Gebrek aan vertrouwen kost Pastoor de kop Philips SPORT 37 pen. Er ontstond een omschakel- duel waarbij het veld langer en langer werd. PSV hield de contro le, maar verzuimde het duel uit te spelen. Ook invaller Florian Jo- zefzoon kon het verschil niet ma ken. De drie punten en premie van de UEFA (200.000 euro) wer den na de Europese blamages van de afgelopen seizoenen gekoes terd. Daarmee is de onrust bij AZ in al le hevigheid terug. Jarenlang ging AZ door het leven als rustige, sta biele club, maar van dat beeld is nu even niets meer over. Niet al leen moet de club nu onver wachts op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, ook zal het vertrek van Pastoor nog wel een nasleep hebben. Want terwijl AZ zegt dat het 'in goed overleg' is gegaan, meent Pastoor dat hij gewoon aan de kant is gezet. Hij gaat het ont slag dan ook aanvechten. De voornaamste oorzaak van de breuk is dat AZ en Pastoor (47) geen overeenstemming wisten te bereiken over de duur van zijn contract. AZ bood Pastoor een ver bintenis voor de rest van dit sei zoen aan. Niet langer, omdat de club eerst wilde aankijken hoe het ging. Pastoor was deze zomer We wilden het eerst een seizoen aanzien en dan kijken of het ging werken immers niet voor niets als assis tent binnengehaald en niet als hoofdtrainer. „Door omstandighe den zouden nu de taken en ver antwoordelijkheden in de techni sche staf anders komen te liggen, dus dan moet je nog maar zien of dat gaat werken. Daarom wilden we het eerst een seizoen aan zien", zegt Earnest Stewart, direc teur voetbalzaken van AZ. Dat vond Pastoor niet zo'n goed idee. Hij wilde een verbintenis voor twee jaar, net zo lang als het con tract dat hij als assistent had. Los van het feit dat AZ dus niet het volste vertrouwen had in de constructie met Pastoor als hoofd trainer, spelen op de achtergrond ook nog andere zaken. Bij AZ is men des duivels dat het voorne men van Van Basten om een stap terug te doen als hoofdtrainer 'op straat' kwam te liggen. Vorige week bracht de Telegraaf dat nieuws, terwijl het bij AZ intern nog onderwerp van gesprek was. Het vermoeden bestond dat het nieuws afkomstig was uit de en tourage van Pastoor. Waar of niet, bewezen of niet, het gaf aan dat er wantrouwen was in de onder linge relatie. Met de gebeurtenissen van giste ren is voor Pastoor een droom uit eengespat. Want dat hij ooit hoofdtrainer van AZ wilde zijn, daar maakte hij nooit een geheim van. Hij was als jochie supporter van de club, hij woont er om de hoek en hij had altijd al als trai ner de ambitie zo ver mogelijk te komen. Na Excelsior en NEC zou AZ dan ook een prachtige stap ge weest zijn. Maar net nu hij het leek te worden, ging het heel erg mis. AZ blijft verbazen en ont slaat assistent-trainer die hoofdtrainer zou worden. Voortvarende start Groene Ster 2 De zaalvoetballers van Groe ne Ster 2 zijn het nieuwe sei zoen in de topklasse voortva rend van start gegaan. Na de 1-3-uitzege op 't Rijens Vat van vorige week, werd ook de thuiswedstrijd tegen ZW Eindhoven 2 in een overwin ning omgezet: 9-2, na een 5-1-voorsprong bij de rust. De doelpunten kwamen van Mohammed Alhajai, Menan- cio Weeda, Rafaël Vulin (2x), Amine Elbekkaoui en Morad Bobouh (4X). Honkballers winnen ook van Duitsland De Nederlandse honkbal lers zijn nog altijd ongesla gen in het EK in Tsjechië. Het team van bondscoach Steve Janssen was gistera vond in Brno ook te sterk voor Duitsland. Oranje zege vierde in dit eerste duel in de kampioenschapsgroep, met twee meegenomen winstpartijen uit de voor ronde, met 10-4. Voigt breekt werelduurrecord De Duitse wielrenner Jens Voigt heeft gisteren het we relduurrecord gebroken. De 43-jarige coureur van Trek kwam op de wielerbaan in het Zwitserse Grenchen tot een afstand van 51 kilometer en 115 meter. Het oude record stond sinds 2005 op naam van de Tsjech Ondrej Sosenka, die in Mos kou tot 49,7 kilometer kwam. Voigt beëindigde eind augustus zijn actieve loopbaan. De aanval op het werelduurrecord was zijn laatste kunstje. Magath ontslagen bij Fulham Felix Magath is na zeven maanden ontslagen als trai ner van Fulham. Dat heeft de club gisteren bekendge maakt. De Duitser volgde in februari René Meulensteen op bij de Engelse formatie, maar slaagde er niet in de ploeg in de Engelse Premier League te houden. Op het tweede niveau verloor Ful ham woensdag met 5-3 van Nottingham Forest en staat na zeven duels laatste. Cardiff en trainer Solskjaer uit elkaar Ole Gunnar Solskjaer is niet langer trainer van Cardiff Ci ty, dat vorig seizoen uit de Engelse Premier League de gradeerde. De Noorse oud-international, die zelf ja renlang bij Manchester Uni ted voetbalde, en de club uit Wales hebben gisteren „in goed onderling overleg" be sloten de samenwerking te beëindigen. Dit wegens de verschillen van inzicht over de speelwijze en aanpak. VRIJDAG 19 SEPTEMBER 2014 I Het duel waarbij Adam Maher van PSV onderuit gehaald wordt en een penalty verdient in de wedstrijd tegen Estoril. Luuk de Jong benutte de penalty en zorgde daarmee voor de 1-0 overwinning voor PSV. foto VI Images PSV-Estoril 1-0 (1-0). 26. Luuk de Jong 1-0 (penalty). Geel: Seba, Emldio Rafael, Mano en Bruno Miguel (allen Estoril). Scheidsrechter: Bobby Mad den (Schotland). door Theo Brinkman ALKMAAR - 'Is de rust nu weerge keerd?', was dinsdag een vraag aan Nemanja Gudelj. 'Ik hoop het', zei de aanvoerder van AZ. Het kwam er wat voorzichtigjes uit. Twee da gen later bleek zijn aarzeling te recht. Na het vrijwillige terugtre den van hoofdtrainer Marco van Basten volgde gisteren het (ge dwongen) vertrek van assis tent-trainer Alex Pastoor. Aanlei ding voor zijn ontslag is een ge brek aan vertrouwen op meerdere vlakken. Earnest Stewart VLISSINGEN BRNO GRENCHEN LONDEN CARDIFF t PSV magere winst op :rh->

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37