarde. De koplopers Hansweertse Boys, Colijnsplaatse Boys en Spui wonnen ook hun der de wedstrijd van het seizoen. Hansweertse Boys is met elf doelpun ten de productiefste ploeg in de vier de klasse A van het zaterdagvoetbal. Samen met Spui en Colijnsplaatse Boys is het team ook koploper.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40