handvatten om optimistisch te zijn jürgen Klopp-formule werkt nog steeds ^Legon SPORT 33 Saint-Germain. Een ploeg waar De Boer zijn vingers bij aflikt. Maar ook een team dat dit sei zoen tot drie keer toe gelijkspeel de in een uitwedstrijd. „Ze zijn nog kwetsbaar. Dat is voor ons een stimulans", zei De Boer. Het zijn van die handvatten die Ajax graag grijpt om optimistisch te zijn. Het feit dat niet altijd de duurste of beste ploeg wint. Zoals de Amsterdammers vorig seizoen van Barcelona wonnen. En de laat ste jaren een paar keer dicht bij de volgende ronde waren. De Boer is wel realist. Hij zei na de loting al dat PSG, dat de gebles seerde aanvoerder Thiago Silva thuis heeft gelaten, op papier een ploeg heeft om het toernooi te winnen. Met opkomende backs, een creatief middenveld en dode lijk aanvallers als Zlatan Ibrahimo- vic doet de ploeg in De Boers ogen niet onder voor bijvoorbeeld Real Madrid of Bayern München. „Er is respect voor de tegenstan der, maar geen ontzag. Wij heb ben vorige seizoenen laten zien goed te kunnen voetballen tegen topploegen. Het voordeel van zo'n zware poule is dat je daar als voetballer van kunt genieten. En van daaruit gaan we voor een stunt. Dat het beter zal moeten dan we in de competitie hebben laten zien is duidelijk. Maar ik zie dat iedereen er zin in heeft en veel jongens dicht tegen hun bes te vorm aan zitten." Aanvoerder Niklas Moisander kijkt uit naar het treffen met, in zijn geval, spits Zlatan Ibrahimo- vic. „Met Finland heb ik twee keer tegen hem gespeeld. Eén keer ging het goed, één keer min der. Hij is lastig te bespelen. Je moet nooit een duel aangaan, maar hem ook geen ruimte ge ven. Eén tegen één gaat niemand van ons hem stoppen. We zullen dat als team moeten doen." In Dortmund troffen op de eerste speelavond meteen twee outsi ders in de Champions League el kaar. Beide ploegen boekten inci denteel successen in het miljoe nenbal, al was dat zeker wat Ar senal betreft al weer jaren gele den. Sinds de finaleplaats van 2006 zoekt de Londense club wan hopig opnieuw aansluiting met de echte Europese top. Beide clubs kunnen financieel niet opboksen tegen de echte grootmachten in Europa. Borussia wordt in eigen land door Bayern München voortdurend van zijn beste spelers beroofd. Met het ver trek van Lewandowski naar de grote concurrent raakte het zijn doelpuntenmachine kwijt. Ar senal leverde lang kwaliteit in om dat het principieel niet met grote bedragen wilde smijten. Zo ver trok Robin van Persie een paar jaar geleden naar een club waar hij wel prijzen dacht te kunnen winnen. Tijdens de afgelopen transferpe riode zette Wenger zijn principes echter opzij. De zuinige Frans man investeerde zo'n 100 miljoen euro in nieuwe spelers. De Lon dense club nam Alexis Sanchez voor 42 miljoen euro van Barcelo na over, terwijl voor Danny Wel- beck twintig miljoen werd neerge teld. Die gewijzigde strategie leid de niet tot een flitsende competi tiestart. Pas afgelopen zaterdag liet Arsenal zich voor het eerst gel den bij het 2-2-gelijkspel tegen Manchester City. De domper volg de gisteravond al. In Dortmund ging trainer Jürgen Klopp op zoek naar spelers die in zijn filosofie pasten. Hij kwam vrij verrassend bij Ciro Immobile van Juventus uit, die voor twintig miljoen euro naar de Duitse num mer twee kwam. De Italiaan be gon weinig overtuigend, maar speelde gisteravond een hoop van de twijfels weg. Op slag van rust zorgde hij voor de openingstreffer uit zo'n typische Dortmund-aan- val. In drie balcontacten overbrug de Borussia het hele veld. Juist dankzij een mislukte schijnbewe- ging kwam Immobile oog in oog met doelman Szczesny te staan. Dan faalt hij doorgaans niet. Meteen na de pauze besliste