Wijnaldum ontpopt zich als leider én brein bij PSV Stadionlicht opvolger van het vogelpoepje Vitesse kan karwei weer niet afmaken CBVt) 2 SPORT FEYENOORD-AJAX Utrecht dankzij Boymans langs Groningen Ricardo van Rhijn schaamt zich niet voor zijn doelpunt maar wel voor het spel van zijn ploeg. Het respect voor de Friezen was op zijn plaats nadat ze PSV vorig jaar een spetterend eeuwfeest ont namen en een o-o afdwongen. Gisteren was de koek na een kwar tier op voor de ploeg van Henk de Jong. Een kleine aanpassing bij PSV en een paar missers bij Cam- buur leidden tot een stevige zege voor PSV: 4-0. De tijden dat formaties met een beperkt budget bleek en bibbe rend het Philips Stadion binnen stappen, zijn allang voorbij. Daar heeft PSV het de afgelopen jaren ook zelf naar gemaakt. Zeker na een doordeweekse Europese wed strijd werkte de ploeg zich te vaak in de nesten. Binnen en buiten het veld toont PSV zich dit seizoen evenwel meer en meer volwassen. De ploeg zette met twee zeges iets recht na de zeperd van vorige week bij PEC Zwolle. De zege kwam niet zo simpel tot stand als de uitslag doet vermoeden. Cam- buur had het eerste kwartier het beste van het spel. De ploeg com bineerde vlug en zorgvuldig en kwam een paar keer gevaarlijk UTRECHT FC Utrecht heeft drie punten overgehouden aan het duel met FC Groningen. De ploeg van trainer Alflen zegevierde op eigen veld dankzij een treffer van invaller Ruud Boymans: 1-0. De spits kwam voor het eerst in actie voor FC Utrecht, nadat een schou derblessure hem maanden aan de kant had gehouden. Na een saaie eerste helft was het na de pauze een stuk sprankelen- der, met het doelpunt van Boy mans als bekroning. Uit een diep tepass van Tommy Oar schoot hij na een knappe sprint koelbloedig raak. „Ik ben zeker niet de snelste, maar als ik een keer weg ben, dan halen ze me maar moeilijk in." Groningen kreeg daarna nog een uitgelezen mogelijkheid om terug te komen, maar doelman Ruiter keerde de strafschop van Chery. SPORT-SUPPLEMENTEN.NL door omdat de centrale verdedi gers inschoven. „We hadden afgesproken vanaf de zijkanten druk zetten", gaf Ge- orginio Wijnaldum aan. De aan voerder herkende de problemen in het veld en stuurde bij. „Ik ben naar Luuk de Jong en Jeffrey Bru- ma gelopen en we hebben samen overlegd. Ook de trainer kwam tot dezelfde conclusie na een dood spelmoment. We besloten om vanuit het centrum met Ma- her en mij meer druk te zetten. Daarna ging het beter, ook omdat we door het scoreverloop gehol pen werden. De meest ervaren man op het veld sloeg de spijker op zijn kop. PSV pakte na de moei lijke eerste fase het initiatief. Luuk de Jong kopte knap raak uit een vrije trap, daarna maakte Wil- lems een curieuze goal. De linksback zag een al opgege ven schot na een glijpartij van Cambuur-keeper Leonard Nien- huis tegen de touwen gaan. Verde diger Lucas Bijker van Cambuur beropfde het duel van het laatste beetje spanning door twee keer Luuk de Jong vast te pakken. Scheidsrechter Wiedemeijer kon niets anders dan hem van het veld sturen na net zoveel gele kaarten. PSV ging zo een rustige middag tegemoet. Na rust was het iets te rustig, het eerste deel van de twee de helft was minder spannend dan kijken naar een aquarium met een paar goudvissen. In de slotfase gaf PSV toch nog een paar keer overtuigend gas en kwam de ploeg via kopballen van Jeffrey Bruma en Adam Maher als nog aan een grote uitslag. RODEPILAREN Cummins verkeek zich in de 84e minuut op een niet eens zo hard, maar wel zwabberend schot van Aaron