Feyenoord laat zich eenvoudig aftroeven Goede Europese start voor Büttner co 36 SPORT EUROPA LEAGUE Eindhovense ploeg vergeet de kansen te benutten en wint eerste Europa League-duel met slechts 1-0 van Estoril. EINDHOVEN - Nederlands contra Portugees voetbal betekende in het verleden bijna altijd heroïek. Spijkerharde thrillers en meesle pende drama's waarbij Oranje of een Nederlandse club zo vaak aan het kortste eind trok. PSV trof gis teren een Portugese tegenstander die de goede naam van het voet balland in onderlinge wedstrij den bezoedelde. Estoril Praia, een strandclub uit de buurt van Lissa bon, nam vanaf de aftrap een snip peruur. PSV nam via fris spel een terechte, maar veel te magere 1-0 voorsprong. Door geknoei voor het vijandelij ke doel bleef het duel ook het laat ste halfuur spannend. Het tech nisch armetierige Estoril probeer de in de laatste fase toch nog om terug te komen, PSV hield stand en start dit jaar wél met een zege in de groepsfase van de Europa League. Trainer Phillip Cocu verraste op nieuw met een andere opstelling dan verwacht. De laatste weken is vooraf geen chocola te maken van de formatie waarmee hij wil beginnen. Dit keer speelde Jos hua Brenet weer eens voor Santia go Arias, Jürgen Locadia verving We begonnen energiek en kregen kansen. Een uur lang speelden we met flair de geblesseerde Memphis Depay. Oscar Hiljemark en Andrés Guar dado ontbraken wegens lichte blessures. De Mexicaan (spierver- rekking) is er overmorgen tegen sc Cambuur zeker niet bij, ook het meespelen van Hiljemark (heupklachten) is zeer twijfelach tig- Vanaf seconde één ontstond een ware kansenregen voor PSV. Bin nen een minuut had Luuk de Jong al moeten scoren, nadat hij door Jetro Willems prachtig voor de goal was gezet. De Jong leek niet meer te rekenen op de kans, zijn inzet was te slap om Estoril direct te verschalken. Wat volgde was een foutenfestival aan de kant van de Portugezen, PSV kwam na fraaie passes van Wil lems en Adam Maher tot een aan tal grote kansen. Onder meer Lu ciano Narsingh miste, Joshua Bre net hielp een door hemzelf knap opgezette aanval om zeep. Na weer een fout in de Portugese de fensie werd Adam Maher onder uitgehaald en gaf arbiter Madden terecht een penalty, Luuk de Jong benutte feilloos. PSV had daarna zonder proble men liters met zelfvertrouwen kunnen tanken voor het belangrij ke duel van overmorgen met de nummer drie van de eredivisie. Veel gaf het team niet weg, in de slotfase kwam PSV een keer in de problemen. Cocu maakte er geen groot drama van. „Het positieve gevoel overheerst. We begonnen energiek en kregen de nodige kan sen. Een uur lang speelden we met flair." Daarna was PSV te gehaast en vooral slordig, waardoor de verde digers zich blijkbaar gedwongen voelden wat verder achteruit te lo- Aleksandr Kokorin zette de gas ten, waar Alexander Büttner en Douglas in de basis stonden, in de veertigste minuut op voor sprong. Aleksei Ionov vergrootte de voorsprong vier minuten na rust naar 0-2. Na een uur deed Athanasios Dinas iets terug voor de Grieken, maar verder dan 1-2 kwam de ploeg van verdediger Da vid Mendes da Silva niet. Na tien officiële wedstrijden (vijf in de eredivisie, vijf in Europa) staat de teller dit seizoen pas op twee overwinningen. Echt veel lijn valt in veel duels niet te ont dekken in het spel van de wissel vallige ploeg. Zo was de nederlaag tegen Willem II zaterdagavond be schamend. Fred Rutten zag zijn ploeg toen na matig verdedigen al na acht minuten op achterstand komen en gisteravond viel in de zelfde minuut ook al een tegen treffer. Feyenoord mocht dat vooral zich zelf aanrekenen. Er leek weinig aan de hand, tot