ft Voetbal, een ramp en prille liefde INTERVIEW Humor en ernst gaan hand in hand in Wij geluksvogels, de derde roman van Amy Bloom. Ze rakelt en passant een vergeten, stuk geschiedenis op: Amerikanen van Duitse komaf werden tijdens en na de Tweede Wereldoorlog in kampen gezet. 10 DIZZIE ~izzie Im (m De mooiste boeken ontdek je samen! De lokroep van een legendarisch theater Beluister het eerste 'Smoske' hoofdstuk Soms is de werkelijkheid waar ge noeg. In de slash-reeks romantise ren bekende Nederlandse schrij vers het levensverhaal van jonge mensen. Elk boek komt tot stand in nauwe samenwerking: de schrijver schrijft het verhaal aan de hand van interviews, de jonge re is de verteller. Voor Overspoeld sprak meervou dig Zilveren Griffelwinnaar Gide on Samson uren, dagen met Julius 't Hart. Na de middelbare school ging hij er een jaar tussen uit om vrijwilligerwerk te doen op Sri Lanka. Hij sloot die periode af met een vakantie aan het strand. Toen kwam een tsunami. WAAR Tot zover het ware verhaal van Julius 't Hart. Wat Gideon Samsom er allemaal heeft bij ver zonnen of afgehaald, weten we niet. Julius is romanpersonage Pie- ter geworden en Over spoeld begint op het moment dat het Neder lands elftal tegen Span je in de finale van het Wereldkampioenschap voetbal in Zuid-Afrika speelt. Tegelijk ziet Pie- ter een facebookbericht van Elin, het Zweedse meisje met wie hij 5,5 jaar geleden een won derschone nacht op het strand doorbracht. Het had meer kunnen wor den, maar de desastreu ze vloedgolf overspoel de alles, en veel meer dan dat. En zo vlecht Gideon Samsom een voetbal wedstrijd, een ramp en een mooie prille liefde op voorbeeldige wijze tot een ver haal dat boven de ervaring van Julius uitstijgt. In een verteltijd met de duur van een voetbalwed strijd voltrekken zich jaren van weggestopte gevoelens, zoomt hij in op een van de grootste natuur rampen uit de geschiedenis en opent hij een toekomst die begint als het boek is dichtgeslagen. Het sleutelmoment is een klein ver haal over een dode duif. In alle eenvoud verstaat Samson de kunst te illustreren dat traumati sche ervaringen een plek in de ziel kunnen krijgen waarnaar soms geen weg meer mogelijk is. Dizzie is hét online boekenplatform van deze krant en staat vol nieuws, re censies, interviews en informatie over boeken en schrijvers. Dizzie ver bindt enthousiaste lezers. Schrijf je ei gen recensie en koop er je boeken. Ca naar Diizie.nl KEES 'T HART K E E S 'T H A R T Het Teatro Olimpico in Vicenza is het mooiste renaissancetheater. In de nieuwe roman van Kees 't Hart wil een toneelgroep koste wat kost daar spelen. Op Dizzie.nl een recensie van Teatro Olimpico. WERELDNEUSHOORNDAG Vandaag is de vijfde editie van We- reldneushoorndag. In Smoske vertelt Michiel Kamphuis het verhaal van een ontsnapte neushoorn, achtervol gers en hun reis door Europa. Beluis ter het eerste hoofdstuk op Dizzie.nl 4 YOUNG ADULT door Marjon Kok WERKELIJK tarftaï 'I MAM MWW Overspoeld Gideon Samson Julius 't Hart 173 blz. Slash-reeks Querido 14,99 euro (paperback) WEG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 10