p-' V'% Na het schaatsen, duiken en schansspringen krijgen BN'ers een nieuwe uitdaging voor de kiezen. Voor Celebrity pole dancing trainen ze zich suf om het niveau van een professioneel paaldan- ser te bereiken. „Ik denk dat mijn lijf dit niet lang meer trekt." Gehijg, gepuf, een vloek. Achter het gordijn in de tv-studio in het Amster damse havengebied toont schrijfster Claudia Schoemacher haar vers verworven paaldanskun sten. Ze hangt op haar kop, strekt een been en het gaat nog redelijk soepeitjes ook. „Zwaar is het wel", zegt Christina Curry (foto), die haar blauwe plekken laat zien. „Kon ik je maar de ribben on der mijn huid laten zien. Het ziet er denk ik nog het meest uit als de binnen kant van een verpletterde ovenkip." Cur ry is naar eigen zeggen 'lichamelijk een beetje op'. Zuchtend: „Ik denk dat mijn lijf het niet lang meer trekt, in korte tijd heb ik er gewoon te veel van gevraagd." Curry en Schoemacher zijn twee van de twaalf bekende Nederlanders die zich omscholen tot 'professioneel' paaldan sen Ook turner Jeffrey Wammes (foto), zijn vakgenote Verona van de Leur, actri ces Dilan Yurkadul en Liesbeth Kamer ling, acteur Winston Post, reality- ster Kelly Pfaff, danser/choreograaf Vincent Vianen, musicalster Ron Link, model Joyce Mercedes en zangeres Sita Vermeu len hopen via de paal hogerop te komen. Het programma wordt gepresenteerd door Anouk Smulders, juryleden zijn Vi vian Reijs, oud-wereldkampioene Deni- se Mulder en Louis van Amstel, choreo graaf, danscoach en voormalig wereld kampioen Latijns-Amerikaanse dans. Drie maanden zijn de kandidaten al aan het trainen, via privélessen en groepstrai ningen met huiswerk. Want alle kandi daten hebben een paal om thuis te oefe nen. „We leren in een paar maanden waar een ander twee jaar voor nodig zou hebben", zegt Curry. „Ik houd eigenlijk niet van dit soort programma's en ik zou zelf niet kijken. Maar om te doen, is het heel leuk. Je krijgt betaald om iets nieuws te leren." Denise Mulder, grondlegster van het trainingsprogramma polefitness dat nu in zestig Nederlandse sportscholen wordt onderwezen, is opgetogen over het gloednieuwe programma. „Dit geeft een waanzinnige boost aan de sport." Vijf van haar instructrices begeleiden elk twee of drie kandidaten. „Ik denk dat de kijker spectaculaire dingen krijgt voorgeschoteld. Wat het moeilijkst is? Ik denk dat veel kandidaten moeite zullen hebben met het aan elkaar rijgen van verschillende technieken. Het gaat om de hele act. Het moet eruit zien alsof het geen moeite kost, maar ga maar eens aan zo'n paal hangen, dan voel je hoe veel kracht het kost." Paaldansen wordt door veel mensen nog steeds gezien als iets voor in de strip club. Maar Mulder let vooral op de tech nische uitvoering, de sportieve prestatie. „Al gaat het natuurlijk om de hele show." Louis van Amstel, voor het programma speciaal overgevlogen vanuit woon plaats Los Angeles, zal zelf meer op de erotische uitstraling letten, zo lacht hij. „Seks verkoopt, maar hoe doe je dat? Het hoeft niet meteen ranzig te zijn, je hoeft geen pornoster te worden. Het is: de ba lans zoeken. In de Latijns-Amerikaanse danssport speelt dezelfde vraag: is het kunst, is het sport? Het is beide." Vincent Vianen, bekend als choreograaf van So you think you can dance, heeft er stiekem lol in gekregen. Al blijft de pijn van het schuren van de paal tegen de huid iets vreselijks. „In het begin dacht ik: dat is toch niks voor mannen? Maar la ter zag ik het als uitdaging. Ik wil iets nieuws afleveren, iets waar ik mijn creati viteit in kwijt kan. Breakdance-moves combineren met paaldanstechnieken, bij voorbeeld. Dat mensen echt denken, wauw, wat is dat?!" Mulder hoopt dat de moves van Vianen ook jongens warm ma ken voor de sport. „Het wordt zo in een heel ander daglicht gezet." Het optreden in de studio, voor een paar honderd mensen, is iets wat Curry nog beangstigt. „Ik heb nog nooit opgetreden. Tegen de zenuwen kan ik van tevoren hoogstens één shotje moed indrinken, an ders val ik uit de paal. Dus er zijn twee opties: ik ga huilen, hyperventileren en het lukt niet óf ik maak wel die volledige act af. Dat zou voor mij een mentale over winning zijn. De uitzending doorkomen, is al oké. Winnen hoeft van mij niet." klimmen in de paal door Monique Brandt foto's William Rutten Celebrity pole dancing. Elke zondag op RTL 5, 20.00 uur. reageren? media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 77