Lourdes ZEELAND Netwerken om ruilhandel Aantal Zeeuwse WW'ers stabiel almanak Breuk dreigt tussen reumaspecialisten en het ziekenhuis: zorg dreigt verder van patiënt te komen. 31 36 en 37 GOES - Reumatologen van het Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis lig gen overhoop met hun Raad van Bestuur. De specialisten dreigen nu het ziekenhuis te verlaten. De drie reumatologen van het ADRZ zijn bezig om samen met vier reumatologen van ZorgSaam (Terneuzen), Lievensberg (Bergen op Zoom) en Sint Franciscus (Roosendaal) Reumazorg Zuid west Nederland op te zetten. Het was hun bedoeling om bin nen het ADRZ een zelfstandige kliniek te openen. „We zouden 1 september beginnen", zegt woord voerder Paul Witteman. „Alles was klaar. Vier dagen ervoor wer den we uitgenodigd door Rinus van Riel van de Raad van Be stuur. Die zei: 'We willen 1,1 mil joen euro.' Ondanks alle gemaak te afspraken." De reumatologen zien nu nog maar één oplossing: buiten het ziekenhuis verder gaan. Dat zou nog dit jaar moeten gebeuren. De specialisten willen zelfstandig en samen met anderen gaan wer ken omdat het op de traditionele manier, in een kleine maatschap in het ziekenhuis, heel moeilijk is om reumatologen naar Zeeland te lokken. „Er is al jaren een tekort", zegt Witteman. „En binnenkort gaan er ook nog drie met pen sioen. Geen enkele reumatoloog was bereid om in Zeeland te wer ken. Door het ondernemerschap in een zelfstandig behandelcen trum, wordt het wel aantrekke lijk. Niet omdat specialisten zelf standig meer geld verdienen, maar omdat ze de patiënten bete re zorg kunnen geven." De reumatologen willen liever wél binnen de muren van het zie kenhuis aan de slag, voornamelijk omdat dat voordelen biedt voor patiënten. Die kunnen dan afspra ken met verschillende specialis ten op één dag plannen. Het is nog niet duidelijk waar pa tiënten straks terechtkunnen. „We zoeken nu naar andere loka- ties", zegt Witteman. „Het is heel erg jammer, we wilden graag aan de slag met het nieuwe concept." Het ziekenhuisbestuur laat in een schriftelijke reactie weten geen voorstander te zijn van verzelf standiging van de reumatologie- maatschap, omdat het een gezond bedrijfsonderdeel van het zieken huis is, met raakvlakken met an dere specialismen. „Wanneer onderdelen van een zie kenhuis worden verzelfstandigd, is er sprake van verkoop. Hier staat een verkoopbedrag tegen over. In het geval van reumatolo gie zou dat uitkomen op 1 miljoen euro. Omdat deze verzelfstandi ging niet in het belang is van de Zeeuwse patiënt heeft het ADRZ besloten hier niet aan mee te wer ken." VLISSINGEN - Het aantal Zeeuwse werklozen is ten opzichte van juli nagenoeg gelijk gebleven. Er kwam één uitkering bij. Momen teel hebben 7695 mensen een WW-uitkering. Dat is 4,5 procent van de beroepsbevolking. Het aan tal werkzoekenden bedraagt 11.600. Dat is inclusief bijstandsge rechtigden en schoolverlaters. Lan delijk is het aantal WW'ers met 1,5 procent gedaald. Van de be roepsbevolking zit 5,4 procent of wel 430.400 mensen in de WW. De autovakantie naar de Spaanse westkust was dat Zierikzeese stel prima bevallen. Mooier en rustiger dan de Middellandse Zeekust, von den zij. Ze hadden het ook rustig aan gedaan met twee tussenstops in Frankrijk. Ééntje bij de Zierikzeese badmeester die tegenwoordig in Midden-Frankrijk een camping be stiert en eentje in het Zuid-Franse bedevaartsoord Lourdes, waar naar verluidt de zieken beter worden. Het via internet geboekte hotel viel ech ter tegen. Vooral het bed. Gerad braakt stond hij 's morgens op. „We zijn meteen vertrokken. Ik geloof dat ik in al die eeuwen de eerste ben die bij vertrek uit Lourdes slechter ter been was dan bij aankomst." Estella en haar gezin sereen in bos herdacht Luuk de Jong brengt PSV de winst op Estoril BEURSVLOER ZEELAND Reumatologen ruziën met ADRZ door Nadia Berkelder ©pagina 26 en 27: WerkWeek jeugdwerkloosheid Tip? redactie@pzc.nl VRIJDAG 19 september 2014 25 GOES - Rijnie Witte (links) en Anezka van de Weg probe ren zaken te doen voor stichting Goes in dialoog. De ze vende editie van de Beursvloer Zeeland werd gisteren ge houden in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. De netwerkbijeenkomst, die jaarlijks wordt georganiseerd door de Zeeuwse Uitdaging, gaat uit van het principe van de ruilhandel. Stichtingen, verenigingen en bedrijven heb ben een vraag of bieden iets aan. Op de Beursvloer presenteren ze zich aan elkaar en tij dens ontmoetingen die daaruit voortvloeien kijken ze wat ze voor elkaar kunnen betekenen - met gesloten beurzen, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25