3D Walldecor Bijzondere wandpanelen in huis zijn decoratief en goed voor de akoestiek. Handig: ze verhuizen met je mee, in tegenstelling tot behang of muurverf. En ze zijn in veel gevallen milieu vriendelijk. nelen van Betonloods uit Den Haag. Ze zijn eenvoudig aan de muur te bevestigen met schroeven en lijm. Met deze panelen krijgt de badkamer, keuken of woonkamer een stoer uiterlijk. Soortgelijk zijn de Con crete panels van Panbeton, een wandbekle- ding van beton in diverse uitvoeringen, waaronder eentje met een houtnerf. waardoor het patroon veranderbaar is. Ze zijn geluidsabsorberend, vochtabsorbe- rend, temperatuurregulerend en boven dien recyclebaar. 3D Walldecor Verander de muur in een eyecatcher met de wandpanelen van 3D Walldecor uit Zalt- bommel. De innovatieve panelen zijn ge schikt voor het decoreren of renoveren van muren. Ze voelen aan als hardboard, maar worden gemaakt van geperste bamboe- pulp. Hierdoor zijn ze ecologisch verant woord en biologisch afbreekbaar. Handig: ze zijn lichtgewicht, modulair en eenvou dig te installeren. Schilder de panelen in een kleur naar keuze of laat ze wit. Dit be drijf levert sinds kort ook decoratieve wandpanelen van gips. Maak een keuze uit een van de acht dessins, waaronder een pixelpatroon en een diamantvorm. Glamourwand Volgens DutchForDesign uit Tilburg pas sen 3D-wandpanelen helemaal in deze tijd, waarin duurzaamheid belangrijk is. Hun Glamwall-panelen zijn gemaakt van bam- boepulp. Door lichtinval op de contouren van de twaalf verschillende designs komt de wand tot leven. De 3D-wandpanelen werken bovendien geluidsisolerend. De ver schillende patronen zijn ook onderling te combineren. Bedek een hele wand, slechts een vlak of werk het kookeiland af met 3D-panelen. Glamwall is verkrijgbaar bij grote interieurzaken en binnenhuisarchi tecten. De wandtegels van het Zweedse Baux zijn kunstzinnig. De ontwerpers van Form us with love bedachten dat constructiemateri aal dat normaal wordt weggewerkt achter een wand, waaronder isolatieplaten, wel wat meer fleur kon gebruiken. Het resul taat is wood wool, een mozaïek-achtige pa- neelwand gemaakt van hout, cement en water. De elementen in verschillende vor men en kleuren kunnen in een patroon naar keuze worden gelegd, zodat ze niet meer weggestopt worden, maar juist een blikvanger zijn op de muur. Ze kunnen eventueel worden voorzien van magneten, Meer een liefhebber van ruw en industri eel? Dan zijn betonnen wandpanelen een aanrader. Bijvoorbeeld de dunwandige pa- vrijdag 19 september 2014 Gelukkige jeugd maakt terugkomen makkelijk PAGINA 2 EN 3 Huis uit 1953 is weer bij de tijd PAGINA 4 EN 5 door Suzanne Dijkstra foto's DesignPress en PR www.beton-lcda.com www.betonloods.nl www.baux.se www.3dwalldecor.com www.dutchfordesign.nl reageren? wonen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45