Meijers. De doelman tikte de bal tegen de lat en verloor ver volgens de controle over de situa tie. Michiel Kramer, de centrum spits van ADO Den Haag, pakte het cadeautje dankbaar uit. Met zijn blunder ontnam Cummins niet alleen zijn ploeg twee kostba re punten, maar ook teamgenoot Teije ten Den (21) zijn heldenrol als matchwinnaar. In vroeger jaren kon met recht ge zegd worden dat de eredivisie geen speeltuin is. Maar die aloude bewering is aan inflatie onderhe vig. De eredivisie lijkt op een trampoline, die beloftevolle spe lers benutten voor een sprong over de grenzen. Ze gaan steeds jonger naar het buitenland, waar het grote geld te grabbel ligt. Bij GA Eagles manifesteerde Teije ten Den zich als een lichtpunt in donkere tijden. Lange tijd werd er aan getwijfeld of de oud-speler van Rohda Raalte het wel zou red den in de spijkerharde profvoet balwereld. Vorig seizoen werd hij nog nauwelijks voor vol aange zien. En ziedaar: zaterdag stond hij er ineens. En hoe. Ten Den bleek een ijzerstqrk aanspeelpunt en maakte bovendien een schitte rend doelpunt. Uit een voorzet van Sven Nieuwpoort kopte hij de bal strak in de bovenhoek. Op merkelijk genoeg claimde Ti mothy Derijck, de centrumverde diger van ADO Den Haag, dat hij een eigen doelpunt had gemaakt. Maar arbiter Edwin van de Graaf had de treffer op het wedstrijdfor mulier aan Ten Den toegeschre ven. De jonge spits van GA Eagles en zijn trainer, Foeke Booy, waren het daar uiteraard mee eens. Zo kwam de voorspelling van Booy uit dat er op tegenvallers vaak mooie dingen volgen. Alleen had hij kennelijk niet bevroed dat Ten Den zo glansrijk uit de verf zou komen. Want de spits uit het beloftenteam zat de eerste 56 mi nuten van het duel op de reser vebank. Het ziet ernaaruit dat Booy voorlopig niet om Ten Den heen kan. Hij verdient een basis plaats in de bekerwedstrijd van woensdag tegen Feyenoord. ROTTERDAM - Ricardo van Rhijn durfde het wel toe te geven. De Ajacied had zich, ten overstaan van bijna vijftigduizend laaiende Rotterdammers, geschaamd. Niet voor zijn vrije trap, die de Klassie ker achteraf bezien al in de vijfde minuut besliste. Nee, hij had zich geschaamd voor het spel van zijn Ajax. „Niets ging van harte. We wisten geen oplossing te verzinnen. Het is eigenlijk ongelooflijk dat we winnen. We hebben zelden zo veel geluk gehad." Negentig-en-nog-een-paar-extra minuten lang was Ajax de onder liggende partij in de Kuip. „We hadden geen enkele rust, het was heel frustrerend. We kozen met z'n elven altijd voor de makkelijk ste optie: een peer naar voren. Het betekende dat we nooit on der de druk vandaan kwamen. Het was een lange middag, een heel lange middag." In de 23 jaar voordien had hij nooit lelijker ge wonnen, erkende Van Rhijn rui terlijk. Dit wordt de gelijkmaker. Van Rhijn, maker van de 0-1 in de vijf de minuut, had het geregeld ge dacht. Maar keer op keer viel de Feyenoord-goal niet. Dan weer bracht de lat redding, dan stond Jasper Cillessen zijn mannetje. Ze ker acht keer had Feyenoord kun nen scoren. In blessuretijd bracht hijzelf nog eens de oplossing. On bedoeld, met alle geluk van de we reld. Het geluk van Lucky Ajax. „Die bal van Te Vrede, die kreeg ik via mijn beide hakken nog bij Jasper", lachte Van Rhijn. Het betekende dat Van Rhijn, als stand-in van vaste vrije-trappen- nemer Lasse Schone, de Klassie ker als matchwinnaar afsloot. „We hebben zoveel geluk gehad", zuchtte hij nog maar eens. Zijn vrije trap mocht wat hem betreft niet onder die noemer worden ge schaard. Het was geen