Goed werk 'Keurige heer* heeft zeker elf maal via babbeltruc ouderen beroofd commentaar ZEELAND 27 Mehmet Orman (23), Vlissingen 12 maanden werkloos Robin Verhelst (22), Axel 12 maanden werkloos Politie zoekt getuigen van kettingbotsingen middels is dat aantal teruggelo pen naar 1147 in juli. Cijfers voor augustus zijn er nog niet. Volgens Boone slinkt de groep jonge werk zoekenden door het lichte econo mische herstel en de inspannin gen van de dertien gemeenten om de jeugdwerkloosheid terug te dringen. Onder meer met trai ningen, jobcoaches, banen jagers en het scheppen van werkerva ringplaatsen als ook door jonge ren in het beroepsonderwijs aan te sporen langer door te leren, moet dat aantal onder de 1000 duiken. Het liefst minder. Acties worden betaald met Europese sub sidie (1,4 miljoen voor Zeeland). Op een totaal van 11.600 werkzoe kende Zeeuwen lijkt het aandeel jongeren (27 jaar of jonger) niet zoveel. „Omdat de arbeidsmarkt in Zeeland wat statischer is dan bijvoorbeeld in de Randstad, moet je hier wel veel meer je best doen om een jongere aan een baan te helpen. Dan heb ik het over 20 acties per match", zegt Ro- zemarijne Beatty van het Werkge vers Servicepunt Oosterscheldere- gio in Goes. Wat haar betreft scheppen werkgevers nog meer werkervaringsplaatsen. „Al zien werkgevers er wel steeds meer het nut en de noodzaak van in." Over een paar jaar zit Zeeland im mers op de top van zijn vergrij zing. Als veel mensen tegelijk met pensioen gaan, hebben bedrij ven jonge, geschoolde handen en hersens nodig. De Arbeidsmarktregio Zeeland, één van de 35 in Nederland, is ver deeld in drie regio's: Oosterschel- deregio, Walcheren en Zeeuws- Vlaanderen. Als het gaat om be strijding van jeugdwerkloosheid werken ze nauw samen. De politie krijgt nog al eens een schimp scheut te verduren. Zo van: die zijn toch alleen maar bezig met be keuren; ze moeten eens boe ven gaan vangen. Iedereen weet dat dit onterechte kritiek is. Toch is het prettig dat de cij fers bevestigen dat de politie goed werk doet. Ten opzichte van vorig jaar is de criminali teit flink gedaald. Het valt op, dat in Zeeland zelfs een paar arrestaties al het verschil kunnen maken. Nu het gelukt is de verantwoordelij ken voor een serie overvallen en inbraken te pakken, zien de misdaadcijfers er ineens veel beter uit. Zo gaat het ook met het gevoel van onveiligheid. In de rustige Zeeuwse gemeen schappen kan een enkele in braak genoeg zijn om een heel dorp op stang te jagen. Maar als zo'n dief wordt betrapt en ge pakt, is het een heel ander ver haal. Het loont dus de moeite om scherp te blijven en bij on raad snel alarm te slaan. Dat lukt gelukkig steeds beter. „Drie jaar terug ben ik gestopt met een opleiding motorvoertuigen techniek aan Scalda. Waarom? De sfeer in de groep. Ik was zo'n beet je de enige Vlissinger in een groep met Arnemuidenaren. Dat leidde tot conflicten. Ik voelde me er niet prettig meer." - „Vervolgens ben ik gaan werken, bij Philip Morris - ja, die is inmid dels dicht - en de Vitrite in Middelburg. Nadat twee keer je tijdelij- ke contract is verlengd, sta je op straat, want een vast contract, nee dat krijg je nauwelijks meer. Ik leef nu van een uitkering, maar dat is echt het minimum. Ik heb een vrouw en kind. Ik moet geld ver- dienen om voor mijn gezin te kunnen zorgen." „Een jaar zit ik nu thuis. Elke dag loop ik uitzendbureaus binnen en W solliciteer me blauw, maar een baantje heb ik nog niet gevonden, pk heb besloten toch een beroep te leren. Bij Orionis heb ik een Skills-training gedaan en nu volg ik een opleiding tot lasser. In tien sessies leer ik de kneepjes. Ik hoop dat ik daarna snel een