Stand publieksscore Animo voor Dorsvloer vol confetti overtreft veruit de verwachtingen film bv HEsea Oestervereniging trekt stekker uit raapproject WALCHEREN 29 Getipt Voor boeren gaat 2014 de boeken in als slecht jaar Accordeontopper Fateev treedt op bij filmfestival VLISSINGEN - De toeloop voor de film Dorsvloer vol confetti bij Film by the Sea is aanzienlijk groter dan aanvankelijk verwacht. „Ik heb tegen de distributeur gezegd dat ik me wilde inspannen tij dens het festival zo'n 7-500 bezoe kers naar deze film te krijgen", zegt festivaldirecteur Leo Hanne- wijk. Hij lijkt daarin te gaan sla gen. Gistermiddag werd al de 5000e bezoeker verwelkomd voor afgaand aan de voorstelling van 'Dorsvloer' in het Vestzaktheater. Die verrassing viel Ad en Katrien Hardenberg uit Middelburg te beurt. Zij kregen een boeket bloe men en een boek over Scheeps werf de Schelde overhandigd door Bert van Hoepen van Damen/Amels. Ad Hardenberg verricht vrijwilli gerswerk bij de Stichting Arduin. Hij is daar betrokken bij het pro ject Foto/Film. Het echtpaar be zocht de film met vrijkaartjes die waren aangeboden door Damen/Amels. Dit bedrijf heeft zich verbonden aan het Zorg voor Cultuur programma van Film by the Sea waarbij bedrijven vrijwilli gers in de zorg gratis kaartjes ver strekken voor een culturele voor stelling. Wegens de aanhoudende belang stelling voor 'Dorsvloer vol confet ti' heeft Film by the Sea weer extra voorstellingen ingepland. Deze zijn zaterdag 20 september in het Vestzaktheater om 11.00, 14.00,16.00 en 19.00 uur. Voorafgaand aan de Nationale Filmdagen van 18 tot en met 24 september wordt vanavond in tientallen bioscopen in Neder land ook Dorsvloer vol confetti ver toond. „In al die zalen wordt voor afgaand een kort filmpje vertoond De kosten voor het 'vogeltjes tel len' en bijdrage voor de inzet van een opsporingsambtenaar die ille gaal rapen moet tegengaan, vindt de NOV veel te hoog. Volgens se cretaris Jaap de Rooij gaat het om 80.000 a 90.000 euro. Dit moet elk jaar worden opgebracht door de 25 bedrijven die een vergun ning zouden krijgen. De NOV is al jaren bezig om een vergunning te krijgen om op slikken in de Oosterschelde oesters te rapen. Eind vorig jaar gaf de provincie groen licht. Volgens De Rooij was het altijd duidelijk dat de sector zelf zou bijdragen aan kosten voor 'monitoring'. „Een gespeciali seerd bureau zou de natuurefifec- ten meten door het tellen van vo gels." Het forse kostenplaatje werd pas een paar maanden gele den duidelijk. Ook over de bijdrage aan de op sporingsambtenaar is De Rooij niet enthousiast. „De provincie is de handhaver, waarom moeten we dan betalen voor onze eigen politie?", vraagt hij zich af. dat Fifi Visser op verzoek van het festival heeft gemaakt van hoe schrijfster Franca Treur de premiè reavond hier afgelopen vrijdag in Vlissingen heeft beleefd", laat Hannewijk weten. Treur kwam speciaal voor de pre mière van de verfilming van haar boek even terug uit Amerika waar zij gedurende enkele maanden deelneemt aan een schrijverspro ject. Vandaag gaat zij weer terug, maar gistermiddag beantwoordde zij nog talrijke vragen tijdens een literaire lunch bij het festival. Treur houdt persoonlijke vragen over hoe haar familie op het boek reageerde liever af, maar dit keer was zij bereid daar toch wat na der op in te gaan. „In het gezin waar ik ben opgegroeid werd niet zoveel gesproken, maar na het uit komen van mijn boek is er een nieuwe dimensie ontstaan en wor den er veel meer gesprekken ge voerd. Niet specifiek over het boek. Dat is misschien te confron terend, maar wel onderlinge ge sprekken. Mijn ouders zijn ook veranderd en gaan nu naar een vrolijker, minder strenge kerk." VLISSINGEN - Topmuzikant Oleg Fateev treedt vanavond vanaf 21.00 uur op bij Film by the Sea in Vlissingen. Hij geldt als een virtu oos op de bajan, de grote Russi sche accordeon. Fateev (1967) vestigde zich in 1996 in Nederland. Hij geeft optredens met zijn trio en is betrokken bij vele theater- en dansgezelschap pen, zoals Krisztina de Chatel en Orkater. Fateev speelt zowel Rus sische en Moldavische muziek met jazz-invloeden