ari*4"^ De windsurfers laten zich niet gek maken SPORT 35 FM Sranang verliest van promovendus Al in de eerste wedstrijd van het seizoen moesten de zaalvoetballers van FM Sra nang een nederlaag incasse ren. In eigen huis verloor de Goese topklasser met 3-5 van promovendus Jogadores FC uit Gorinchem. Halver wege leidde FM Sranang nog met 2-1. Jordi Matondo en Arshan Hahageh zorgden voor 1-0 en 2-0. Nadat de be zoekers weggelopen waren naar 2-5, bepaalde Atilla Ca- vus de eindstand op 3-5. Voetbalschool van Noad'67 volgeboekt De tiende editie van de voet balschool Noad'67 heeft bin nen een week de limiet van honderd deelnemers be reikt. De inschrijving is daar door gestopt. Het driedaagse evenement in Sint-Philips- land (van 20 tot en met 22 oktober) verwelkomd dit jaar als trainer gerenom meerde namen uit de voet balwereld zoals Danny Blind, Michael Rummenigge en Cor Pot. Tafelridders met hakken over sloot De driebanders van de Beve- landse Tafelridders wonnen in eigen huis in de derde di visie nipt van De Gesloot- ene Boom uit Sas van Gent. Rinus Rijk had geen moeite met Joni Sanderse, maar dat was bij Jan Westdorp-Rien Sandrini anders. Met een punt verschil won West dorp. Alfred van den Dries verloor van Dirk Smet, maar André Karelse stelde de winst veilig met een nipte zege op Duitemeyer: 35-32. Van Goethem wint in Zwevegem Wielrenner Brian van Goethem heeft in het Bel gische Zwevegem de Grote Prijs Marcel Kint gewonnen. De 23-jarige inwoner van Sluiskil reed in de finale van de koers over 165 kilometer weg uit een kopgroep van zestien en kwam met ruime voorsprong als eerste over de finish. Het was de derde zege van Van Goethem dit seizoen. In Zwevegem reed onder anderen de Fransman Nacer Bouhanni mee. Champagne belooft Blatter uit te dagen Jéröme Champagne gaat zich officieel kandidaat stel len voor het voorzitterschap van de Fifa. De Fransman gaat de strijd aan met de om streden Zwitser Sepp Blat ter, die al sinds 1998 de Fifa leidt. Champagne kondigde het nieuws op zijn website aan. Hij heeft zijn plannen in een brief aan het uitvoe rend comité van de wereld voetbalbond toegelicht. Met temperaturen rond de dertig graden laat de wind het in de Spaanse badplaats Santander re gelmatig afweten. Gemoedelijk hangen surfers als Lilian de Geus, Kiran Badloe en Dorian van Rijs selberghe bij elkaar en zoeken wat verkoeling in de schaduw. „Dat wachten ben ik wel ge wend," zegt Van Rijsselberghe. „Dat hoort erbij. Ik pak zo'n dag ontspannen aan en wacht rustig de 'call' van de organisatie af. Het heeft ook geen zin om als een stresskip bij de startlijn te staan. Daar ga ik niet beter van varen." Er is bijna geen zuchtje wind en toch laten de windsurfers zich niet gek maken. „Het maakt mij niet uit of het hard of zacht waait," meent de Tesselaar, die op het Olympisch Test Event in Bra zilië een gouden plak won. „Je moet er het beste van makeiL" Lilian de Geus, de jonge surfster die op het Olympisch Test Event verrassend een zilveren plak won, hoopt dat het de komende dagen wat harder gaat waaien. Met de kans op een WK-medaille en een ticket voor Rio zijn haar belangen groot. „Ik probeer er niet te veel aan te denken, maar ik voel wel wat druk. Dit is het evenement waar ik wil pieken en een kwalifi catie voor de Spelen wil afdwin gen." Op het WK in Australië (in 2011) werd het blonde lichtge wicht nog kansloos vijftigste. On der leiding van Jacco Koops en de Nieuw-Zeelandse kampioenenma ker Bruce Kendall heeft ze echter reuzensprongen gemaakt en vaart dit jaar ineens met de wereldtop mee. „Ze is een slimme zeilster, die op de plank goed uit de voe ten kan," geeft Van Rijsselberghe aan. „Ik ben benieuwd of ze in dit sterke veld komt bovendrijven." Bruce Kendall, haar coach en olympisch kampioen van 1988, is lovend over zijn pupil. „Ze kan op het WK het podium halen," zegt hij. „Ze heeft de potentie om in Rio goud te winnen. In fysiek op zicht heeft ze alles mee. Met al dat sporten heeft ze haar hart en longen goed ontwikkeld. Ze is slim, wil graag leren en ze is erg competitief. Ze wil niets liever dan een medaille winnen." Als regerend olympisch kam pioen wordt er ook van Dorian van Rijsselberghe een hoop ver wacht. In Londen won hij met grote overmacht en dat kunstje zou hij op de Olympische Spelen in Rio kunnen evenaren? „Ik ben nog niet zo goed als in Londen," zegt hij. „Daar maak ik nog te veel fouten voor." In een paar jaar tijd is de concurrentie bij het windsur fen bovendien een stuk groter ge worden. Van Rijsselberghe heeft in Kiran Badloe ook een geduch te, Nederlandse tegenstander. „Er is maar één plek voor Rio," vertelt hij. „Op weg naar Rio is Kiran dus mijn concurrent. Zo gaan we er echter niet mee om. We trai nen al sinds januari samen en pro beren elkaar met een hoop lol en ouwehoeren te prikkelen om be ter te windsurfen. In de race hel pen we elkaar ook. We proberen samen voor in het veld te varen." Wdenonöa^,.. 1&-21 september 2o\4 Hotel DaHinaa Slut JÊÊÊ GOES SINT-PHILIPSLAND KWADENDAMME ZWEVEGEM ZÜRICH door Natasha Smit SANTANDER - De een komt nog maar net kijken en de ander is al een doorgewinterde olympisch kampioen. Toch strijden de windsurfers Lilian de Geus (22) en Dorian van Rijsselberghe (25) op het WK Zeilen in Santander beiden voor een medaille. Bij een goed re sultaat kunnen ze vrijdag boven dien een ticket voor de Olympi sche Spelen in Rio veroveren. De Nederlandse windsur fers kunnen vrijdag al een ticket voor de Olympische Spelen in Rio veroveren. WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2014 m Michael Vink is in Sluiskil de Zeeuwse vertegenwoordiger bij het wereldkampioenschap driebanden voor spelers onder 22 jaar. Volgens animator Meerten Dallinga (inzet) past de organisatie van het WK in het beleid om jeugdbiljarten te promoten, foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35