ZEELAND Hectisch KETTINGBOTSINGEN A58 Vlissingse bevalt bijna in de file almanak Buiten Sport Mist veroorzaakt op drie plekken op de snelweg A58 kettingbotsingen. Zo'n 150 voertuigen zijn erbij betrokken. De A58 is de hele dag dicht. Op je knieën door de kreek En ineens ben je een Ajacied HEINKENSZAND - Het leek een mooie dag te worden, maar in Zeeland ontaardde die al vroeg in een zwarte dag. Door dichte mist ontstonden gisterochtend op de A58 tussen Lewedorp en Goes op drie plaatsen diverse kettingbot singen, waarbij 2 doden, 11 zwaar gewonden en 17 lichtgewonden vielen. De twee slachtoffers zijn afkomstig uit Middelburg. Eén van hen was lid van de vrijwillige brandweer in Middelburg. Op de post Stromenweg werd 's mid dags een herdenkingsmoment ge houden voor de omgekomen colle ga- Een onbekend aantal mensen v/erd met kneuzingen en snij- en schaafwonden naar het ADRZ in Goes overgebracht. Eén ernstig ge wonde is met borstbeenletsel naar het Erasmus Medisch Cen trum in Rotterdam vervoerd. Ook zijn gewonden naar het Amphia Ziekenhuis in Breda gebracht. „Het voordeel was dat de hulpver leners via de vrije noordbaan slachtoffers vlot konden bereiken. De mist en het grote aantal voer tuigen maakten het echter lastig om de situatie te overzien en snel de zwaargewonde slachtoffers te lokaliseren", zei VRZ-voorzitter Jan Lonink gisteren tijdens een persconferentie. Later kreeg Lo nink premier Rutte aan de lijn, die zijn medeleven betuigde. Door de dichte mist knalden op de zuidelijke rijbaan (in de rich ting van Bergen op Zoom) om acht uur 's ochtends auto's op el kaar tussen Goes en Heinkens- zand, bij tankstation Selnisse en bij het Mallard-viaduct, vlakbij Ar- nemuiden. In totaal 150 voertui gen waren erbij betrokken. De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ), waarin hulpdiensten en overheidsinstanties samenwer ken, gaf snel de melding 'zeer groot' (Grip 4) af. Snelweg A58 werd tussen Goes en Middelburg afgesloten. Het verkeer op de zuid- baan van de snelweg stond dan nog muurvast. Ter hoogte van Selnisse werd de middenberm verwijderd, zodat automobilisten via de noordbaan en.de oprit bij Heinkenszand de snelweg konden verlaten. Door gaand verkeer werd omgeleid over provinciale wegén. Wegge bruikers werd geadviseerd via de Dammenroute of over Antwer pen te rijden. De hulpverlening kwam snel op gang. In totaal werden vijftig am bulances en verschillende brand weervoertuigen ingezet. Naast het snel afvoeren van gewonden bekommerden hulpdiensten zich ook om betrokkenen die zittend in de berm van de A58 bijkwa men van de net beleefde nacht merrie. Aan hen werden ook fles sen water uitgedeeld, ook door medewerkers van bedrijven zoals aannemingsbedrijf Fraanje in Le wedorp. Voor betrokkenen bij het ongeval werden twee opvanglocaties inge richt: De Stenge in Heinkenszand en De Blikken in Arnemuiden, waar Slachtofferhulp paraat en ook psychotraumatische hulp be schikbaar was. Later ontpopte het ANWB-station in Kapelle zich als opvangplek. Om drie uur 's mid dags werden de opvanglocaties op geheven. Beschadigde auto's zijn op diverse locaties gestald, onder meer op het terrein van de Zee landhallen in Goes. De politie stelde om 16.30 uur de noordbaan van de A58 weer open. Gisteravond laat gaf de politie de zuidelijke rijbaan vrij. VLISSINGEN - De hoogzwangere Lu- cinda Poelman kwam dankzij de hulpdiensten net op tijd in het zie kenhuis in Goes. Haar man Rob reed tot de plaats van het ongeluk over de vluchtstrook langs de file. Daar nam een ambulance het over. Baby Boaz maakt het goed. pagina 24 en 25: Wel een Almanak, maar géén jolige, verordonneerde de hoofdredacteur aan het eind van-een hectische dag. De dag waarop twee Zeeuwen het leven lieten in de mist op de A58 en velen gewond raakten. De dag dat de krant drie keer veranderde, voor dat hij naar de drukker mocht. De dag dat andere media om tekst en foto's bedelden. De dag dat de intemet-collega dol- draaide van de onafgebroken reeks nieuwe feiten. Maar ook de dag dat de senior-ver slaggever met twee jonkies op pad werd gestuurd. Ze hielden zich cool, maar waren onder de indruk. De eerste ervaring van twee nieuwe col lega's. Een lichtpuntje in deze ver der zo duistere dag. PZC WOENSDAG 17 september 2014 Mist eist levens op de A58 door Frank Balkenende I Ravage op de A58 ter hoogte van tankstation Selnisse bij Heinkenszand. Het is één van de drie plaatsen waar dins dagmorgen tientallen automobilisten in dichte mist op elkaar knallen, foto Izak van Maldegem/Sky Pictures Met persweeën in de file Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21