baan vind. Ik wil dolgraag werken. Ik ben gemotiveerd, een harde werker en een goede teamspeler." foto Ruben Oreel „Ik heb de opleiding Vrede Veiligheid gedaan aan Scalda. Dat is een vooropleiding voor geüniformeerde beroepen. Ik wilde graag bij de mariniers. Jammergenoeg haalde ik het basisgewicht niet. De grens ligt op 65 kilo. Ik heb me een jaar suf getraind. Ik heb bijvoor beeld hard gewerkt aan mijn spieropbouw. Helaas wijst de weeg schaal nog steeds maar 63,5 kilo aan." „Andere legeronderdelen interesseerden me niet. Ik heb vervolgens talloze uitzendbaantjes gehad, maar nergens krijg je een vaste aan stelling. Dat wil ik wel graag, want het is nu geen vetpot." „Peter Verploeg, jongerenadviseur van de gemeente Terneuzen, heeft me warm gemaakt voor een andere opleiding. Dat is de Bouw Opleiding Zeeland geworden, waar je kunt leren voor timmerman of metselaar. Ik heb het gevoel dat metselen me beter ligt. Vandaag hebben we - samen met Jason Christina uit Terneuzen (links op de foto) - een muur gemetseld. Nu hoop ik dat straks bij een bedri jf in de leer kan komen. Mijn vriendin is schilder. Straks werken we - ho pelijk - beiden in de bouw." foto Camile Schelstraete vlissingen - Een speciaal politie team zoekt getuigen van de ket tingbotsingen op de A58, afgelo pen dinsdag. In het bijzonder zoekt de politie mensen die in het bezit zijn van foto's of video's die voor, tijdens of na de ongeval len zijn gemaakt. Getuigen kun nen zich melden op telefoonnum mer: 06-22959878 (van 9.00 tot 17.00 uur). Mailen kan ook: Mist- ongevalA58@zeeland.politie.nl. Alle kentekenhouders van auto's die betrokken waren bij de aanrij dingen worden persoonlijk bena derd. De politie is bezig met het analyseren van de aangetroffen sporen op de ongevalslocaties. Volgens de commissaris gaat de man keurig gekleed in burgerkle ding. „Hij belt aan en doet zich voor als de meteropnemer of ver warmingsmonteur." Zover de politie weet heeft de man al elf keer zijn slag geslagen, onder meer in Yerseke, Vogelwaar de, Hontenisse, Goes, Tholen en Hoogerheide. Volgens Weydema is de politie er van overtuigd dat deze ene man actief is in heel zuidwest-Neder land. „Hem aanhouden is heel moeilijk omdat zijn slachtoffers vaak pas laat beseffen dat ze zijn beroofd." Volgens de politie kunnen dit soort criminelen er heel betrouw baar of aardig uitzien. „Van defti ge mannen in pakken tot moe ders met schattige kindertjes. Ze zeggen bijvoorbeeld dat ze van de bank zijn, van de thuiszorg, dat ze de meterstand komen opnemen of ze vragen of hun kind bij u naar het toilet mag. Trap er niet in." De politie raadt aan nooit zomaar de deur open te doen, nooit onbe kenden in huis te laten. „Laat vreemden geen gebruikmaken van het toilet, noch de telefoon. En betaal geen portokosten voor pakjes die u niet hebt besteld." mwmmmmmmzm 3t/m JÈ1I VRIJDAG 19 SEPTEMBER 2014 \N van jonge werklozen 2Q0 jaar Zeeland' en 20.00 uur TERNEUZEN 32.50 www.festival-7vl.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Een man van 55 a 60 jaar heeft het voorzien op oude ren die wonen in het zuidwesten van Nederland. Dankzij een babbel truc lukt het hem bij bejaarden bin nen te komen. Hij verdwijnt vervol gens met geld en sieraden, aldus politiechef Ronald Weydema. Politie: Laat vreemden geen gebruikmaken van uw toilet, noch van uw telefoon. Kaartverkoop: www.zeelandtheaters.nl of 0900-3300033 of Scheldetheater 0115 69 55 55 I op locatie: vol=vol Zaterdag 4|10 NATIONAAL ORKEST VAN BELGIË met Cesar Franck's 'Psyche et Eros' en Symponie nr. 5 van Gustav Mahler als SLOTMANIFESTATIE 'Viering

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63