Joris Mathijsen de bal aan de uit zijn rug opgedo ken Gerard Deulofeu moest laten. Sevilla kwam zo in balbezit en Lu ke Wilkshire kon Deulofeu alleen met een overtreding afstoppen. De huurling van Barcelona slin- gerde de vrije trap richting de tweede paal, waar Wilkshire stond te slapen. De Pool Grzegorz Krychowiak was wel gretig en at tent (1-0). Sevilla herhaalde dat re cept na 31 minuten. De vrije trap was weer van Deulofeu, de Feye- noorders keken toe hoe Stephane Mbia de bal hard langs Kenneth Vermeer kopte (2-0). Door de goals van de Spanjaarden kwamen niet voor het eerst dit seizoen de persoonlijke fouten van Feyenoord onder een ver grootglas te liggen. „Als we die foutenlast kunnen reduceren, dan kunnen we hier een goed resul taat weghalen", had Fred Rutten voorafgaand aan het duel nog ge zegd. Het was hopen tegen beter weten in, want sommige Feyenoorders blijken hardleers en anderen heb ben simpelweg te weinig kwali teit. Dat laatste geldt niet voor Jens Toornstra. De duurste aan koop van deze zomer (ruim 3,5 miljoen euro) liet tegen Sevilla zien meer klasse in huis te heb ben dan veel van zijn ploeggeno ten. De middenvelder hielp Feye noord met een slimme vrije trap ook bijna terug in de wedstrijd. De bal kwam echter via de paal weer terug het veld in. De ploeg reist vandaag met een kater terug naar Nederland en heeft dan amper twee dagen om zich voor te bereiden op de Klas sieker tegen Ajax. De nederlaag tegen Sevilla was weliswaar inge calculeerd, maar de naïeve ma nier van verdedigen bezorgt Rut ten weer hoofdbrekens. Hij wil met zijn ploeg een punt berei ken waarop Feyenoord weer eens een ploeg verrast, zowel in de eredivisie als in Europa. In Rotterdam Feyenoord hopen ze dat dat zondag tegen Ajax lukt, maar de voortekenen zijn niet al te best. Kansenregen levert door Rik Elfrink Phillip Cocu Twee ton, oftewel 200.000 euro houdt PSV over aan de 1-0-overwinning op Estoril. ATHENE - Dinamo Moskou is het toernooi om de Europa League uit stekend begonnen. De Russische formatie, in groep E concurrent van PSV, won gisteravond het uit- duel met Panathinaikos met 1-2. Groep A: Borussia Mönchengladbach- Villarreal CF 1-1, Apollon Limassol-FC Zürich 3-2. Groep B: Club Brugge-Torino 0-0, FC Kopenhagen-HJK Helsinki 2-0. Groep C: Besiktas-Asteras Tripolis 1-1, Partizan Belgrado-Tottenham Hotspur 0-0. Groep D: Red Bull Salzburg-Celtic 2-2, Dinamo Zagreb-Astra Ciurgiu 5-1. Groep E: PSV-Estoril Praia 1 -0, Panathi- naikos-Dinamo Moskou 1-2. Groep F: Qarabag Agdam-Saint-Etien- ne 0-0, Dnipro Dnipropetrovsk-lnter- nazionale 0-1. Groep G: Standard-NK Rijeka 2-0, Se- villa-Feyenoord 2-0. Groep H: Everton-VfL Wolfsburg 4-1, Lille OSC-FK Krasnodar 1 -1 Groep I: Napoli-Sparta Praag 3-1, BSC Young Boys-Slovan Bratislava 5-0. Groep J: Steaua Boekarest-Aalborg BK 6-0, Rio Ave-Dinamo Kiev 0-3. Groep K: Fiorentina-En Avant Guin- gamp 3-0, Paok Saloniki-Dinamo Minsk 6-1. Groep L Legia Warschau-Lokeren 1-0, Metallist Charkov-Trabzonspor 1-2. door Barry van der Hooft SEVILLA - Bij Feyenoord hopen ze dat de ervaringen van dit seizoen in de Europa League de ploeg op de lange termijn een stap verder helpen. De Rotterdamse club kan op de dvd van de wedstrijd van gis teravond in ieder geval al een berg lesmateriaal vinden. Feyenoord ver dedigde in Sevilla op cruciale mo menten slap en amateuristisch, waardoor de rentree op een heus Europees podium (2-0-nederlaag) een nieuwe teleurstelling oplever de. Feyenoorder Elvis Manu waagt een schot op het doel van Sevilla. foto Carrlos Bouza/VI Images Alex Pastoor en Marco van Basten in betere tijden, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36