bevelands donker 1 1.50 Leergeld Oosterschelderegio investeert in 'later* Goes wil Belgen lokken met tunnelvoordeel Supermarkten Goes korter open op zondag VRIJDAG 19 SEPTEMBER 2014 BEVELANDEN en THOLEN 29 Man (20) gewond bij ongeval Kapelle Een 20-jarige inwoner van Yerseke is gisterochtend ge wond geraakt bij een eenzij dig ongeval op de Noordweg (N670) bij Kapelle. De man liep diverse botbreuken en snijwonden op. De man is vermoedelijk, vlakbij de Pe- trakerk, de macht over het stuur kwijtgeraakt De brandweer heeft de man uit de auto moeten bevrijden. Seniorenbingo in Coes-Zuid In buurthuis De Pit aan de Appelstraat in Goes is van daag seniorenbingo. Die be gint om 14.00 uur, de deur is open vanaf 13.30 uur. Er wordt gespeeld in zes ron den en er zijn verschillende prijzen te verdienen. De en tree bedraagt drie euro. Ttoee extra wijkagenten De gemeente Tholen heeft er twee wijkagenten bij. Het gaat om Nico van den Wijn gaard en Bram Hullekes. Sy- zanne Kastelijn was al lan ger actief. Van den Wijn gaard neemt Sint Philips- land, Sint Maartensdijk, Sint Annaland en Stavenisse voor zijn rekeing, Hullekes Tholen-stad en Kastelijn An na Jacobapolder, Scherpenis- se, Poortvliet en Oud-Vosse- meer. Tholen heeft recht op vijf wijkagenten. Route Goes polder Expressief In afgeslankte vorm wordt komend weekend openhuis route Goese Polder Expres sief gehouden. Deelnemers zijn onder meer inloophuis Oase en het Erasmuspark. Nieuw in de route zijn de kunstzinnige palen. De rou te is open tussen 13.00 tot 17.00 uur. www.kunstzinni- geprojectengpe.nl. Dronken bestuurder breekt zijn nek Een 27-jarige man uit de ge meente Borsele heeft woen- dagavond bij een eenzijdig ongeval op de Bakendorpse- weg in Baarland, zijn nek ge broken. De man weigerde eerst alle hulp van ambulan cepersoneel. Hij bleek teveel gedronken te hebben. De po litie nam zijn rijbewijs in. GOES - Het ideaal van de mensen achter Leergeld Oosterscheldere gio? Coördinator Bart van Hasselt en vice-voorzitter Lodewijk Ver steeg antwoorden in koor. „Ophef fen. Dat we niet meer nodig zijn. Dat is onze grootste wens." Het tegenovergestelde lijkt echter het geval te zijn. Tot nu toe meld den zich dit jaar al 83 nieuwe ge zinnen bij de stichting. Ze klop pen aan omdat ze een schoolreis je of scoutingclub van hun kind niet kunnen betalen. Onbegrijpe lijk vaak voor mensen die alles op de rails hebben staan. „Totdat je plotseling ziek wordt, je je baan kwijtraakt of je man je met vier kinderen laat zitten. Heel vaak gaat het om pech, maar er zijn ook mensen die verdwalen in een ingewikkelde maatschappij." Leergeld Oosterschelderegio springt in, voor zover uitgaven be trekking hebben op sport, onder wijs of cultuur. Met als doel te voorkomen dat kinderen buiten de samenleving komen te staan. Niet alleen in het hier en nu, zeg gen Van Hasselt en Versteeg. „Nu meedoen is straks meetellen, is ons motto." Door mee te doen aan binnen- en buitenschoolse ac tiviteiten krijgen kinderen de kans zich te ontplooien. En dat maakt het weer makkelijker om la ter, als volwassenen, mee te doen in de maatschappij. Het geld dat de stichting in Zeeuwse kinderen investeert wordt onder meer bij eengebracht door serviceclubs en kerkelijke organisaties. Daarnaast zijn er bedrijven die helpen. En er wordt geprobeerd via 'coproduc ties' dingen tot stand te brengen: een club die iets van de prijs af haalt, een kind dat een kranten wijk neemt en Leergeld dat een duit in het zakje doet. De organi satie heeft één grote wens. „Meer structurele inkomsten. Zowel van bedrijven als van gemeenten. Nu weten we nooit van tevoren wat we in kas hebben." Een eerste stap op dat vlak is gezet door de gemeente Schouwen-Duiveland. Die heeft voor de komende twee jaar 20.000 euro toegezegd. Juist omdat Leergeld door ervaring en netwerk maatwerk biedt. Het is één van de 'verbeterpun- ten' op de actielijst binnenstad van de gemeente. Die lijst, met aanbevelingen voor de korte, mid dellange en lange termijn, is tot stand gekomen aan de hand van gesprekken die wethouder Jo-An- nes de Bat en binnenstadsmana ger Carolien Eijkelenboom de af gelopen maanden hebben ge voerd met ondernemers in de bin nenstad. De 'Belgen' zijn een ac tiepunt voor de korte termijn. Want op tolvrije dagen is het aan tal Belgische toeristen in Goes goed merkbaar, is het argument. Andere opvallende punten voor de middellange termijn (2016-17) zijn: uitbreiden fïetsparkeren (on derzoek bewaakte stalling) en be kijken of achteraf parkeren op be taalde terreinen mogelijk is en uit breiding cameratoezicht. Voor de lange termijn (na 2017) springt een onderzoek naar een centraal bevoorradings- en afleverpunt in het oog. Dat moet tot minder ver keer in het centrum leiden. Uw droomhuis vindt u bij: GOES - Supermarkten in Goes zijn met ingang van volgend jaar op zondag korter open: tussen 13.00 en 18.00 uur. Nu is dat nog van 10.00 tot 18.00 uur, drie uur lan ger dus. Met de maatregel wordt uitvoe ring gegeven aan het collegepro gramma. Daarin hebben CDA, WD en SGP-CU de afspraak ge maakt dat de openingstijden van supermarkten op zondag worden beperkt. De gemeenteraad moet het voornemen nog bekrachtigen. De Partij voor Goes liet eerder al weten 'absoluut niet gelukkig te zijn' met de kortere openingstij den. www.derisoeteninval.nl VERKOZEN TOT BESTE BAKKER VAN ZEELAND! KAPELLE GOES THOLEN GOES BAARLAND door Luc Oggel GOES - Goes wil meer Belgen over de vloer krijgen. Om dat te bewerk stelligen, wordt bekeken of de zui derburen tegemoet kunnen wor den gekomen in de tunnelkosten. A STEENDIJK makelaar taxateur o.g. 0113-219445 06-53863250 Ayse Aliskan met twee van haar zonen bij de training op het voetbalveld van MZC in Zierikzee. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59