Kloetinge stapelt Meerman kopt Arnemuiden naar zege J 6 SPORT TOPKLASSE Hoek ook onderuit tegen Excelsior Maassluis (2-3). Ploeg van Verhoene snakt naar defensieve zekerheid. Als een van de laatsten kwam hij van het veld af en als een van de laatsten kwam hij daarna uit de kleedkamer. „Met één moment ga ven we de wedstrijd weg", vond Veldhof. Hij doelde op zijn eigen moment. Kort na rust verspeelde hij de bal, waarna Smitshoek 1-1 maakte. „Daardoor kreeg Smits hoek een bepaalde hoop en bij ons ging het spoken in ons hoofd: niet weer." Veldhof was wel erg streng voor zichzelf. Hij baalde van zijn fout. Terecht. Maar hij had de pech dat zijn fout werd afgestraft met een doelpunt. De foute keuzes en ver keerde passes (en dat waren er veel) van zijn ploeggenoten ble ven onbestraft. En als haarlem merolie op het middenveld was juist Veldhof zaterdag één van de weinigen die een goed niveau haalde. KARAKTERISTIEK Hij had er zelf geen boodschap aan. „Het is net als vorig seizoen: we zijn in geen enkele wedstrijd de mindere geweest. Maar we heb ben na drie wedstrijden nog maar één punt." En dat is zorgwek kend. Zeker met de wedstrijd te gen de voorlopig ongenaakbare koploper Katwijk in het verschiet. „We trainen goed en gretig, maar we hebben een driepunter no dig." En inderdaad, tegen Smitshoek was dat mogelijk. Na vijf minuten leidde Kloetinge immers al door een doelpunt van Daan Esser. Hij rondde een rappe demarrage op rechts van Jason Tjien Fooh af. In de rest van de eerste helft en in de tweede helft kon Smitshoek vervolgens nauwelijks een vuist maken. Het gevaar kwam vooral door fouten van Kloetinge. De gelijkmaker van Laurens Vis ser viel door balverlies van Veld hof, waarna doelman Matthew Lentink uitkwam maar niet bij de bal kwam. In de vierde minuut van de blessuretijd viel de 2-1 van Smitshoek toen Lentink onder een hoekschop door ging en op nieuw Visser doeltreffend was. Ditmaal met het hoofd. Kloetinge maakt momenteel te veel persoonlijke fouten om een onbezorgd seizoen te draaien. Te gen SHO speelde Dangelo Mar tien te kort terug, tegen Zwalu wen verspeelden Michel Maas kant (overtreding?) en Jason Tjien Fooh onnodige ballen en nu over komt het Veldhof en Lentink. En dat zijn alleen nog maar de fou ten die een tegendoelpunt ople verden. Als daar ter compensatie doelpun ten aan de andere kant tegenover zouden staan, was de schade te overzien geweest. Maar dat is niet zo. Doelpunten maken gaat Kloe tinge niet makkelijk af in de hoofdklasse. „Tot de zestien gaat het wel aardig", vond Veldhof. „Maar daarna missen we een beet je branie, het gevoel dat je overal schijt aan moet hebben." Misschien wel het rücksichtlose dat Veldhof wel heeft. HOEK - Wie in Hoek nog twijfelt of er veel verschil bestaat tussen het niveau in de hoofdklasse en dat in de topklasse, hoeft alleen maar even naar de cijfers te kij ken. In mei sloot de Zeeuws- Vlaamse ploeg het seizoen als kampioen af en stond de teller na 26 duels op slechts achttien tegen- goals. Het seizoen in de topklasse is pas vijf wedstrijden onderweg en Hoek heeft al twaalf goals geïn casseerd. Statistieken zeggen niet alles, maar in het geval van Hoek nu best veel. De verdediging, dat was vorig seizoen misschien wel het sterkste deel van de ploeg van Kenny Verhoene. Hoek hield in liefst dertien van de 26 wedstrij den de nul. Dankzij die defensie ve zekerheid was één doelpunt vaak al genoeg voor de volgende driepunter. Die weelde kent Hoek dit seizoen niet. Jordi de Jonghe hield nog niet één keer de nul, zorgde er