Autokerkhof Bijeenkomst voor betrokkenen ongeval Kras Kortingsdagen Weer doden bij ongeval in het Zeeuwse verkeer Schotland moet in Brussel aanschuiven in de rij van kandidaat-lidstaten als het vandaag uit het Verenigd Koninkrijk stapt. Korting op alle reizen! Hellen Mirren is ambitieus, maar lui Lees meer over de kettingbotsingen op pagina 22 t/m 25 en www.pzc.nl BRUSSEL - Naast Londen houdt ook Brussel vandaag de adem in als Schotland zich uitspreekt voor of tegen afscheiding van het Vere nigd Koninkrijk. Als de Schotten zelfstandig verder willen, ontstaat er een nieuwe onafhankelijke staat binnen de EU en Brussel vraagt zich af wat het in dat geval moet doen. Er is geen blauwdruk voor wat aan de andere kant van de Noordzee dreigt. In de EU-ver- dragen zijn uitbreidingen voor zien maar niet op deze manier. Schotland is in Brussel welkom buiten de moederschoot van het (dan niet meer zo) Verenigde Ko ninkrijk, maar de voorzitter van de Europese Commissie, José Ma nuel Barroso, heeft al gezegd dat het zich dan als kandidaat-lid dient aan te melden. „Als een deel van het grondgebied van een EU-lidstaat een nieuwe onafhan kelijke natie wordt, dan zijn de be staande EU-verdragen niet meer van toepassing op dat gebied", zei hij. Oftewel, een exit uit het VK is een exit uit de EU. „Niemand weet precies wat er gaat gebeuren bij onafhankelijk heid", erkent Europarlementariër Sophie in 't Veld (D66). Maar bij een 'ja' is Schotland niet meteen de dag erna onafhankelijk, dus we hebben nog even de tijd, aldus In 't Veld. Als Schotland EU-lid wil worden, gelden dezelfde voorwaarden als voor andere landen die in de Euro pese familie willen worden opge nomen. Te beginnen met de in stemming van het Europarlement en de andere lidstaten. Die heb ben elk het recht een land te we ren. Londen kan een Schots EU-lidmaatschap vetoën, maar heeft daar weinig bij te winnen. Dat is een ander verhaal in Ma drid. De Spaanse premier Maria no Rajoy hintte er gisteren in het parlement op dat Spanje tegen een EU-lidmaatschap van Schot land zal stemmen. Het was een waarschuwing aan de Spaanse re gio Catalonië. Ook Baskenland wil zich al tijden afscheiden. OOSTERLAND - Bij een ongeluk op de Rijksweg bij Oosterland zijn gisteren in de vooravond twee do den gevallen. Het ongeluk gebeurde rond tien voor zes bij de Wok van Zeeland. Een vrachtwagen en een perso nenauto botsten daar door nog on bekende oorzaak op elkaar. De brandweer legde het verkeer op de N59 Zierikzee - Rotterdam tus sen Oosterland en Bruinisse in beide richtingen stil. Het verkeer werd omgeleid. Rond kwart over acht werden de vrachtauto en de personenauto weggetakeld. De weg werd rond 22.00 uur weer vrijgegeven. Ver- keersanalisten van de politie doen onderzoek naar de toedracht van het ongeluk. Tot nu toe zijn er dit jaar in het Zeeuwse verkeer 24 doden geval len. Tientallen auto's, die dinsdag schade opliepen bij de diverse kettingbotsingen op de A58, stonden gisteren op het parkeerter rein van de Zeelandhallen te wachten op wat komen gaat. Veel auto's gaan naar autoschadebedrijf Baarends in Goes. Daar wordt beslist of ze nog hersteld kunnen worden of rijp zijn voor de sloop. DONDERDAG 18 september 2014 Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697^ Weer warm 26° DESTELLING UW MENING 394 reacties „Mensen zijn heel erg geraakt door wat er is gebeurd, ook als hun auto geen schade heeft of ze zelf geen letsel hebben", zegt bur gemeester Harald Bergmann van de gemeente Middelburg. „Tij dens de bijeenkomst kunnen ze, als daar behoefte aan is, met el kaar in gesprek gaan." De datum en de locatie van de bij eenkomst is nog niet bekend. Burgemeester Bergmann bezoekt later deze week de nabestaanden van Jos van Belzen (55) en Marco Marteijn (49), die om het leven kwamen bij de kettingbotsingen op de A58. Staten boos over besluit Delta verkoop Indaver Ongelukken in de mist zijn niet te voorkomen ONEENS 61% Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 220 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Schotland valt mogelijk uit EU door onze correspondent Petra Janbroers O pagina 10,11 en 28: Koninkrijk hangt aan zijden draad; Bij 'yes' feest in Kasteelstraat Zeeland moet onafhankelijk worden Reageer op pzc.nl MIDDELBURG - Mensen die betrok ken waren bij de kettingbotsingen op de A58 krijgen volgende week de mogelijkheid om met elkaar over hun ervaringen te praten tij dens een speciale bijeenkomst. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1