Zaalvoetballers van Tencezaman laten T-Tel nog bijna terugkomen 10 John Degenkolb in ziekenhuis Lewedorpse Boys komt tekort voor poulewinst 34 SPORT WK DRIEBANDEN JEUGD Zeeuwse stichting haalt met WK driebanden voor jeugd opnieuw mondiaal toernooi naar Hotel Dallinga. Tencezaman was in Terneuzen collectief sterker. De Hulstenaren profiteerden na de i-o-voor- sprong (Niek Luime) met twee doelpunten van Angelo Verbra- eken van een overtalsituatie. Bij de tegenstander waren Jonathan Constansia en Can Kiran met een gele kaart (twee minuten tijd- straf) naar de bank gestuurd. De Terneuzenaren konden daarna zelf niet profiteren van een over talsituatie (gele kaart Jari Vyae- ne), maar Constansia bracht zijn ploeg voor de pauze nog wel te rug (3-2) in de wedstrijd. In de tweede helft liep Tenceza man al snel uit tot 6-2 door tref fers van Vyaene, Maik de Wolf en Luime, maar het werd toch nog spannend dankzij de individuele kwaliteiten van Kiran en Constan sia. De kopman van Giant-Shimano heeft last van opgezette lymfeklie ren in de liesstreek. „Ze waren Baderie Dam-Van Kouteren 5-1: Een ruime overwinning voor Ba derie Dam, dat met de terugkeer van Juriën Dam en de inbreng van Peter en Gert-Jan Hamelink meer kwaliteit in huis had. Ook routinier Ronald de Kok pikte zijn doelpunt mée, terwijl Frank Duitemeijer voor Van Kouteren de eer redde. Wentzler Pauwels-De Boemel 4-10: Vlak voor rust liep De Boe mel uit naar een 3-1-voorsprong. Toen Wentzler Pauwels de aan- sluitingstreffer scoorde leek het weer een open wedstrijd. Dat duurde niet lang. De Boemel drukte door onder aanvoering van Danny Aarnoutse, die de helft van de Axelse productie voor zijn rekening nam. Doelpuntenmakers. Wentzler Pauw els: Dennis en Martijn van Passel, bei- bijna zo groot als pingpongbal len", schreef Degenkolb gisteren op Facebook. „In combinatie met de belasting van de Vuelta heeft dat geleid tot een onderhuidse ontsteking." De genkolb won in Spanje vier etap pes en werd zondag in Santiago de Compostela ook gehuldigd als winnaar van het puntenklasse ment. „Ik had dit alles graag ge- OQ_Value-Smit Sportprijzen 6-4: Een aantrekkelijk duel. Jarno Wae- beke maakte het verschil met vier gave treffers voor de ploeg uit Axel. Smit Sportprijzen had tot in de slotfase uitzicht op een gelijk spel. Doelpuntenmakers. OQ Value: Jarno Waebeke 4, Ben Ongenae 2. Smit Sportprijzen: Derek de Booij 2, Remy de Die, Benno Pladdet beiden 1. D'Ouwe Brug/Outokompu-Du Commerce Bodyline 5-5: Het boeiende duel kon alle kanten op. Du Commerce leek op rozen te zitten, maar de Sassenaren zetten een 4-1-achterstand om in een 5-4-voorsprong. Uiteindelijk nam de Terneuzense ploeg nog een punt mee naar huis. Doelpuntenmakers. D'Ouwe Brug: Dario Sandrini 3, Kenneth van Zeele, Sebastian de Meijer, beiden 1Du Commerce: Boas Wolfert, Mathieu Kreuze, Roy Baes, Mark en Michel Ro- meijnsen allen 1. De Molenhoek-LimeWorkx IT /'t Keldertje 5-3: Tot aan de rust ging het gelijk op, maar daarna werd De Molenhoek sterker. Dat werd uitgedrukt in vier treffers. Mare de Haas bevestigde zijn vorm met drie doelpunten voor de Hoekse ploeg. Doelpuntenmakers. De Molenhoek: Mare de Haas 3, Tommy de Smet, We sley Mieras beiden 1. LimeWorkx IT: Mike Stenzei, Mickey Imandt, eigen doelpunt allen 1. vierd met mijn teamgenoten, maar in het leven liggen voor- en tegenspoed soms dicht bij elkaar. Van een feest kwam niets terecht, ik lig nu in het ziekenhuis." Volgens Degenkolb komt zijn deelname aan het WK van volgen de week in Ponferrada niet in ge vaar. De renner van Giant-Shima- no geldt als kopman van de Duit se ploeg voor de wegwedstrijd. SLUISKIL - De Stichting Biljart Eve nementen Sluiskil Terneuzen houdt van morgen tot en met zon dag voor de tweede keer in vier jaar een wereldkampioenschap driebanden. In 2010 was het het WK voor de grote jongens, dit keer voor spelers onder 22 jaar. Meerten Dallinga, voorzitter van de Stichting Driebanden Zeeland, is de grote animator van dit we reldkampioenschap, maar ook het afgelopen decennium van vijf we reldbekertoernooien en een we reldkampioenschap in Sluiskil. „Een van de doelstellingen van de stichting is het stimuleren van het jeugdbiljarten. Dat hebben we eerder al laten blijken met de jeugdtoernooien die we organi seerden naast de World Cups. Daarna nog eens bij het 'grote' WK en de laatste twee jaren met het Nederlands kampioenschap voor de jeugd. Onze goede contac ten met de wereldbond UMB, jeugdspelers en hun begeleiders