maar ook klas sieke werken. Bij zijn optreden tij dens Film by the Sea wordt hij bij gestaan door de Braziliaanse per- cussioniste Simone Sou. SIRJANSLAND - Volgens André Slootmaker, voorzitter van Agra risch Schouwen-Duiveland, is 2014 een slecht jaar. Hij reageert hiermee op de sluiting van toma- tenkwekerij Grevelingen in Sir- jansland. De Russische boycot bleek de druppel voor deze teler. Volgens Slootmaker heeft de hele sector het momenteel moeilijk. Dat ligt niet alleen aan de boycot, maar ook aan de goede oogsten. Die zorgen voor een groot aanbod en dus lagere prijzen. Van de EU-steun worden de groentete lers niet veel wijzer, vindt Sloot maker. „Een potje van 125 miljoen voor heel Europa is snel leeg." de Rechtspraak WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2014 Met stemformulieren peilt Film by the Sea bij alle nieuwe films de mening van het publiek. Zo wordt zichtbaar welke films het hoogst worden gewaar deerd (minimumscore: 1, maximum score: 5). De stand wordt dagelijks in deze krant gepubliceerd. De top-20 tot gister avond 21.30 uur: 1. Kertu 4,61 2. En solitaire 4,58 Schorem 4,58 4. Hippocrate 4,56 5. Respire 4,56 Katrien en Ab Hardenberg werden onthaald als '5000e bezoeker' van 'Dorsvloer vol confetti', foto Lex de Meester door Ali Pankow YERSEKE - De leden van de Neder landse Oestervereniging (NOV) wil le niet langer meedoen aan het proefproject om buiten de perce len Japanse oesters te rapen in de Oosterschelde. Dagelijks tippen we films uit het aan bod van de dag op Film by the Sea: Le grand cahier (14.00 uur, Vest zaktheater): Sterk oorlogsdrama over 13-jarige tweeling die in het laatste jaar van de Tweede Wereldoorlog door hun verbitterde grootmoeder hardhan dig wordt opgevangen. Belle (20.45 uur, zaal 3): Geslaagd en door het publiek hooggewaardeerd kostuumdrama, tegen de achtergrond van het 18e-eeuwse Engelse kolonialis me en de slaventijd. October November (21.00 uur, zaal 6): Oostenrijkse film over twee zussen en hun vader die elkaar na lange tijd weer treffen nadat hun vader een hart aanval heeft gekregen. Het weerzien ra kelt ai snel oude conflicten op. Actueel nieuws over Film by the Sea op www.pzc.nl/filmbythesea. 6. Belle 4,55 7. The hour of the lynx 4,49 8. Locke 4,47 9. Kreuzweg 4,43 10. 20.000 days on earth 4,41 11. The disciple 4,39 12. Nena 4,38 13. Walking the camino 4,38 14. October november 4,36 15. Pas son genre 4,33 16. Wild tales 4,28 17. Hector 4,26 18. Before snowfall 4,25 19. Gett 4,18 20. Dorsvloer vol confetti 4,18 Rechtbank Zeeland-West-Brabant RECHTBANK ZEELAND-WEST-BRABANT Zittingsplaats: Middelburg De griffier van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, locatie Middelburg, maakt bekend dat in de volgende zaken de rechter-commissaris heeft bepaald dat de opneming van de ligging en gesteldheid van de onroerende zaken waarop de ont eigening betrekking heeft, door de deskundigen zal plaatsvinden op dinsdag 28 oktober 2014 met als tijdstip 10.00 uur. Het betreft de volgende zaken en percelen: de Provincie Noord-Brabant tegen Petrus Desiree Jacobus Maria Havermans en Pieternella Cornelia Kats, beiden wonende te Zundert, perceel (Wonen erf-tuin), groot 00.48.75 ha, te onteigenen grootte 00.00.30 ha, kadastraal bekend gemeente Zundert, sectie K, nummer 9402, grondplan nummer 61, de Provincie Noord-Brabant tegen de stichting Stichting Margriet van de Laer, gevestigd te Rijsbergen, perceel (Terrein teelt-kweek), groot 00.57.60 ha, te onteigenen grootte van 00.02.60 ha, kadastraal bekend gemeente Zundert, sectie P, nummer 987, grond plannummer 41, de Provincie Noord-Brabant tegen Maria Wilhelmina Johanna Haest, wonende te Zundert, perceel (Berging-stalling, garage-schuur, terrein teelt-kweek), groot 00.24.80 ha, te onteigenen grootte 00.02.60 ha, kadastraal bekend gemeente Zundert, sectie P, nummer 1270, grondplannummer 47. Als plaats van samenkomst van alle betrokkenen is vastgesteld het gemeentehuis van de gemeente Zundert, Markt 1, 4881 CN Zundert. Middelburg, 17 september 2014 P.L. Meijer, griffier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29