PvdA biedt excuses aan voor column Polderfeest is ter ziele OV-chippoortjes Goes blijven voorlopig open Wegblijven winkeliers bij zaak tegen Aldi verrast Raad van State I I I I I I! Kinderen steunen juf Anoek 28 BEVELANDEN en THOLEN LEERGELD OOSTERSCHELDEREGIO Leergeld Oosterschelderegio wil kinderen laten meedoen. Moeder Ayse uit Zierikzee is daar blij mee 66 Dit is real life. Daar wil ik mensen juist wel bewust van maken Laport deed dat nadat CDA-wet- houder Jo-Annes de Bat, die in de tekst persoonlijk wordt aange pakt, daar om vroeg. Omta, giste ren zelf wegens privé-omstandig- heden afwezig, suggereerde in de column dat De Bat een kostbaar plan voor een verkommerde wo ning en het bijbehorende terrein aan de Hoofdstraat in Wolphaarts- dijk zou hebben geregeld met een ondernemerscollectief en de in woners er niet bij zou betrekken. „Ik heb me daar bijzonder door aangevallen gevoeld en het heeft mij pijn gedaan", zei De Bat gister avond. „Ik zou het op prijs stellen als de PvdA excuses aanbiedt. Het treft ook het college, de bewoners van het pand en de provincie, die subsidie heeft verstrekt. Het arti kel heeft meer kwaad gedaan dan goed." Laport, die zei te hechten aan goe de verhoudingen, bood excuses aan en zei de reactie van De Bat te zullen overbrengen op Omta. WILHELMINADORP - Het Polder- feest in Wilhelminadorp is niet meer. Door gebrek aan vrijwilli gers wordt het evenement dit jaar niet gehouden, schrijft inwoner en redactielid Henk Hoogerland in de jongste uitgave van dorps- krant De Brug. Het Polderfeest, dat de afgelopen zeven jaar (bijna) altijd in september plaats vond, bestond uit tientallen kra men en diverse activiteiten in en om het dorp. Vorig jaar was dat voor het laatst, aldus Hoogerland. Dat antwoorden B en W op vra gen van GroenLinks. Die had het Goese college om opheldering ge vraagd naar aanleiding van be richtgeving in deze krant, waaruit bleek dat de voetgangerstunnel onder het spoor vanaf volgend jaar mogelijk alleen nog te gebrui- ZIERIKZEE - Ayse Aliskan (40) uit Zierikzee zou niets liever willen dan een baan en zeifin staat zijn om al haar uitgaven te bekostigen. Nu dat niet zo is, maakt ze voor haar vijf kinderen (16,15, u, 8 en 5 jaar oud) dankbaar gebruik van wat Leergeld Oosterschelderegio te bieden heeft. Een fiets, een rekening van school en natuurlijk de sportclub. „Ze sporten zo graag. Die van 11 is écht helemaal weg van voetbal. En het gaat niet alleen om het sporten zelf, maar ook om sociale contacten. Voor de kinderen én voor mij. Ik sta daar op het voet balveld óók te praten met andere ouders." Ayse verhuisde in 2000 van Schie dam naar Zierikzee. Na een moei lijke tijd kwam ze er in 2010 met haar kroost alleen voor te staan. Het was niet waar ze op had gere kend toen ze, zwanger van haar eerste kind, stopte met werken. Het bracht haar wel in een situa tie waarin elk dubbeltje tien keer moest worden omgedraaid. Een schoolrekening in de bus terwijl haar wasmachine het net begeven had? „Daar lag ik wakker van." Onderschat het stressgehalte niet thuis als mensen permanent geld te kort komen, schetsen ook Bart van Hasselt en Lodewijk Versteeg van het in Goes zetelende Leer geld Oosterschelderegio. Ook daarin probeert de stichting wat lucht te brengen. „Het draait niet altijd alleen om geld, maar ook om de tijd die je neemt om te luis teren." Nu is Ayse het type niet om in een hoekje te gaan zitten weg kwijnen. Ze vocht zich een weg terug en doet dat eigenlijk nog steeds. „Eerst sociale contacten op- doen, dan kom je weer open te staan voor anderen en kom je te rug in de maatschappij." Als vrij williger is de Zierikzeese inmid dels op diverse fronten actief. Ze hoopt op een dag ook betaald werk binnen te slepen. De afgelopen jaren heeft Ayse al verschillende gezinnen gewezen op het bestaan van de stichting Leergeld. „Het is een grote opluch ting voor mensen als ze horen dat er mogelijkheden zijn." Zeifis ze bewust heel openhartig