mazzel, maar het resultaat van flink wat extra trainingsuren. „De laatste weken ben ik na de training geregeld blijven staan, pakte ik het moment om te oefe nen." Hij wist hoe hij de Derbystar wil de raken. „Met de binnenkant van de wreef. Die bal is vrij zwaar, hij krijg al vlot snelheid. Ik wilde 'm over de muur liften, hoopte dat-ie daarna snel zou dalen." Ricardo van Rhijn kon zich de dag niet heugen dat hij een vrije trap had raakgetrapt. „Het zal er gens in de B-jeugd geweest zijn, denk ik." Wel nog in zijn gedachten ston den de vrije trappen die hij wel nam, maar die louter voor hilari teit zorgden. „Ze gingen nog wei eens over de ballenvanger heen." Het was precies zoals Kenneth Vermeer zich zijn ex-collega her innerde. „Ricardo tsja. Ik ken 'm natuurlijk wel. Over het alge meen schoot-ie ze niet zo, maar naast, of over het hek." Vermeer beleefde zijn eerste Klas sieker vanuit het andere kamp. „Ik kan er zoveel positiefs over zeggen. De fans die voor je klap pen, de sfeer in de Kuip. Ik had het graag als een mooie ervaring omschreven." Het resultaat echter weerhield De Friezen waren met drie over winningen op rij naar Arnhem ge komen, terwijl Vitesse pas vorige week tegen Excelsior de eerste ze ge van dit seizoen kon vieren. Ook nu kreeg Vitesse genoeg mo gelijkheden om de wedstrijd naar zich toe trekken. De beste kansen waren voor Keivin Leerdam, die drie keer voor keeper Nordfeldt verscheen. Eerst trapte hij de bal oog in oog met de doelman naast, even later schoot Leerdam hoog over. In de tweede helft ging de middenvelder onder een voorzet van invaller Renato Ibarra door. De bezoekers uit Friesland waren wel meteen trefzeker bij de eerste de beste mogelijkheid, in de 23e minuut Morten Thorsby gaf de bal in het strafschopgebied mee aan Mark Uth en de Duitse spits kogelde met links hard raak in de korte hoek (0-1). Lang kon Hee renveen niet genieten van die voorsprong. Amper tien minuten later stond het alweer gelijk via Davy Pröpper, die de bal na een van richting veranderde voorzet van Rochi Achenteh voor zijn voeten kreeg en droog raak schoot: 1-1. door Rik Elfrink EINDHOVEN - De gemiddelde PSV-supporter zou het een paar jaar geleden in de broek hebben ge daan van het lachen na de uitspra ken van Phillip Cocu op de perscon ferentie voorafgaand aan PSV-Cam- buur. „Ze zullen ons het vuur na aan de schenen leggen", wist de PSV-trainer voor het duel te mel den. ®H»U -rsi;■-ir'-'-n I PSV'er Joshua Brenet rukt op. Cambuur-spelers Erik Bakker (links) en Mar lon Pereira (rechts) moeten in de achtervolging, foto Hollandse Hoogte door Eric Mondeel drogisterij kruiderij antidoping.nl/nzvt DEN HAAG - De vogelpoep op het ijs van schaatser Hilbert van der Duim heeft sinds zaterdag een voetbalvariant: het stadionlicht van Erik Cummins. Door een blunder van de keeper, die beweerde dat hij even verblind was geweest, le verde Go Ahead Eagles zaterdag in de uitwedstrijd tegen ADO Den Haag twee van de drie gestolen punten weer in: 1-1. 'Het was door Edward Swier door Jacco Kaijen ARNHEM - Vitesse slaagt er maar niet in weg te komen uit de onder ste regionen van de eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz boek te vorige week weliswaar eindelijk de eerste overwinning van het sei zoen, maar wist daar zaterdag te gen sc Heerenveen geen vervolg aan te geven. Ondanks een hand vol goede kansen kwam Vitesse niet verder dan 1-1. Daardoor staat de ploeg nog altijd op de zeventien de plaats van de ranglijst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34