Apart recital EnAccord Optreden Fresco Trio verfrissend Fietstocht Polder Peil ZEELAND 23 Grandpa Nick Sessieband begin en het vrolijke dansante wijsje erna, was smaakvol. Het Trio van Maurizio Kagel was een mooi voorbeeld van de thea trale muziek van deze componist. Hij schreef intuïtief en ontwikkel de nieuwe speeltechnieken. De steeds terugkerende frasen en de veranderende klankkleuren, de speciale techniek van snaren in de pianokast aantrekken en dem pen, maar ook de bevreemdende samenklanken van de twee strij kers in het langzame deel, het ge bruik van flageolet en vooral het accelerando en de dynamische ef fecten maakten deze muziek span nend. Nu eens geen platgetreden paden van de klassieke repertoire, maar frisse, vragen opwekkende muziek. nie in Steenbergen", zegt saxofo- niste Heidi Brattinga. „Vier jaar geleden speelden we ergens sa men met andere harmonieën en werd ons gevraagd om in de pau ze een intermezzo te verzorgen. Of we wat Dixieland wilden spe len". „Dat beviel zo goed dat we er verder mee zijn gegaan", vult trompettist Robin Zwijgers aan. „Sowieso hebben we een basis in teresse in jazz. Aan die traditione le stukken op het repertoire ge ven we een eigen draai maar we maken ook uitstapjes. Soms bou wen we bestaande popnummers om, maar we spelen ook Re- birth-materiaal." Hij doelt op The Rebirth Brass Band. Deze groep uit New Or leans combineert de traditionele brass muziek uit de stad met soul, MIDDELBURG - De Grandpa Nick Sessieband houdt zondag 28 sep tember voor de 25e keer een mu- zieksessie: Grand Café Brooklyn in Middelburg aanvang 17.00 uur. Dit keer verzorgt zanger Spencer Croes een gastoptreden. Hij werk te onder andere samen met René Froger, Phil Collins, Claudia de Breij en Boris. Andere gasten zijn Lisa Jane van de Ketterij, zang en Mario Hille- brand (Woodworks) percussie. funk en hip hop. Toch merkt ook de K-Street Jazzband dat de be langstelling voor de oude stijl jazz - de vormen die ontsproten aan de muziek van de marching bands uit New Orleans aan het be gin van de 20e eeuw - in Neder land afneemt. In de Scandinavi sche landen en Duitsland kunnen ze makkelijker aan de bak. Die constatering beaamt ook een hoofdrolspeler in Europa en in Domburg op de streetparade: de Lamarotte Jazzband. De street parade vormt een be langrijk basiselement van een oude stijl festival. Daarnaast heeft het gros van de horecagelegenhe den een podium dat plaats biedt aan kleinere, maar ook grote gezel schappen, zoals de River AA Big Band in een vol Badpaviljoen. Een derde ingrediënt, de baker mat, is de jazzkerkdienst. Zondag werd die verzorgd door zangeres Denise Gordon en The Revival- lists in de St. Jacobskerk in Vlissin- gen. Deze dienst bood iets heel an ders: weg van de kern in Dom burg en besloten in de kerk. Met de warme stem van Gordon, ge dragen, vol soul en soms statig. De akoestiek van die omgeving gaf het concert nog meer intentie. 'Het beste oude stijl jazzfestival in Europa'. „Dat komt niet van ons, dat zeggen de muzikanten zelf', aldus medeorganisator Wim de Jong. Meer dan 150 aan vragen voor optredens krijgt de organisatie. De programmeurs kie zen de krenten uit de pap. „Het is een traditie, die mogen we niet weghalen." WILHELMINADORP - Kunstuitleen de Bevelanden houdt op zondag 5 oktober een fietstocht langs Pol der Peil in de Wilhelminapolder. Dat gebeurt onder leiding van Ka- thrin Ginsberg, directeur van het CBK Zeeeland. In opdracht van het CBK Zeeland is in de Wilhelminapolder een groot landart project gerealiseerd, dat is het zogenoemde Polder Peil project van Michael Beutler. De polder is het decor van het 'grootste landschapskunstwerk van Europa'. Daarin staan negen betonnen sculpturen die de kun stenaar installeerde. Ze staan ver spreid in het landschap dat 1700 hectare telt en vormen het iconi sche werk Polder Peil. Met Kathrin Ginsberg wordt een fietstocht