1 op 3 toeslagen Harde aanpak jeugdwerkloosheid 829 TUmult Delta zwelt aan Rome naar Venetië O opvang te hoog r 0 Wonen 17 Politiechef is redelijk tevreden met daling van inbraken en overvallen in Zeeland. Inwoners bellen eerder 112. Bijna 1200 Zeeuwse jongeren zoeken naar werk Veel acties tijdens WerkWeek Zeeland Jonge, geschoolde handen en hersenen zijn straks nodig Na ai die tijd terug in het ouderlijk huis VRIJDAG 19 september 2014 Mist, buien en zon 23' Annemieke Houben beschrijft Vieze liedjes van vroeger MIDDELBURG - Veel minder wo ninginbraken, het aantal overval len gedaald met iets meer dan de helft en een lichte daling als het gaat om straatroven. Politiechef Ronald Weydema toonde zich gis teren dan ook redelijk tevreden toen hij deze Zeeuwse cijfers pre senteerde. Tot en met augustus kreeg de poli tie te maken met 679 inbraken in woningen in Zeeland. In de eerste acht maanden van 2013 waren het er nog 938. Bij overvallen ging het om een daling van 23 naar 11 en bij straatroven van 33 naar 31. De daling van al die misdrijven is volgens de politiecommissaris het gevolg van enkele factoren. Zo is er eind vorig jaar een aantal men sen opgepakt dat verantwoorde lijk wordt gehouden voor een se rie woninginbraken en overval len. Hij wees daarbij onder andere naar de groep uit de Middelburgse wijk Dauwendaele en de man die veroordeeld is voor de serie over vallen op Walcherse Chinese res taurants. Ook is een man uit Zierikzee opge pakt die heeft ingebroken in veel vakantiewoningen op Schou- wen-Duiveland. Daarnaast merkt de politie dat Zeeuwen alerter zijn geworden en dat ze bij on raad eerder bellen naar het alarm nummer 112. Dankzij zo'n mel ding lukte het bijvoorbeeld om de daders van een recente overval in Goes snel te achterhalen. Weyde ma benadrukte dat nu niemand te vreden achterover mag leunen. Want binnenkort breekt weer de 'donkeredagenperiode' aan. Als het 's avonds vroeg donker is, is er op straat minder sociale controle en is het voor inbrekers makkelij ker om hun slag te slaan. Officier van justitie Marco van Leeuwen liet zich ook tevreden uit over de dalende criminaliteit. Hij wees erop dat de verdachten van alle overvallen, 'op die van de Kijkshop in Terneuzen na', veroor deeld zijn of in de cel op hun be rechting wachten. De Belastingdienst probeert dit bedrag terug te vorderen. Dat be tekent dat een op de drie ontvan gers van de toeslag te maken zal krijgen met een terugvordering. Gemiddeld moet 2500 euro wor den terugbetaald. In sommige ge vallen gaat het om tienduizenden euro's en een enkel geval zelfs meer dan 150.000 euro. De terugbetaling is het gevolg van fout ingevulde aanvragen -het inkomen blijkt vaak hoger dan geschat, waardoor de toeslag te hoog is - maar ook fraude speelt een rol. Middellandse Zee Kras.nl/37268 of bel 0900-9697,5cPm MIDDELBURG - De oppositiepar tijen GroenLinks en de Partij voor Zeeland in Provinciale Sta ten roepen op tot een boycot van een mogelijk deels besloten com missievergadering over de toe komst van energiebedrijf Delta. Maandag wil gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, Delta) de Sta tenfracties bijpraten, maar daar hebben GroenLinks en PvZ geen zin in. Ze zijn boos dat Delta zijn voornemen om zelfstandig te blij ven en afvalbedrijf Indaver te ver kopen niet eerst met de aandeel houders (provincie en gemeen ten) heeft gedeeld. Statenleden moesten het uit de media verne men. Statenfracties willen 26 sep tember in de Statenvergadering een krachtig signaal afgeven. Bij voorbeeld via een motie. In een commissie kan dat niet. DESTELLING Politie levert goed werk UW MENING 412 reacties Zeeland moet onafhankelijk worden 8 7116 555530 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 221 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 daling van criminaliteit Forse door Emile Calon pagina 27: Commentaar door Chris van Aiem DEN HAAG - Enkele honderdduizen den huishoudens hebben in de pe riode 2009-2012 te veel toeslag voor kinderopvang gekregen. In to taal gaat het om 433 miljoen euro. pagina 2 en 3: Fiscus denkt dat 60 miljoen is verdwenen pagina 25: Aantal Zeeuwse ww'ers stabiel pagina 26 en 27: Duwtje in de rug van jonge werklozen A isf illustratie Nourdin Kouch Kras Kortingsdagen verlengd t/m 21 sept. 8 dagen al v.a. door Frank Balkenende Cruise voordelig naar o.a. Napels, Sicilië, Kotor en Zadar! Per Norwegian Jade****, incl. KLM-vlucht en transfers O.b.v. Freestyle Cruising; bepaal zelf waar wanneer u eet Vertrek: alléén 18 april 2015! Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Reageer op pzc.nl EENS ONEENS 68% pagina 13: Relatie weer onder stroom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1