8 BUITEN Deze peren werden geoogst met een echte 'perenplukker': een hele lange steel met aan de bovenkant een spiraal en opvangzak, zodat de peer niet op de grond valt. Best een zwaar werkje voor de klein dochters Sabine en Chantal. Sabine was best trots op het resultaat. foto H. Vaneveld, Middelburg Zomerfruit, extra lange komkommers, sappig, heerlijk. foto Ria van Liere, Kapelie U en uw FRUITOOGST Wat een komkommers! Zouden ze ook smaken? Op de foto afgaand hebben we daar alle vertrouwen in. Zomerfruit, heeft de inzender erbij gezet. Kastanjes kun je ook fruit noemen, vinden wij. En wat zijn ze heerlijk fotogeniek. Sabine kan met zo'n perenoogst met een gerust hart op huis aan. Zou het Walchers Mannenkoor ook gezongen hebben daar in die natte boomgaard op een verstilde zaterdagochtend? Kamerplanten doen het beter als je ze af en toe toespreekt. Wat gebeurt er met peren als je ze toezingt? Nu het najaar zich nog met zomerszonnige dagen van zijn zachte kant laat zien, blijft het aantrekkelijk om u om uw mooi ste buitenfoto's te vragen. Op de fiets naar uw werk en naar school, tijdens natuurwandelingen, tijdens het werk in de tuin of op het land: de meeste taferelen krijgen in deze tijd net dat toefje najaar. Door nevel, door spinnenwebben, door de glans van de niet meer zo hoog staande zon. Volgende week woensdag 24 september willen we foto's plaatsen van U en Uw TOEFJE NAJAAR. Mail uw beelden voor maandag 22 september naar buiten@pzc.nl (1 MB, 200 dpi). Met nog een vriendelijk verzoek: zet er een korte toelichting bij en vermeld uw naam en woonplaats. We zijn benieuwd! Ook de kastanjes bij opa en oma in de tuin moesten worden geoogst! foto Brigit Berman Van de oogst gooien we ook wel eens wat weg. Zonde, maar de vlin ders vinden dat heerlijk! foto Corina Eijkman, Zaamslag Op een hele natte zaterdagmorgen hebben diverse leden van het Walchers Mannenkoor peren geplukt voor het mannenkoor. Het was in ieder geval gezellig! foto Tim Adriaanse, bij fruitteeltbedrijf Weststrate in Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48