FZC KIJKTIP zondag 23.10 uur Raymann sluit het weekend af 23 ^ssmm i Met twee bevriende echt paren die zo diep in eikaars leven binnen dringen, dat ze in el- kaars bed belanden, zette schrijfster Saskia Noort in haar bestsel ler uit 2006 een brave Hollandse Vi- nex-wijk in een ander daglicht. Antoinette Beumer Gooische vrouwen en Soof) bewerk te het met intriges en seks doordrenkte suc cesverhaal tot de tv-serie Nieuwe buren, van af morgen (zondag) bij RTL 4. Daan Schuurmans en echtgenote Bracha van Doesburgh maken als het doorsnee echtpaar Peter en Eva hun entree in de Al- meerse Zonnewijk, waar de buurtbarbecue als het hoogtepunt van het jaar geldt. Ze hebben net hun te vroeg geboren dochter Lieve verloren en maken als gevolg daar van een zware tijd door. Maar gelukkig zijn daar de levenslustige buren Rebecca (Katja Römer) en coole Steef (Thijs Römer). Zij ontvangen de nieuwkomers met open ar men. Dat dit enthousiasme ze uiteindelijk in eikaars bed doet belanden en een grote nachtmerrie inluidt, is iets wat de keurige buurt met argusogen volgt. De grote dosis seks in het boek heeft de vier hoofdrolspelers - 'ja, wij zijn ook be vriend, maar zonder de deur bij elkaar plat te lopen' - nauwelijks doen aarzelen. „De enige voorwaarde om ja te zeggen tegen de- Sterrenkoppels Katja en Thijs Römer en Daan Schuurmans en Bracha van Doesburgh zetten in de thrillerserie Nieuwe buren hun huwelijkse Vinex-leven op z'n kop. „We wilden alleen meedoen als we met ons vie ren zouden zijn." ze serie, was dat de anderen dat ook zou den doen", zeggen beide koppels over en weer eensgezind. „We wisten natuurlijk wel dat het geen rau we pornofilm zou worden", voegt Katja Römer toe. „De vraag was meer hoe de bed scènes in beeld zouden worden gebracht. Daar wilde ik vooraf niet bij stilstaan. Draaien maar, we doen het gewoon, riep ik als Thijs en ik een vrijscène kregen. Of al les niet te expliciet in beeld komt, zou ik na het monteren wel zien." Met het eindresultaat valt volgens haar pri ma te leven. „Ik denk dat het een heel goe de serie is geworden. Rebecca is een leuke rol om te spelen. In het begin doe ik nog niet veel spannends, kom ik vooral lachend in joggingtenue voorbij. Maar later gebeurt er des te meer. Alle emoties die je kunt be denken, komen voorbij." Dat in Nieuwe buren niets is wat het lijkt en iedereen er voortdurend een verborgen agenda op nahoudt, draagt er veel aan bij. In de villa aan de overkant bepaalt verdriet om het overleden kind de stemming. „Peter is niet goed in praten. Je zou hem willen pushen: zég wat je denkt", vertelt Daan Schuurmans over zijn rol als man van het type stille wateren, diepe gronden. „Het is zo'n totaal andere relatie dan Daan en ik in het echt hebben", zegt Bracha van Doesburgh. „In de serie wordt de afstand tussen de twee zo groot, dat ik denk: oh, wat een verschrikking als je in zo'n huwe lijk zit en er maar in blijft doorgaan." Van Doesburg, zelf in 2013 moeder gewor den van een meisje, had wel moeite toen het ging over het verlies van een baby. „Heel heftig om te spelen. Ik heb het boek vorig jaar ook niet kunnen lezen." Dat ze die scènes met manlief Daan Schuurmans beleeft, maakt daarentegen weer veel goed: „We hebben eerder samen gespeeld op het toneel, maar of het ook op de set zou wer ken, was de vraag. Maar ik merk dat juist die vertrouwdheid me meer durf geeft." Thijs Römer beaamt dat dit aspect in een serie als Nieuwe buren van toegevoegde waarde is. „Een relatie moet iets vanzelf sprekends uitstralen. Hoe praat je met el kaar, hoe houd je elkaar vast? Dat gemakke lijke, je ziet dat wij dat hebben." Römer speelt de macho die een coole baan en een lekker wijf heeft en op zijn motor door de polder scheurt. „Wat ik leuk aan hem vind, is dat hij heel energiek en positief is. Een wilde politieman aan de ene kant, maar een beschermende, positieve vader en echt genoot aan de andere kant." Of hij na Nieuwe buren anders tegen het hu welijksleven aankijkt? „Nou, het verhaal doet wel een appèl op het idee dat je als partners open en eerlijk tegen elkaar moet blijven. Zelfs het kléinste geheim kan uit groeien tot een explosie." ZATERDAG 13 SEPTEMBER 2014 Media Katja en Thijs Römer (links en midden) raken zeer innig bevriend met hun nieuwe buren Daan Schuurmans en Bracha van Doesburgh (rechts), foto Anouck Wolf nu WËi Nieuwe buren. Elke zondag op RTL 4, 21.00 uur. reageren? media@depersdienst.nl Seks met de buren door Evelien Baks

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75