vo rige week in Hardenberg (5-0) voor dat de schade nog enigszins beperkt bleef, maar moest zater dag weer drie.keer vissen. Bij twee van die drie goals zat er ook nog eens een cadeauverpakking rond de bal. Hoek opende sterk maar verzuimde op voorsprong te komen. Slap verdedigen leidde KARAKTERISTIEK acht minuten voor rust vervol gens tot de 0-1 van Vincent van den Berg. De aanvaller, die nog onder contract stond bij Arsenal, mocht vijf minuten later ook de 0-2 binnenschieten. Lionel Fitsch stapte te laat in, De Jonghe ging daarna niet vrijuit. Verhoene paste zijn elftal en tac tiek halverwege aan en gooide al les op de aanval. Na een kwartier rommelig voetbal knalde Nick de Groote prachtig de 1-2 binnen en leek Hoek het duel alsnog naar zich toe te trekken. Tot een reeks knullige momenten voorafgaand aan de 1-3 het duel in een beslis sende plooi legden. Assistent- scheidsrechter Willems stak zijn vlag in de lucht na een overtre ding op Thomas van den Houten. Terwijl een paar spelers van Hoek stopten omdat scheidsrechter De Lima Schepens wel zou fluiten, bleef dat fluitsignaal uit. „Ik hoorde een piep, dat betekent dat de scheidsrechter een signaal krijgt van zijn assistent", zei Fabi an Wilson. „Het was een overtre ding." Giovanni Siereveld: „Als een grensrechter vlagt weten scheidsrechters vaak niet hoe snel ze moeten fluiten. Dat had hij nu ook moeten doen. Maar dat bete kent niet dat wij hadden moeten stoppen. Als er niet gefloten wordt, moet je doorgaan." Excelsior Maassluis speelde wél vrolijk verder. Reguillo Vandepit te dacht het met een stiftballetje in zijn eigen strafschopgebied nog op te kunnen lossen, maar kwam bedrogen uit. De bal viel voor de linker van Kevin Vink, die wel raad wist met het buiten kansje (1-3). De spelers van Hoek stormden op De Lima Schepens en diens assis tent Willems af, maar er viel GPC Vlissingen - WHS 3-1: Op aangeven van Ricardo de Nooijer opende Dylan Schalier de score en na tien minuten maakte De Nooijer er zelf al 2-0 van. „Daarna hadden we al verder afstand moe ten nemen", liet GPC-trainer Karl Vergouwen weten. Uit een corner schoot Mitch van Dijk de thuisploeg naar de 3-0, waarna Arvin de Witte de eind stand op 3-1 bepaalde. Bruse Boys - Zwaluwe 3-1: Na ruim een halfuur zette Arno Ever- aers Zwaluwe op 0-1. Na de pauze herstelde Bru de opgelopen scha de. Op aangeven van Martijn Backx tikte Ben von Unen de 1-1 binnen en na een uur tekende Backx zelf voor de 2-1. In de 69e minuut werd Dominique van den Berge onderuit gewerkt in het strafschopgebied en besliste Mats Willemse vanaf de stip het duel. Oostkapelle - Zaamslag 1-2: „Ik vond dat we een puntje hadden verdiend en daar was Hubert van de Hemel het mee eens", liet Oostkapelle-trainer Harro Haze laar weten. Na vijf minuten straf te Peter Dieleman een verkeerde terugspeelbal af: 0-1. Oostkapelle pakte de tegenvaller goed op en via Arjen Pattenier kwam de ploeg vlak voor rust langszij. Na rust ging Zaamslag wat meer drukken en in de 66e minuut kwam het via Dieleman op 1-2. Oostkapelle probeerde de 2-2 te forceren, maar de eerste Zaam- slag-zege bleef intact. WC'68 - De Meeuwen 1-4: Uit een penalty zette Guido Duin WC'68 in de 43e minuut op 1-0. Na de pauze tapte De Meeuwen uit een ander vaatje. Houterman schoot zijn ploeg naar de 1-1 en door een treffer van Maas Boog aard werd het 1-2. Op aangeven van Janse tekende Robin Dek de 1-3 aan. Daarna krulde Janse ook nog de 1-4 binnen. SSV'65 - Terneuzense Boys 1-3: Na een assist van Rico de Putter schoot Thomas Mattheijer