€100 Grote zaal bij CineCity gaat over een jaar open Kras Kortingsdagen TVvee doden bij' ongelukken in Zeeuws verkeer Groot-Brittannië voert de strijd tegen Islamitische Staat op na de onthoofding van de Britse hulpverlener David Haines. 4 BSi uw, Tot Korting op alle reizen! eens mmmm es% Vallgren stapt over op spannende genre LONDEN - De 'monsters' van IS hebben 'een Britse held' ver moord. Dat zei de Britse premier David Cameron in een toespraak die hij gisteren, met nauwelijks in gehouden woede, hield voor twee Britse vlaggen. De onthoofding van de 44-jarige Britse hulpverlener, die op 2 sep tember was aangekondigd in de onthoofdingsvideo van de Ameri kaan Steven Sotloff, heeft Groot- Brittanië geschokt. Het zit de Brit ten dwars dat de beul vermoede lijk een landgenoot is, getuige zijn Britse accent. „Het hele land walgt ervan dat het een Brit kan zijn die deze weerzinwekkende daad heeft uitgevoerd. Een daad die in alles het tegenovergestelde is van waar ons land voor staat", zei Cameron. Groot-Brittannië zal terreurbewe ging Islamitische Staat (IS) vol gens hem daarom met 'ijzeren vastberadenheid' bestrijden. Dat betekent niet dat het land grond troepen stuurt, zei hij. Tot nu toe heeft Londen wapens en hulpgoe deren geleverd aan in Irak. Moge lijk wordt de druk op Cameron wel groter om de Britse lucht macht in te zetten bij de strijd te gen IS, die grote delen van Irak en Syrië in handen heeft. Australië kondigde gisteren aan op verzoek van de VS 600 militairen en ge vechtsvliegtuigen in te zetten. Groot-Brittannië zal zowel 'thuis als in het buitenland' actie onder nemen om de terreurorganisatie te bestrijden, zei Cameron. Vol gens Britse media zijn honderden manschappen van de inlichtingen diensten en elitetroepen in Irak op jacht naar 'Jihad John', zoals de bijnaam luidt van de beul uit de onthoofdingsvideo's. In die zoek tocht zouden de Britten nauw sa menwerken met Koerdische en Iraakse soldaten. Mocht het luk ken de Brits sprekende terrorist te vinden, dan kunnen wellicht ook de gijzelaars worden bevrijd. In de onthoofdingsvideo van David Haines kondigde 'Jihad John' ook het volgende slachtoffer aan: de Britse hulpverlener Alan Hen- ning. De tijd dringt. TXissen de eerste drie onthoofdingsvideo's zaten steeds ongeveer twee weken. Dat suggereert dat Henning het einde van deze maand niet zal halen. Zonder nationaliteit besta je eigenlijk niet Stijgende temperatuur, 22c MAANDAG 15 september 2014 foto Camüe Schel De wereld is Kras korting p.p. Een 33-jarige Terneuzenaar veron gelukte gisterochtend rond half acht bij een eenzijdig ongeval op de Tractaatweg bij Axelse Sassing. Op de Tractaatweg, die loopt tus sen Terneuzen en Zelzate, is de Terneuzenaar ter hoogte van Axel- se Sassing tegen een boom gere den. Zijn auto was helemaal om de boom heen gekruld. Hulpdien sten die snel ter plaatse waren, konden niets meer doen. Een 34-jarige motorrijder uit de gemeente Vlissingen bezweek gis teravond in het ziekenhuis aan zijn verwondingen, die hij eerder in de middag opliep bij een onge luk. Het slachtoffer reed op de Weizichtweg bij Nieuw- en Sint Joosland tegen een verkeersbord. Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697^ VLISSINGEN - CineCity in Vlissin gen breidt in 2015 uit met een gro te, multifunctionele filmzaal met 750 stoelen. De grootste zaal van de bioscoop telt nu 335 stoelen. De plannen voor de uitbreiding zijn vrijwel rond. Het is de bedoe ling dat er vanaf begin volgend jaar wordt gebouwd. De zaal, die ook geschikt zal zijn voor bijvoor beeld concerten en cabaretvoor stellingen, kan dan in september in gebruik worden genomen. De uitbreiding is onder meer van belang voor Film by the Sea, dat voor de komende jaren streeft naar een forse uitbreiding van het aantal bezoekers om meer eigen inkomsten te genereren. ONEENS 35% Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 217 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Britten jagen op 'Jihad John' door Annemieke van Dongen pagina 2 en 3 Verstarring uit zelfbescherming 'tttbhi» Vandaa gt/m17 sePtember VLISSINGEN - In het Zeeuwse ver keer zijn gisteren twee personen om het leven gekomen. pagina 18 en 19: Meer over Film by the Sea DE STELLING CineCity groeit met extra zaal uit tot bioscoop van landelijke allure Reageer op pzc.nl UW MENING 351 reacties Een boek is altijd beter dan de verfilming

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1