Herdenking familie Hoare-Vermeulen Onbekende kapitein bij ZorgSaam zal wennen zijn ZEEUWS-VLAANDEREN 29 TERNEUZEN - Het is juli, een dag nadat ZorgSaam bekendmaakte een bezuiniging van 5,7 miljoen euro op jaarbasis alleen te kun nen halen door tientallen mede werkers te ontslaan. Voorzitter van de Raad van Bestuur Paul Ra- demacher (60) slaat voor aanvang van een interview de krant open en ziet in grote letters Tientallen ontslagen bij ZorgSaam. 'Ik kom liever anders in de krant,' zucht hij. Rademacher heeft er een hekel aan dat ZorgSaam nega tief in het nieuws komt. Hij is in ruim twintig jaar zo vergroeid met ZorgSaam dat hij zich hele maal vereenzelvigt met de organi satie. Hij kent de gezichten van de mensen die straks wellicht ont slagen worden. Financieel ging het de ziekenhuis organisatie van ZorgSaam jaren lang voor de wind. De Raad van Bestuur heeft die groei niet ver kwanseld, verre van dat. Om fi nancieel sterker te staan tegen over de steeds veeleisender ban ken bouwden Rademacher en de zijnen (Arnold Schelfhout en Joep Paulides, die blijven) aan een stevige financiële reserve. Dat bood mogelijkheden om te blij ven investeren. Maar dan komt de omslag, zo rond 2012. De rijksover heid is de almaar stijgende kosten in de gezondheidszorg, zeker in de ziekenhuiszorg, meer dan zat en grijpt ook in. U en ik vinden dat als patiënt of cliënt misschien niet leuk, maar als klant van een ziektekostenverzekeraar wel. We hoeven dan minder premie te be talen. Dit sijpelt door naar organi saties als ZorgSaam, dat opeens een andere koers moet varen. Met een ingewikkelde club als een zie kenhuisorganisatie is dat niet een voudig. Als kapitein van zo'n mammoettanker heb je met zo veel belangen te maken. Van de overheid, van de steeds machtiger geworden ziektekostenverzeke raars, van patiënten en ook van zelfstandige medisch specialisten. Het speelveld van ZorgSaam is extra ingewikkeld, vanwege con currerende ziekenhuizen om de hoek, in België. En ZorgSaam is re latief klein, wat het steeds lastiger maakt het aantal specialismen op peil te houden. Het verklaart me de de sprong over de Westerschel- de, de recente opening van een po likliniek in Middelburg. Van een voorzitter van een Raad van Bestuur, die er goed voor wordt betaald, mag ondanks alles verwacht worden dat hij kan om schakelen. De Raad van Toezicht van ZorgSaam concludeert dat Ra demacher 'onder de veranderde marktomstandigheden' niet meer de juiste man op de juiste plek is. Dat is een stevige beslissing, die wellicht al eerder moest worden genomen. Een veeg teken was eind vorig jaar al dat fusie tussen ZorgSaam en Curamus in Hulst (ouderen- en verpleeghuiszorg) eind vorig jaar in de ijskast ver dween. De reden: de grote veran deringen in met name de zieken huiswereld. Met het terugtreden van Radema cher zijn de veranderingen niet van de baan. Die komen er voor het personeel van ZorgSaam nu juist aan. Met een nog onbekende interim-bestuurder als nieuwe ka pitein. Het zal wennen zijn. Enorme catwalk in winkelcentrum De ondernemers in Sluis houden morgen een twee ki lometer lange modeshow. Om 14.00 uur en 16.00 uur wordt het centrum één gro te catwalk met de nieuwste mode. Ook trends op het ge bied van wonen en eten ko men voorbij. Presentatie is, vanaf het bor des van het belfort, in han den van Veronique de Koek. Pistool Kapellebrug in Cemeentewinkel Het i9e-eeuws pistool dat werd gevonden bij Kapelle brug is tot eind januari 2015 te bezichtigen in de Ge meentewinkel. Het werd ge vonden door de aannemer tijdens de werken bij de grensovergang. Het zat ver stopt onder de grond. Waar om is niet bekend, maar aan de grens wemelde het vroe ger van de smokkelaars. Nieuwe asfaltlaag parking Malpertuus De nabestaanden van de familie Hoare-Vermeu len nodigen - in vier talen: Nederlands, Engels, Frans en Duits - belangstellenden uit voor het bijwonen van een herdenkingsbijeenkomst. De tekst van de uitnodiging luidt als volgt: Het parkeerterrein van ge meenschapscentrum Malper tuus in Clinge is van maan dag 22 tot en met vrijdag 26 september niet te gebrui ken. De asfaltlaag van het terrein is flink verouderd en wordt vervangen. Daarnaast wordt het trottoir voor een gedeelte herlegd. De Malper- tuuslaan is tijdens de wer ken wel gewoon toeganke lijk. Workshop assertiviteit Zaterdag 20 september houdt de organistie PRH Per soonlijkheid en Relaties twee workshops in de Ka meleon. Om 13.15 uur begint een workshop met de titel 'Net zo lief assertief en om 14.30 de workshop 'Groei- boek, prikkel tot groei'. Deelname aan de work shops is gratis. Inschrijven of informatie bij jacqueli- ne.hermans@prh-nederland.nl, 0115-697 300. *r~ Op zaterdag 27 september om 15.00 uur wordt er in Roeser (Luxemburg) een herdenkingsbij eenkomst gehouden voor Estella Vermeulen, Andrew Hoare en hun kinderen Jasper en Fri- so. Zij kwamen om bij de vliegramp met de MH17 in Oekraïne op 17 juli 2014. Wie zich verbonden voelt met de familie Hoa re-Vermeulen en met hun nabestaanden, wordt langs deze weg uitgenodigd om hen so ber en liefdevol te herdenken. De herdenking vindt plaats in Roeser, mogelijk in de open lucht. De locatie zal duidelijk aange geven zijn. Er zal een navette (shuttlebus, red) zijn naar Roeser vanaf Hotel Bernini Bettem- bourg, Ibis Livange en het station van Berchem. Uit respect voor de familie vragen we om de bij eenkomst sereen te houden en geen foto's te maken tijdens de herdenking. Wie niet in staat of in de gelegenheid is de herden kingsbijeenkomst te bezoeken, kan een blijk van mede leven tonen via: Judith Vermeulen, 12 rue des Fleurs, 3395 Roeser, Luxemburg ANALYSE door Harmen van der Werf VRIJDAG 19 SEPTEMBER 2014 SLUIS HULST CLINGE TERNEUZEN foto Hollandse Hoogte, inzet privébezit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65