hebben ertoe geleid dat we nu dit WK kunnen organiseren." Er komen deelnemers uit tien lan den naar Sluiskil. Namens Neder lands doen nationaal kampioen Jordy de Kruijf uit Hoogeveen mee en Michael Vink uit Groede. „Het WK in Sluiskil moet een in druk geven van wat er aan talent op komst is. Veel van deze spelers kunnen hier de basis leggen voor een mooie biljarttoekomst. De Griek Filipos Kasidokostas, de Spanjaard Javier Palazon en de Ko- reaan Haeng Jik Kim zijn hier voor hun beste voorbeelden." „Ik ben apetrots op de stichting die na twee Nederlandse jeugd kampioenschappen nu opnieuw een topevenement heeft klaarge speeld. Sinds 2005 zijn wij al be zig met het organiseren van toer nooien en hebben een schat aan kennis en ervaring opgedaan. Die komt goed van pas." Het WK wordt gespeeld in de bil jartarena van Hotel Dallinga. Het toernooi begint morgenavond om 20.00 uur met de officiële ope ning, waarna clinics worden ver zorgd door Frédéric Caudron en Dick Jaspers, thuisspelers in Sluis kil. Vrijdag wordt met de wedstrij den begonnen om tien uur. Mi chael Vink speelt zijn eerste wed strijd tegen de Koreaan Jun Tae Kim om 14.30 uur. Ook zaterdag wordt om 10.00 uur begonnen, na de laatste poulewedstrijden op za terdag verzorgen Eddy Mercbt en Jean Paul de Bruijn clinics. Zater dagavond zijn de kwartfinales, zondag vanaf 11.30 de halve fina les. Als opwarmertje voor de fina le geeft de zeventienjarige Jop de Jong om 13.30 uur een demonstra tie kunststoten. Om 15.00 is de fi nale met aansluitend de prijsuit reiking. Van donderdag tot en met zondag wordt in Sluiskil het WK driebanden voor spe lers tot 22 jaar afgewerkt. Stiekem dacht Lebo-trainer Ro han de Geus aan een vervolg in de districtsbeker. Vorig jaar lukte dat immers ook. In de tweede ron de maakte Zeeland Sport toen een einde aan de bekerillusies (0-4). Dit keer was RBC, getraind door oud-Kloetinge-aanvoerder Erwin van der Woerdt, in de laat ste poulewedstrijd de dwarslig ger. „Het was een terechte uit slag", oordeelde De Geus eerlijk. „RBC was gewoon wat volwasse- ner." De Lewedorpse hoop kreeg binnen een kwartier een knauw, want toen leidde RBC al met 2-0. „Die goals gaven we te makkelijk weg", vond De Geus. Via een knappe schot van Marcel Rooze werd het 2-1, maar bij de rust was de missie kansloos bij een 4-1-ach terstand. Na rust hield Lebo het mede dankzij goed keeperswerk van Jesper de Baar lang droog. Ro bin Huijskens maakte met een fraaie lob zelfs 4-2, maar in het slot scoorde RBC nog twee keer. „Jammer", vond De Geus, „maar het was een mooie ervaring." Loting tweede ronde: Noad'67- Hoek, Jong Ambon-Kloetinge, VC Vlis- singen-Zeeland Sport, Steen-Zeelan- dia Middelburg, Kloetinge 2-Krabben- dijke, GPC Vlissingen-Serooskerke, Corn Boys-Philippine, IJzendijke-Ter- neuzen, FC Axel-Tern. Boys, Koe- wacht-RBC, Bevelanders-Unitas'30. Toekomst in Sluiskil door Joop van den Oudenhoven door Aector Dooms TERNEUZEN - De zaalvoetballers van Tencezaman wonnen in de eer ste klasse Zeeuws-Vlaanderen na een spectaculair duel de topper met 6-5 van T-Tel. Het leek na de 6-2-voorsprong voor de titelhou der een afstraffing voor T-Tel te worden, maar de Terneuzense de butant kwam via een hattrick van Can Kiran nog terug tot 6-5. T-Tel-Tencezaman 5-6 (2-3). Niek Luime 0-1, Angelo Verbraeken 0-2 en 0-3, Jonathan Constansia 1-3 en 2-3, Jari Vyaene 2-4, Maik de Wolf 2-5, Niek Luime 2-6, Can Kiran 3-6, 4-6 en 5-6. door Jaco Kaijen FRANKFURT - De Duitse wielrenner John Degenkolb had zijn succesvol le Ronde van Spanje graag willen vieren, maar in plaats daarvan ligt hij in het ziekenhuis in Frankfurt. Doelpuntenmakers. Baderie Dam: Juriën Dam, Peter Hamelink, beiden 2, Ronald de Kok 1Van Kouteren: Frank Duitemeijer 1. Wentzler Pauwels was het enige zaal voetbalteam dat de dubbele cijfers haalde in de eerste klasse: tien tref fers. Danny Aarnoutse nam de halve productie voor zijn rekening. den 2. De Boemel: Danny Aarnoutse 5, Robin Cornelissen 3, Randy Lauret 2. door Rudy Boogert ROOSENDAAL - Lewedorpse Boys is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de knock-outfase van de dis trictsbeker. De Bevelandse zater dag-vierdeklasser verloor gistera vond in het Herstaco-stadion het laatste pouleduel van RBC. In Roosendaal werd het 6-2. Regerend olympisch kampioen Dorian van Rijsselberghe is nog niet zo goed als in Londen. „Daar maak ik nog te veel fouten voor." foto Rachel Jaspersen/Ocean Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68