gemaakt langs het spraakmakende kunstwerk. Aanmelden kan via kunstuitleendebevelanden@kpn mail.nl of via: 0113- 233729. De kosten bedragen 10 euro, inclu sief koffie, thee met bolus. MIDDELBURG - Het EnAccord Quar tet vormt na 15 jaar samenspel een hechte eenheid. like van der Plas, Helena Druwe, Rosalinde Kluck en Mette Seidel spelen goed samen en besteden aan dacht aan de stijl en de achterlig gende intenties van de compo nist. Hun samenspel klinkt nooit routineus, maar de balans was de ze keer niet perfect. Dat kwam vooral uit in de werken van Men delssohn, vier losse stukken waar van het speelse, vrolijke Scherzo het beste uitkwam, en Kwartet 15 van Beethoven met de mooie dy namische effecten en het indruk wekkende middendeel. De prima- 5 Euro voor kaartje Nationale Filmdagen Tijdens de nationale filmdagen die van 18 tot en met 24 sep tember lopen, kost een bezoek aan de film 5 euro. In Cinema Middelburg draait deze week op maandag; 20.00 uur Rosie's Son, dinsdag; 20.00 uur Italy: Love it or Leave it en op woens dag 24 september; 20.00 uur Casse-tête chinois Afscheid van Bennie Hek De Houdoe's Bennie Hek De Houdoe's. Een Zeeuwse zanger met een Brabantse band, nemen na tien jaar afscheid van het publiek. Dat doen ze zaterdag 18 okto ber in de moutzolder van de HMH (Brouwerij de Halve Maan, Abdaalsweg in Hulst). Het optreden begint rond 21.30 uur. rius speelde en leidde krachtig, te gen het dominante aan, en dat sor teerde effect. Het tweede strijk kwartet in F van Prokofiev was verrassend. Het dansthema uit de Kaukasus werd fel en spannend gebracht en de Russische melan cholie brak door in het Adagio met het thema van een liefdeslied gespeeld door de cello. De prachti ge, soms schrijnende, klankkleu ren deden de rest. Het slot allegro kreeg een dynamische invulling. De wisselende sferen en ritmes zorgden voor extra spanning. Opera Aida op film in buurthuis Versvliet Negen opera's worden op film vertoond in de grote zaal van buurthuis Versvliet in 's-Heer Abtskerke. Dat gebeurt telkens op een vrijdagavond. Op vrij dag 3 oktober, aanvang 19.30 uur draait de Opera Aida met als tenor Pavarotti. De kosten zijn 12,50 euro, inclusief twee consumpties. Geert the Chiefs toert door Nederland De Walcherse band Geert the Chiefs is begonnen aan een tour door Nederland, die hoort bij de Popronde 2014. Ze zijn negen keer geboekt voor deze prijs en treden onder andere op in Nijmegen, Delft, Den Bosch, Rotterdam en Breda. Op 31 oktober staan ze op het pop podium de Spot in Middelburg. VEERE - Het Fresco Trio heeft na het vertrek van violiste Birthe Blom niet aan kwaliteit ingeboet. Het samenspel van Quirine Schef- fers (viool), Katharina Gross (cel lo) en Yoram Ish-Hurwitz (piano) was geweldig en er werd soepel gemusiceerd. In het Pianotrio KV 502 van Mo zart is de pianopartij het belang rijkste. De strijkers zorgen voor aanvullende melodielijnen en vooral kleur. Het werk werd stijl vol vertolkt, alles bleef transpa rant. De vocale schrijfwijze van Mozart kwam goed uit. Het Pianotrio in G van Debussy is een jeugdwerk en de invloeden van vooral Russische componis ten was duidelijk hoorbaar in de ze niet echt interessante composi tie. De partijen zijn wel gelijk waardig en vooral het Scherzo met het pittige pizzicato aan het MAANDAG 22 SEPTEMBER 2014 Muziekpodium Zeeland Werken van Mozart, Debussy en Kagel. Door het Fresco Trio. Gehoord zondag 21 september in de Grote Kerk in Veere. I Er is ook ruimte om te dansen zoals regelmatig gebeurt. Het is een sfeer van herkenbaarheid. ode aan oude stijl RECENSIE door Jeanette Vergouwen MIDDELBURG HULST Kamermuziek Zeeland Strijkkwartetten van Mendelssohn, Pro kofiev en Van Beethoven. Door het En Accord Quartet. Gehoord 19 septem ber in de Concertzaal Middelburg. 'S-HEER ABTSKERKE MIDDELBURG RECENSIE door Jeanette Vergouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23