over haar banden met Leergeld. „Waarom moet ik het verborgen houden? Dit is real life. Zo is het leven, daar wil ik mensen juist wel bewust van maken. Zoek op ties, vraag hulp. Door een organi satie als Leergeld voorkom je erge re problemen." Haar kinderen vragen niet om de mooiste fiets en weten dat er voor luxe geen ruimte is. „Maar het is wel een stimulans voor hen om te studeren. Mijn zoon zegt altijd: mijn kinderen moeten niet mee maken wat ik meemaak. Al be grijpt hij de situatie wel." VERSTREKKINGEN LEERGELD OOSTERSCHELDEREGIO 2013 ken zou zijn met een O V-chip kaart. Goes is in beeld als één van de in totaal 82 stations waar de OV-chippoortjes 24 uur per dag gesloten zullen zijn. B en W had den zich in januari dit jaar af te gen dat voornemen uitgesproken, met name omdat de tunnel een onmisbare schakel is tussen het noordelijke en zuidelijke stads deel. De NS is volgens B en W 'in prin cipe bereid' om de poortjes voor lopig open te laten staan. In de praktijk betekent dat tot 2020, want dan kan het spoorviaduct in de Van Hertumweg naar verwach ting in gebruik worden genomen. De gemeente Noord-Beveland blijft erbij: de Duitse keten is geen gevaar voor (buurt)supers op het eiland. „De Aldi is juist een aanvulling", betoogt raads man Bart Roozendaal. Maar ner gens is vastgelegd dat er een Aldi komt, kaatst rechter Rosa Uylen- burg terug. Roozendaal: „Dat kan planologisch niet." Volgens hem willen andere supermarkten zich niet vestigen in Wissenkerke, om dat ze er geen droog brood kun nen verdienen. „Maar", werpt Uy- lenburg tegen, „het is ook super marktoorlog. Wat als een keten denkt: ik ga de Albert Heijn in Kamperland pesten en ga in Wis senkerke zitten?" Roozendaal: „Albert Heijn heeft onlangs geïnvesteerd in Kamper land. Die verhuist niet." ]an Vogelaar uit Wissenkerke maakt zich grote zorgen om dorpssuper Attent. „Ik ben bang dat die moet sluiten als de Aldi komt. En als de Aldi over vijf jaar weggaat, zit het dorp zonder win keltje en staat er een lelijke zwar te doos die er niet in past." Rech ter Dick Slump toont zich ver baasd dat er geen winkeliers zijn. ,Je zou eruit kunnen afleiden dat ze zich geen zorgen maken." Voge laar: „Het is een kleine gemeente; ons kent ons. Winkeliers zijn van de gemeente afhankelijk." Slump: „Maar als je vreest dat je zaak ten onder gaat, zou ik alle middelen gebruiken om me te verzetten." Uitspraak binnen zes wéken. EF door Luc Oggel GOES - PvdA-raadslid Marlize La- port heeft gisteravond excuses ge maakt voor een column die fractie voorzitter Wiert Omta deze week op de website van de partij plaats te. NIEUWDORP - De kinderen van basisschool De Regenboog in Nieuwdorp steu nen stage-juf Anoek de Hamer in de strijd tegen kanker. Haar vriend werd suc cesvol behandeld. Anoek wil tijdens de Kustmarathon op 4 oktober geld opha len voor het KWF. De leerlingen droegen gisteren een steentje bij met een sponsorloop. De actie leverde 1700 euro op. foto Marcelle Davidse door Luc Oggel GOES - De OV-chippoortjes die spoorbedrijf NS volgend jaar op het station van Goes wil plaatsen, blijven open totdat de nog aan te leggen spooronderdoorgang in de Van Hertumweg in gebruik wordt genomen. Op de voetbal ondanks lege portemonnee door Esme Soesman Ayse Aliskan, moeder Gemeente leergeld in euro's aantal kinderen Borsele 3772 26 Goes 17.969 115 Kapelle 2222 16 Noord-Beveland 3598 22 Reimerswaal 9649 56 Schouwen-Duiveland 9049 53 Tholen 3720 26 totaal 49.979 314 Verder zij er nog 45 fietsen en 40 computers uitgedeeld door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Is de komst van een Al di in Wissenkerke desastreus voor de buurtsupers op Noord-Beve land? Een aantal bewoners denkt van wel, de gemeente van niet. Ze stonden donderdag voor de Raad van State. En die verbaast zich over het wegblijven van de winkeliers. „Die zitten in dit soort situaties prominent op de eerste rij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58