Pier- re-Emerick Aubameyang uit een soortgelijke aanval de wedstrijd. Nu was er maar één trap naar vo ren nodig om de Gabonese spits - vorig jaar al goed voor dertien tref fers - in stelling te brengen. Klopp lijkt er in korte tijd alweer in te zijn geslaagd iedereen te doordringen van zijn succesfor mule. Zelfs de absentie van vaste krachten als Reus, Blaszcykowski, Gündogan, Sahin en Hummels bleek geen rem op de dadendrang van de Duitsers. Vanaf de eerste minuut zette de thuisploeg Ar senal onder druk. Vorig jaar slaagde Arsenal er nog in om in de groepsfase met 1-0 te winnen bij Borussia en als enige ploeg de Duitsers in eigen huis van scoren af te houden. Nu was het kansloos, onmachtig, alle in vesteringen ten spijt. Honkballers slaan Rusland weg op EK De Nederlandse honkballers hebben gisteren ook hun laatste groepswedstrijd op het EK met grote cijfers ge wonnen. De ploeg van bondscoach Steve Janssen sloeg Rusland in acht in nings met 12-1 weg. Oranje had eerder al riante overwin ningen geboekt op Kroatië (19-2), Tsjechië (7-0), Grie kenland (11-0) en Spanje (19-7). In de achtste inning sloeg Nick Urbanus een grandslam homerun. Davis Cup blijft jaarlijks evenement De Davis Cup blijft een jaar lijks toernooi, ondanks klachten van tennissers over de bomvolle speelkalender. Binnen de tenniswereld gin gen stemmen op om van de Davis Cup een evenement te maken dat om het jaar wordt gehouden. Volgens voorzitter Francesco Ricci Bitti van de internationale tennisfederatie ITF blijft de opzet van het toernooi ech ter onveranderd. Ook verbod op info via pitbord Ook het zogeheten pitbord mag in de Formule 1 niet worden gebruikt om de cou reurs van informatie te voor zien over de prestatie tij dens de races. De FIA kon digde eerder aan het radio verkeer aan banden te leg gen om duidelijk te maken dat de Formule 1 een sport is waar de coureurs zonder hulp hun auto besturen. Van af de GP van Singapore ko mend weekeinde gelden de nieuwe, strikte regels al. Kevin Blom fluit Feyenoord-Ajax Kevin Blom is door de KN VB aangesteld als scheids rechter voor de klassieker tussen Feyenoord en Ajax komende zondag. Het duel in De Kuip tussen de huidi ge nummers veertien en vijf van de eredivisie vangt aan om 14.30 uur. Reinold Wiedemeijer fluit de 'topper' tussen koploper PSV en SC Cambuur, de ver rassende nummer drie op de ranglijst WK-deelname lonkt voor Pim Ligthart Wielrenner Pim Ligthart be hoort weliswaar niet tot de Nederlandse WK-selectie voor de wegwedstrijd, maar komt waarschijnlijk toch in actie in Ponferrada. De 26-ja- rige Noord-Hollander be hoort tot de zeven kandida ten voor de ploegentijdrit bij Lotto-Belisol. De Bel gische equipe moet nog één renner laten afvallen. Dat ge beurt na de verkenning van het parcours in Spanje. WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2014 Qua competitie gaat Niki Zimling er op achteruit (van de Bundesliga naar de eredivisie), maar Ajax is een grotere club dan Mainz én speelt in de Cham pions League. Voor Zimling een noviteit. „Gelukkig heb ik al het nodige meegemaakt in mijn carrière." foto Maurice van Steen/VI Images door Wilber Hack DEN BOSCH - Arsène Wenger is een groot bewonderaar van de voetbal filosofie van trainer Jürgen Klopp. Gisteravond zag de Fransman van af de bank van Arsenal dat zijn col lega van Borussia Dortmund na het vertrek van doelpuntenmachine Ro bert Lewandowski weer slim heeft ingekocht. De Duitse nummer twee van vorig seizoen won met 2-0 en spaarde Arsenal zelfs voor een afgang. Arsenal mocht gisteravond blij zijn dat de nederlaag te gen Borussia Dortmund be perkt bleef tot 2-0. OSTRAVA DUBAI PARIJS ZEIST PONFERRADA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33