P ■■B Baggeraar spuit nu wel zand Moeder, Ik Wil Bij De Revue Serveerster krijgt 1000 dollar fooi Regisseur George Sluizer overleden Vlaamse krant onthult verijdelde terroristische aanslagen. Overleg tussen Brussel en Den Haag geïntensiveerd. Ajax wint met zeldzaam geluk van Feyenoord ZANDSUPPLETIE BRUSSEL - Om geen paniek te zaaien onder de bevolking, zou den Belgische veiligheidsdiensten een grote dreiging van terreuraan slagen bewust hebben verzwe gen. „We geven geen informatie, maar zijn volop bezig met de problema tiek van de terugkeerders", zegt een woordvoerder van de rege ring. Er is regelmatig contact met Den Haag. De onrust in België over terugke rende Syrië-jihadisten en sympa thisanten van de Islamitische Staat (IS) neemt toe na berichten afgelopen weekend dat deze zo mer aanslagen zijn verijdeld. De politie zou begin augustus een Haagse man en vrouw van Thrkse afkomst op het vliegveld van Brus sel hebben aangehouden die het op de Europese Commissie zou den hebben voorzien. Het hoofd kantoor staat in Brussel. De twee inwoners van Den Haag arriveerden uit Turkije en zouden in Syrië zijn geweest. Ze zouden deel uitmaken van een terroris tische groepering met zowel Ne derlandse als Belgische leden. De Nederlandse politie zou gelijktij dig met de aanhouding in Brussel vier huizen in Den Haag hebben doorzocht en er jihadistisch mate riaal hebben gevonden. De Belgische justitie wil de zaak niet bevestigen, maar beaamt vol gens de krant De Tijd wel dat er verschillende aanslagen zijn verij deld sinds de aanslag op het Joods Museum in Brussel in mei. Daar bij doodde een Franse oud-Syrië- strijder vier bezoekers. Kras.nl/revue of bel 0900-9697iscPm Voor de 37-jarige Chrisi Kemp kwam de exorbitante fooi goed uit. Haar wasmachine was eerder die dag kapotgegaan. Daarnaast wist de serveerster niet hoe zij de doktersrekeningen moest betalen voor haar 5-jarige dochter, die al maanden aan een zeldzame aller gie lijdt. Kemp en haar baas, de eigenaar van het One Whirled Cafe, vroe gen de gast of hij de fooi meende. „Hij was serieus", aldus Kemp. „Hij zei dat hij in karma gelooft en dat ik nu aan de beurt was." Kemp had de gast niets over haar financiële problemen verteld. De serveester kan niet het hele be drag opstrijken: zij moet er 430 dollar belasting over betalen. Ze heeft een deel van het bedrag aan collega's gegeven die die avond weinig hadden verdiend. Herfst begint koel 160 MAANDAG 22 september 2014 DESTELLING UW MENING 781 reacties Handen af van Zwarte Piet oud. De film werd daarna de in zet van een jarenlange juridische strijd. In 2012 kon Sluizer Dark blood alsnog voltooien. Film by the Sea had een nauwe band met George Sluizer. Het fes tival eerde hem in 2009 met de Li fetime Achievement Award en wijdde toen een uitgebreid retro spectief aan de regisseur. Nadien was hij vrijwel jaarlijks in Vlissingen aanwezig. Ook afgelo pen week bezocht Sluizer nog de zestiende editie van Film by the Sea. VLISSINGEN - Regisseur George Sluizer is afgelopen weekeinde overleden. Hij is 82 jaar geworden. Sluizer is vooral bekend van Spoor loos (1988), de verfilming van Het gouden ei van Tim Krabbé.' De film, met Johanna ter Steege in de hoofdrol, werd een internationaal succes. Sluizer maakte ook een Amerikaanse versie: The vani shing. In 1993 werkte de regisseur aan Dark blood, met River Phoenix in de hoofdrol. Phoenix overleed tij dens de opnamen, slechts 23 jaar - Musical- arrangement Incl. hotelovernachting 2-3 dagen al v.a. Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 223 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Belgen zwijgen over dreiging Een oer-Hollandse musical, met de liedjes van toen (Wim Sonneveld, Gerard Cox, Frans Halsema) gezongen door de sterren van nu Simone Kleinsma en Jon van Eerd. 3- of 4-sterren hotel in Utrecht, incl. ontbijt en entreekaart Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds WAKE FOREST - Een Amerikaanse serveerster heeft 1000 dollar (780 euro) fooi gekregen op een reke ning van 14,01 dollar voor een paar drankjes. Ik heb genoten van Film by the Sea Reageer op pzc.nl EENS WÊÊÊKÊÊÊÊÊÊk 90% ONEENS 10% BAARLAND - De Belgische baggeraar ondervindt overdui delijk geen problemen meer met de zandsuppletie voor het Strandje van Baarland: zelfs op zondag ging de stroom water en zand met grote kracht de wal op, gade geslagen door dijkwandelaars. De Vlaamse overheid laat 20.000 kuub opspuiten, als onderdeel van de onder- houds- en compensatiemaatregelen voor de verdieping van de Westerschelde. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1