SSV'65 in de 36e minuut naar de 1-0. Ter neuzense Boys, dat uitstekend ver dedigde, kwam sterk uit de kleed kamer. Len Eversdijk tekende in de vijftigste minuut voor de 1-1 en na een uur spelen kopte San- der Overbeeke uit een vrije trap de 1-2 binnen. Zeven minuten voor tijd werd het via invaller Bart van Fraeijenhove nog 3-1. Tholense Boys - MZC'110-3: Da- ni Gladdines verzuimde Tholense Boys op 1-0 te zetten en dat kwam de ploeg van Ronald van Oeveren duur te staan. In de 34e minuut schoot Ingmar Quist MZC'11 naar de 0-1. Dertig secon den na rust zorgde Ramon Janson de Zierikzeese voor 0-2. In de 52e minuut kreeg Auke Bovenberg wegens het onderuit werken van een doorgebroken speler een rode kaart en MZC'11 een penalty. Mar tijn van Grunsven maakte 0-3. Dauwendaele - Arnemuiden 1-2: Jair Tomasoa zette Dauwendaele in de eerste helft nog wel op 1-0, maar na de pauze kwam Arnemui den via de eerstejaars A-junior Maurice Elenbaas aan de gelijkma ker. Na de pauze liep Dauwendae- le-invaller Umut Ertem, na een forse charge op Sjoerd de Ridder, tegen een directe rode kaart op. Het speelde de bezoekers in de kaart want in de blessuretijd trok Arnemuiden aan het langste eind. De ingevallen Marvin Meerman kopte uit een ingestudeerde hoek schop raak. S fout op fout Knullig moment door Rudy Boogert BARENDRECHT - Na het laatste fluit signaal ging Aart Veldhof languit in het gras liggen. De noeste midden velder van Kloetinge had de han den voor de ogen. Na een halve mi nuut ging hij zitten en trok in zich zelf gekeerd de tape van zijn sok ken. Veldhof baalde. Van zichzelf en van de 2-1-nederlaag van zijn team bij Smitshoek. Smitshoek-Kloetinge 2-1 (0-1). 5. Daan Esser 0-1, 50. Laurens Visser 1-1, 90+4. Laurens Visser 2-1. Scheidsrechter: B.L.J.J.M. Elissen (Udenhout). Gele kaart: John de Ronde, Erwin Bravenboer (beiden Smitshoek) en Jason Tjien Fooh (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 300. Kloetinge: Matthew Lentink; Timo Jansen, Michel Maaskant, Ruben Hollemans, Dangelo Martien (82. Jaap Esser); Remco van Tiggele, Aart Veldhof; Mark Schuit, Daan Esser, Alex Jobse (82. Urvin van Hekelen); Jason Tjien Fooh. blijkt beslissend door Barry van der Hooft Hoek-Excelsior Maassluis 2-3 (0-2). 37. Vincent van den Berg 0-1, 42. Vincent van den Berg 0-2, 61. Nick de Groote 1-2, 65. Kevin Vink 1-3, 90+4. Nick de Groote 2-3 (strafschop). Scheidsrechter: R.F. de Lima Schepens (Culem- borg). Rode kaart (2x geel): 84. Mattis Persoons (Hoek). Gele kaart: Fabian Wilson (Hoek), Mar- ciano Bruma, Ahmad Mendes Mo- reira en Marruchen Zimmerman (allen Excelsior Maassluis). Aantal toeschouwers: 750. Hoek: Jordi de Jonghe; Lionel Fitsch, Giovanni Siereveld, Thomas van den Houten; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte (67. Mateusz Kuzmicki), Jelle de Schryver (46. Thomas van der Haegen), Birgen Martens (46. Kyle Doesburg); Nick de Groote, Mattis Persoons en Guillaume Clinckemaillie. Excelsior Maassluis: Jesper Leer dam; Marciano Bruma, Daan Smith, Roel Stoffels, Hamit Alpte- kin (58. Ahmad Mendes Moreira); Mike van der Meer (65. Niels Re- dert), Kevin Vink, Jordy Braber, Robin van der Ende; Vincent van den Berg (84. Shijie Hu) en Mar ruchen Zimmerman. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal won Ar nemuiden door een treffer in extre mis bij buurman FC Dauwendaele: 1-2. MZC'11 won opnieuw, nu met 3-0 bij Tholense Boys. Hetzelfde gold voor Terneuzense Boys, dat SSV65 met 3-1 klop gaf. Marvin Meerman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38