Mercedes kan zich bloopertje veroorloven Luiten zegeviert wel in Wales Open Joost Luiten heeft het Wales Open op zijn erelijst bijge schreven, zijn vierde titel op de Europese Tour. De Bleiswijkse golfer besloot het toernooi op het Celtic Manor Resort in Newport met een ronde van 71 (par). Dat bracht zijn totaal op 270. Luiten, vorige week vijfde in 'zijn' KLM Open, had één slag voorsprong op de En gelsman Fleetwood en de Ier Lowry. Hij verdiende met zijn zege 300.000 euro. Wereldtitel volleybal Polen Polen is in eigen land we reldkampioen volleybal ge worden. De ploeg versloeg in de finale in Katowice Bra zilië met 3-118-25 25-22 25-23 25-22. Brazilië was we reldkampioen in 2002,2006 en 2010. De finale werd ge leid door de Nederlandse ar biter Loderus. Duitsland greep het brons door in de troostfinale Frankrijk te verslaan. Het werd 3-0. TWeede titel voor tennisser Coffin (Italië) het brons. Vos zei na de fi nish geen verklaring te hebben voor het feit dat ze zichzelf op blies bij een kopbeurt. „Ik kreeg plots geen adem meer en kon daardoor niet meer inpikken." Of haar dat ooit eerder is overgeko men? „In ieder geval niet in een wedstrijd van dit niveau", ant woordde ze. De afgelopen maand stapte ze af in zowel de Holland Ladies Tour als de Belgium Tour. „Ik zie geen verband", antwoordde Vos op de meest voor de hand liggende vraag. Ze voelde zich in beide wedstrijden niet meer fris en fit. Uit voorzorg stapte ze daardoor uit koers. „Deze week voelde ik me echter weer wel fit. Dus moet het met de tijdrit te maken heb ben gehad." Mogelijk doelt ze op de proble men met haar rug die ze in het verleden had. Door de zithouding op de tijdritfiets kunnen die weer terugkeren. Moerenhout zoekt het liever in een te volle agenda. „Marianne is een op en top gedreven iemand. Alles wil ze erbij pakken. Daar naast ging er dit jaar heel veel tijd en energie zitten in haar rol van voortrekker van het vrouwenwiel- rennen. Op een of andere manier gaat dat ten koste van je rust. Mis schien herpakt ze zich zaterdag, maar duidelijk is ook dat dit geen vlekkeloze aanloop is naar een WK." BMC WERELDKAMPIOEN BIJ DE MANNEN De beide Mercedessen zijn dit jaar zo sterk dat de Duitse renstal zich dergelijk technisch falen kan veroorloven. Vooral Hamilton werd eerder achtervolgd door een pechduiveltje dat hem op achter stand zette bij zijn teamgenoot, maar dat nu naar Rosberg lijkt te zijn overgelopen. Gisteren kwam het in Singapore door Rosbergs pech niet tot een duel tussen hem en Hamilton. En was er ook geen echte wedstrijd om de zege, aangezien de Red Bull's van Sebastian Vettel (twee de) en Daniel Ricciardo (derde) met hun Renault-krachtbron, hoe wel dit weekeinde qua snelheid wel dichter bij de Mercedessen, de strijd met die motor nog steeds niet écht aan kunnen. De avondrace in Singapore stond daarom vooral in het teken van de geruchten. Daarbij is voor Neder landers - eigenlijk voor de hele wereld, want iedereen praat over deze jongeman - het aanstaande Fi-debuut van Max Verstappen het meest interessant. De kans dat de Limburger, dan net drie da gen zeventien jaar, tijdens de vrij dagtraining op Suzuka over twee weken rijdt, is erg groot. Maar wat écht een onderwerp is dat steeds de tongen in beweging zet, is de toekomst van Fernando Alonso. Het geluid klinkt steeds massiever dat Honda, de nieuwe motorpartner van McLaren in 2015, in de Fi wil terugkeren met Alonso aan het stuur. Volgens bui tenlandse media zouden de Japan ners daarvoor 'bergen willen ver plaatsen'. Bij Ferrari, waar aanhoudende sléchte resultaten in enkele maan den tijd teambaas Stefano Dome- nicali, motor- en elektronicabaas Luca Marmorini en zelfs alge meen directeur Luca di Monteze- molo de baan kostte, zou het ver trek van 'icoon' Alonso een zware slag betekenen. De komende maanden is in ieder geval veel te doen over het aantal auto's op de grid. Bekend is dat Caterham, dat halverwege het sei zoen werd verlaten door financier /eigenaar Tony Fernandes, de grootste moeite heeft de eindjes aan elkaar te knopen. En ook over Force India en Sauber klinken sombere berichten, hoewel de ba zen bij de drie genoemde teams steevast aangeven dat ze volgend jaar gewoon aanwezig zullen zijn. Commercieel eigenaar van de Fi Bernie Ecclestone hintte al op de mogelijkheid om topteams in 2015 met drie auto's te laten rij den als het aantal wagens (nu nog 22) onder de twintig zakt. Ferrari liet al weten dat toe te juichen, omdat het volgens de Italianen de aantrekkelijkheid van de Fi zou vergroten. Bij Mercedes hikt team baas Wolff vooralsnog aan tegen de 32 miljoen euro extra kosten. Over de nieuwe regels voor het ra dioverkeer ging het gisteren am per. Niet alleen werd het verbod op informatie over de eigen auto vlak voor de race naar volgend sei zoen verplaatst, ook het verbod op informatie over andere rijders hinderde Hamilton gisteren niet. De Brit is doorgaans alleen geïnte resseerd in de verrichtingen van zijn enige concurrent voor de we reldtitel, Rosberg dus. En die was gisteren na veertien rondjes uitgeschakeld. De Belgische tennisser Da vid Goffin veroverde in Metz de tweede ATP-titel in zijn loopbaan. Hij rekende in de finale af met de Portu gees Joao Sousa: 6-4 6-3. Gof fin was in augustus voor het eerst succesvol, door in Kitzbühel de titel te pakken. De Servische Ana Ivanovic bekroonde in Tokio haar goe de seizoen met haar vierde titel van dit jaar. Ze versloeg in de finale de Deense Caro line Wozniacki: 6-2 7-6 (2). Schaker Ciri in top tien van de wereld Schaker Anish Giri is met zijn goede resultaten in sep tember voor het eerst door gedrongen tot de top tien van de wereldranglijst. De twintigjarige Rijswijker staat in de nieuwe ranking op de zevende plaats. Giri was in augustus al naar plek elf gestegen. Die opgaande lijn zette hij in september voort met goede resultaten in Spanje. De Noor Carlsen voert de lijst nog altijd aan. Opnieuw zege Van Avermaet Greg van Avermaet heeft za terdag de GP Impanis-Van Petegem gewonnen. Het was de tweede zege van de renner van BMC binnen vier dagen. Woensdag was Van Avermaet, een van de Belgische kopmannen vol gende week op het WK, al de beste in de GP Wallonië. Johnny Hoogerland uit Lan- geweegje kwam als 44e over de streep op 57 secon den van Greg van Avermaet. MAANDAG 22 SEPTEMBER 2014 NEWPORT KATOWICE METZ De Amerikaans/Zwitserse ploeg BMC greep bij de mannen de we- reldtel op de ploegentijdrit. Het team met onder anderen de Amerikaan Tejay van Garderen, had voor de 57 kilometer 1 uur, 3 minuten en 29 seconden nodig. Daarmee was BMC 32 seconden sneller dan het Australische Ori- ca-GreenEdge waarin Jens Mouris voor een Nederlands tintje zorgde. Het brons was voor het Belgische Omega Pharma-QuickStep, de ont troonde kampioen met onder an deren de Duitser Tony Martin en de Nederlander Niki Terpstra. Van Garderen was dolgelukkig met het onverwachte succes. „Twee jaar geleden strandden we op twee seconden van de wereldti tel. Dat hadden we steeds in ons achterhoofd", aldus de Amerikaan. Orica was vorig jaar ook al twee de, ook toen met Mouris. Sky, dat te vroeg twee van de zes renners kwijtraakte, miste het po dium op twee seconden. Van de Nederlandse teams deed Giant-Shimano het het beste: acht ste op 1.27. Belkin finishte met de veertiende tijd. De opleidings- ploeg van Rabobank werd 26e. door Hans Leber NIJMEGEN/SINGAPORE - Het is, an ders dan vroeger, een zeldzaam heid in de Formule 1: auto's die niet weg komen. Het overkwam gis teren Nico Rosberg. De Duitser kreeg zijn Mercedes niet aan de praat voor de opwarmronde, moest uit de pitsstraat starten en in de veertiende ronde zelfs opge ven. Teamgenoot Lewis Hamilton won en nam de leiding in de WK-stand over van zijn teamge noot. HAARLEM HAACHT Ploegleider Koos Moerenhout troost Lucinda Brand (midden) en Annemiek van Vleuten na de catastrofale tijdrit, foto Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37